Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Heksagon Szczęścia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Heksagon Szczęścia | Autor: Fryderyk Karzełek

Wybierz opinię:

Mirosława

„Szczęście jest w nas, w naszym wnętrzu. Jest schowane głęboko pod grubą warstwą codziennych problemów, niezrealizowanych planów i niespełnionych marzeń.”

Mówi się, że szczęście to stan umysłu a jego źródło jest w nas samych. Jednak patrząc na rzeczywistość, można zauważyć, że wiele osób nie odczuwa tego stanu, gdyż zajmują ich problemy pojawiające się w różnych obszarach naszego życia. Autor książki „Heksagon szczęścia” podpowiada, w jaki sposób możemy wprowadzić do swego życia równowagę, byśmy poczuli się w pełni zadowoleni z tego, co niesie nam los.

 

Fryderyk Karzełek to twórca Klubu 555, który zrzesza ludzi pragnących zmienić swoje życie poprzez rozwój osobisty i działanie w kierunku niezależności finansowej. To także przedsiębiorca i trener w takich obszarach, jak rozwój osobisty, sprzedaż naturalna, komunikacja, przywództwo. Szkolił takie marki, jak PZU, PKO BP czy Amplico Life. W 2019 roku przeszedł pieszo ponad 2 tysiące kilometrów, z własnego domu do hiszpańskiej miejscowości Santiago de Compostela. Jest autorem książki Jego “Pieniądze są sexy”, która zyskała stała się bestsellerem sprzedając się w nakładzie ponad 10 tysięcy egzemplarzy. To jemu zawdzięczamy uznanie zawodu doradcy rozwoju osobistego, który stworzył  2019 roku w ramach swojej firmy szkoleniowej.

 

Heksagon to inaczej sześciokąt, figura geometryczna zwana wielokątem, która ma sześć boków i sześć kątów wewnętrznych. Razem tworzą harmonijną całość, w której można wyróżnić sześć takich samych przestrzeni. Autor przypisał do każdej z nich po jednym aspekcie naszego życia, które powinny pozostać w równowadze z pozostałymi elementami, byśmy mogli poczuć się bezpiecznie i szczęśliwie. Zdrowie, praca, finanse,  relacje, czas dla siebie i rozwój osobisty, to sześć obszarów, które mają wpływ na nasze samopoczucie a tym samym na odczuwanie szczęścia.

Pan Fryderyk Kacperek kieruje swoją książkę do wszystkich, którzy mają problemy w omawianych obszarach życia i chcieliby coś zmienić, ale nie wiedzą, jak się do tego zabrać, od czego zacząć. Ma nadzieję, że jego osobiste doświadczenia i wypracowane metody pomogą odkryć w sobie wewnętrzną siłę, która wyzwoli w nas inicjatywę, pomysły i działania budujące naszą lepszą przyszłość.

Autor zaintrygował mnie od początku, zamieszczając w prologu metodę obliczenia czasu potrzebnego na przeczytanie wybranej książki. Jednak w przypadku jego poradnika trudno ten czas określić, gdyż przedstawiony materiał i sposób zaplanowania go w poszczególnych rozdziałach wymaga stopniowego wdrażania wiedzy a przede wszystkim wypraktykowania.

 

„Heksagon szczęścia” wyróżnia się  spośród wielu poradników tego gatunku przede wszystkim formą zaprezentowania wiedzy. Został on opracowany tak, by aktywnie pracować z poradnikiem, gdyż wiadomym jest, że najlepiej jest uczyć się poprzez ćwiczenia, a tych w książce jest bardzo dużo. Została napisana tak, by można było z nią pracować aktywnie w czasie czytania. Najpierw autor omawia główne zagadnienie danego rozdziału, a następnie skłania do przemyśleń w postaci zadań, ćwiczeń i pytań. W utrwaleniu najważniejszych kwestii pomagają krótkie podsumowania pod nazwą „Zapamiętaj”, w którym w punktach zostało wymienione to, na co należy zwrócić uwagę. Wszelkie tematy zostały przedstawione bardzo przejrzyście i przystępnie, w prostych słowach, podpartych osobistym doświadczeniem autora wraz z przykładami z jego życia.

 

Ciekawym urozmaiceniem treści jest krótkie opowiadanie, w którym autor zabiera nas na Olimp, gdzie spotykamy się z  panią Fortuną. Ten epizod  rozpoczyna każdą z kolejnych części, których jest siedem, z tym że sześć z nich szczegółowo omawia podstawowe aspekty życia przypisane do heksagramu szczęścia. Autor niezwykle ceni sobie dorobek starożytnych filozofów greckich, dlatego często odwołuje się do ich myśli, cytując ich sentencje i poglądy na omawiane tematy.

Fryderyk Karzełek doskonale wie o czym pisze, gdyż w życiu doświadczył wielu trudnych sytuacji. Dziś jest zadowolonym z siebie sześćdziesięciolatkiem, który czerpie z życia to, co najlepsze. Dzięki jego wskazówkom i poradom, też możemy osiągnąć pełnię szczęścia, odkrywając je po prostu w sobie, gdyż „szczęście jest w nas, w naszym wnętrzu. Jest schowane głęboko pod grubą warstwą codziennych problemów, niezrealizowanych planów i niespełnionych marzeń.”

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial