Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Rozmowy Z Psychopatami

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Rozmowy Z Psychopatami | Autor: Christopher Berry Dee

Wybierz opinię:

Koralina

Rozmowa z psychopatą u większości ludzi wywołuje bardzo skrajne emocje. Z jednej strony odczuwa się strach, z drugiej ciekawość. To pierwsze uczucie jest spowodowane tym, że mamy świadomość zagrożenia jakie niesie bliski kontakt z taką osobą. Jednak często chęć zrozumienia motywów postępowania jest zdecydowanie silniejsza niż wszelkie obawy. A co gdyby ktoś zajmował się takimi rozmowami zawodowo i na dodatek pisał o tym książki?

 

Christopher Berry-Dee to autor, który dał się już poznać jako znawca bardzo kontrowersyjnych tematów jakimi są seryjni mordercy i psychopaci. W tej serii ukazały się już: “Rozmowy z seryjnymi mordercami”, “Rozmowy z psychopatami”, “Rozmowy z seryjnymi morderczyniami” i “Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi na świecie”. Tym razem autor idzie o krok dalej i chce przedstawić najbardziej skomplikowane przypadki jakimi są psychopaci.

 

Na początku dowiadujemy się jak klasyfikuje się takich ludzi, czym charakteryzuje się ich postępowanie oraz czy można przestrzec się przed takim zagrożeniem. Następnie autor przechodzi do meritum i powoli odkrywa przed nami mroczne tajemnice umysłów psychopatów.

 

Niestety nie jest to coś na co czekamy. Forma jaką stosuje Christopher Berry-Dee w swojej najnowszej książki to raczej retrospekcja z rozmowy niż wymiana zdań między dwojgiem ludzi. Przez taki zabieg cała konwersacja traci na autentyczności. Dialog zostaje wypłaszczony i brak w nim emocji, które mogła odczuwać osoba wypowiadające określone słowa. Kolejnym minusem jest skłonność do dygresji autora podczas snucia opowieści o psychopatach. Czytając tę książkę miałam nadzieję, na jakieś konkrety. Odpowiedzi na to, dlaczego ci ludzie działali w takich sposób, co ich do tego skłoniło, jakie było tego podłoże, a nie wykłady na temat tego skąd wzięła się nazwa wzgórza lub doliny.

 

Plusem natomiast jest to, że autor wybrał historię znane i medialne. Dzięki czemu czytelnik nie czuje się zagubiony, a informacje o zbrodniach, łatwe do odnalezienia. Warto również zwrócić uwagę na odpowiednią selekcję psychopatów, o których wspomina Christopher Berry- Dee. Ich działania są tak różnorodne, że podczas lektury możemy zapoznać się z całą gamą destrukcyjnych działań odbiegających od normy, z których wyłania się obraz pokrętnej ludzkiej psychiki.

 

Ciekawe jest też to, że autor w żaden sposób nie stara się tłumaczyć psychopatów. W tej książce nie przeczytamy zdania “mordował, bo miał trudne dzieciństwo”. Autor chce nam uświadomić, że ci ludzie dochodzili do tego kim się stali poprzez swoje działania. To ile osób przy tym straciło życie to już zupełnie inna kwestia.

 

Nie jest to na pewno książka dla ludzi o słabych nerwach. Przytoczone sprawy często zahaczają o pojęcie makabry i wymykają się jakimkolwiek definicjom logiki, czy zdrowego rozsądku. Ogólniej mówiąc: ciężko po nich zasnąć.

 

Podsumowując. Książka Christophera Berry-Dee’go należy do gatunków, które przyciągają czytelników jak magnes. Nikt nie chciałby mieć kontaktu z psychopatą, ale chętnie dowie sie, co siedzi w umyśle takiego człowieka. Autor “Rozmów z psychopatami” ułatwia nam to zadanie, co prawda patrzymy przez grubą szybę pancerną, ale na pewno coś uda się usłyszeć. Dlatego polecam ją wszystkim, którzy mają odwagę przestać patrzeć przez dziurkę od klucza na sprawy, których nie da się ogarnąć rozumem. “Rozmowy z psychopatami” to dreszczyk emocji potrzebny na te letnie dni.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial