Okładka wydania

W Twoją Stronę

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

W Twoją Stronę | Autor: Karolina Winiarska

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

" W twoją stronę" Karoliny Winiarskiej to piękna emocjonalna powieść o trudnych rodzinnych relacjach i o tym jak wielki wpływ na życie człowieka ma jego przeszłość. Głównymi bohaterkami powieści są dwie siostry- Łucja i Felicja.

 Łucja to przykładna matka i żona, która całkowicie poświęciła się swojej rodzinie, zatracając przy tym siebie. Kobieta nie pracuje zawodowo i cały swój czas poświęca dzieciom i prowadzeniu domu, w przeciwieństwie do męża, który jest tak pochłonięty pracą, że w domu jest właściwie gościem. W pewnym momencie życia Łucja uświadamia sobie, że pomimo cudownej rodziny, gdzieś głęboko nie czuje się szczęśliwa w roli, którą sobie narzuciła. Postanawia więc to zmienić i nareszcie zrobić coś dla siebie.

 

Felicja to zupełne przeciwieństwo swojej siostry. To bizneswoman, która po śmierci narzeczonego rzuciła się w wir pracy i konsumpcjonizmu. Kobieta ceni sobie luksus, zakupy i wolność. Jest nieco egoistyczna, porywcza i nie zawsze liczy się z uczuciami innych. Jednak, podobnie jak siostra, gdzieś głęboko w środku Felicja czuje, że jej życie pozbawione jest większego sensu.

 

Te dwie tak różne siostry zupełnie nie potrafią się ze sobą porozumieć. Każda z nich ma inny bagaż doświadczeń i inne oczekiwania wobec życia. Choć na co dzień unikają one kontaktu, niespodziewanie razem postanawiają wyjechać w rodzinne strony, do swojej babci Michaliny, której nie widziały kilka lat. Podróż ta, bardzo trudna dla obu sióstr daje im okazję do konfrontacji nie tylko ze sobą, ale także ze swoją trudną przeszłością. Podczas pobytu w małej rodzinnej wiosce, Rudawce Rymanowskiej, siostry uświadamiają sobie, co tak naprawdę jest dla nich ważne i o co warto w życiu walczyć. Pomimo łez i trudnych chwil odbudowują również utraconą siostrzaną więź. Pobyt u ukochanej babci pozwala im pozbyć się żalu i dojść do ładu z własnymi emocjami. Kobiety próbują pogodzić się z wydarzeniami ze swojej przeszłości i zaakceptować wybory swoich bliskich.

 

To, co bardzo miło zaskoczyło mnie w książce, to fragment wyciągnięty z przeszłości, kawałek historii przodków Łucji i Felicji, rozgrywający się w czasie drugiej wojny światowej. Bardzo lubię, kiedy w książkach pojawiają się takie połączenia przeszłości z teraźniejszością.

 

"W twoją stronę" to bardzo ciepła, lekka opowieść, którą czyta się jednym tchem. Losy sióstr wciągają od pierwszej strony i sprawiają, że od książki naprawdę trudno się oderwać. Powieść czyta się tak szybko, że ani się obejrzałam, a już byłam na ostatniej stronie, co bardzo mnie zasmuciło, bo wcale nie miałam ochoty kończyć czytania. Mam szczerą nadzieję, że pojawi się kolejna część, bo z wielką przyjemnością wrócę do losów Łucji i Felicji, a także ich przodków, czyli prababci Dobrusi i babci Michaliny. To właśnie one były bohaterkami części dotyczącej przeszłości.

 

Zdecydowanie jest to książka, którą warto przeczytać. Choć napisana jest bardzo lekko, to tak naprawdę porusza ważne tematy i pokazuje, co jest w życiu ważne i o co warto walczyć. I choć bohaterki podejmują wiele niewłaściwych decyzji, ostatecznie odnajdują siebie i swoją życiową drogę. Uwielbiam takie powieści, w których bohaterowie są bardzo autentyczni, a ich życie dalekie od sielanki. Czytanie tej książki sprawiło mi ogromną przyjemność.

Powieść "W twoją stronę" ukazała się nakładem wydawnictwa Jaguar.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial