Okładka wydania

Kalkowska Biogeografia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kalkowska Biogeografia | Autor: Dżabagina Anna

Wybierz opinię:

Katarzyna Lisowska

Kalkowska do Autorka dramatów, pochodzenia polsko-niemieckiego. Jest także Autorką poezji i prozy. Bez przesady można powiedzieć, że ta Autorka zaprezentowała nam twórczość wybitną przez to, co umiała w niej ukazać. Jest to literatura pogranicza, jest to literatura różnych kultur, różnych perspektyw, jest w niej naruszenie obyczajowości. To postać tak ciekawa, że chyba musiała dopiero dziś być wyłoniona, by zrozumieć to wszystko, co dokonuje się w jej percepcji, tej wyjątkowej Autorki. Bardzo cenna twórczość. Myślę, że Kalkowska będzie zyskiwała na popularności. Nie jest znana, a jej twórczość nosi znamiona tego, by być popularną. Na pewno nie jest łatwa i wymaga przygotowania, właściwego rozumienia. Może to jest przeszkodą, by była ogólnie rozumiana.

 

Twórczość Kalkowskiej ma w sobie wszystko, by zająć Czytelników,na tyle zająć, by dostrzegli, że jej wielowymiarowość może fascynować, może być zagadkowa. Zarazem ta złożoność dla wielu może być zbyt trudna. Niemniej ta cecha może wybitnie przyciągać badaczy.

 

Kalkowska pisała jakby dla współczesnego człowieka, jakby rozumiała jego różne tożsamości, kultury i jakby znała już w swoim czasie rangę pogranicza. Jej tożsamość jest niezwykle interesująca, to, co ją kształtowało i to, o czym pisała.

 

Jeśli tak się stanie, że twórczość Kalkowskiej zostanie właściwe zbadana, jeśli się ją wypromuje i będą dyskusję nad nią – może stać się dla nas bardzo cenna, dla kultury. Już jest taka, ale dla wielu osób jest niedostępna, bo po prostu nie znają tej twórczości. Druga sprawa to jak podejść do tej twórczości, jak ją rozumieć, jak ją czytać, jak ją interpretować. Kalkowska postawiła nam duże wyzwania, ale dziś na tyle mamy wiedzę, że jesteśmy w stanie trafnie odczytywać to, co Kalkowska przekraczała, wkraczając w egzystencję, jej różne barwy, także te ciemniejsze. Przez to jej twórczość może być ponadczasowa i świadczy o tym to, że ją czytamy, że ją dziś rozważamy, że dziś się nad nią zastanawiamy, choć jak akcentuję – ta literatura ma potencjał, by zdobyć wielu Czytelników i by być rozpoznawalna. Jednak nie wiem, czy aż ktoś podejmie się takich wysiłków wśród wielu Autorów, aby podjąć się promocji Kalkowskiej. Tym bardziej, że jak piszę – może być wyznaniem zwłaszcza dla badaczy, ale bez odpowiedniego przygotowania Czytelnik może się zawieść, może się znudzić, może zagubić się w odbiorze dzieła.

 

Czytanie o twórczości Kalkowskiej mnie urzekło, to było dla mnie cenne i rozwijające doświadczenie, przez to serdecznie zapraszam do tego, by popróbować swoich sił z twórczością Kalkowskiej.

 

Bardzo interesująca praca, książka jest duża, jest co poczytać, jest to publikacja sporządzona z dokładnością, uważna na dorobek Kalkowskiej. Polecam książkę bibliotekom wszelkim. Kalkowska zasługuje przez swój talent, by szeroko zaistnieć w społeczeństwie.

 

Nie często wychodzą tak ambitne publikacje, warto po nie sięgać, nawet jak powodują większy trud poznawczy. Ta książka jest taka, ale absolutnie przez to nie odradzam jej. Książka jest inspirująca, jest erudycyjna, bardzo doceniam takie pozycje i solidną jakość wydania. Dla mnie osobiście jest to świetna publikacja, dużo się z niej dowiedziałam. Jest to idealna pozycja dla tych, którzy chcą zobaczyć coś innego, jakich fascynuje wiedza, jacy interesują się literaturą i szukają czegoś nowego, zarazem obecnego już wcześniej w kulturze.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial