Okładka wydania

Spells Trouble Wiedźmi Czar Tom 1 Siostry Z Salem

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Spells Trouble Wiedźmi Czar Tom 1 Siostry Z Salem | Autor: Kristin CastPhyllis Christine Cast

Wybierz opinię:

Pani M

Przyznaję szczerze i bez bicia, że sięgając po tę książkę, czułam, że mogę być na nią za stara. Swoje lata już mam i powieści młodzieżowe nie zawsze do mnie trafiają. Jednak opis tej książki mnie zaintrygował, zresztą patrzcie sami: „Dawno, dawno temu, w miasteczku Salem, pewna wiedźma umknęła wprost spod szubienicy, używając przy tym naturalnych mocy, płynących z wnętrza ziemi, posługując się wiedzą o ziołach, zaklęciach i intencjach. Wiele dni uciekała na zachód, aż natknęła się na wyjątkowe miejsce, w którym krzyżowało się pięć potężnych linii mocy. Sara Good tu właśnie założyła miasteczko Goodeville, a na planie pentagramu zasadziła drzewa, które miały przez kolejne wieki strzec bram do pięciu podziemnych światów. Potomkinie Sary rokrocznie odprawiały przy bramach rytualne ceremonie, wzmacniając bariery chroniące ludzki śmiertelny świat przed najgorszymi z najgorszych, przed wyrzutkami i szumowinami podziemi. Wieki płyną i wszystko wydaje się w najlepszym porządku.

 

Mercy i Hunter Good, szesnastoletnie bliźniaczki, oprócz tego, że są wiedźmami, są też najnormalniejszymi pod słońcem nastolatkami. Chodzą do liceum, jedna zakochuje się w zabójczo przystojnym rozgrywającym licealnej drużyny futbolowej, druga wciąż marzy o spotkaniu miłości swojego życia, najlepiej żeńskiej. Niespecjalnie ujawniają przed rówieśnikami swe magiczne umiejętności, ale kiedy w Goodeville zaczynają dziać się złe, a nawet bardzo rzeczy, siostry muszą nie tylko posiąść nową wiedzę, ale też poprosić o pomoc w walce z mrokiem swych szkolnych przyjaciół. Zwłaszcza że prastare drzewa strzegące świat przed demonami zaczynają gnić oraz pachnieć siarkowodorem, a w spokojnym dotąd miasteczku w ciągu kilku dni zostają zamordowane trzy osoby…”. No dobra, może i fragment o tym, że jedna się zakochała, a druga czeka na miłość swojego życia, zapaliła ostrzegawcze lampki w mojej głowie, ale postanowiłam dać książce szansę.

 

Prolog był genialny. Pomyślałam sobie, że niepotrzebnie się martwiłam, bo to będzie dobra książka. O jakże srogo się pomyliłam. Kiedy tylko Mercy i Hunter pojawiły się na horyzoncie i zaczęły się odzywać, dostałam drgawek i uwierzcie mi, nie dokończyłabym tej książki, gdybym nie musiała oddać recenzji.

Dialogi były dla mnie koszmarne. Trudno mi uwierzyć w to, że ludzie rozmawiają ze sobą w taki sposób. Nie przekonały mnie także bohaterki. Gdyby całość była utrzymana w takim klimacie jak prolog, to byłaby świetna książka. Mroczna, krwista. Niestety tak się nie stało. Dla mnie było to męczące czytadło, o którym za jakiś czas zapomnę.

 

Ta książka miała naprawdę dobre momenty, ale było ich dla mnie zbyt mało, żebym powiedziała, że była to niezła powieść. Może gdybym zabrała się za nią tak z 15 lat temu, może inaczej bym ją oceniła. Może i byłabym w stanie zrozumieć bohaterki, postawić się na ich miejscu. Niestety, mam poczucie zmarnowanego czasu. Już dawno tak opornie nie czytało mi się książki. Wszystko było dobrze, dopóki bohaterowie nie zaczynali się odzywać. Potem było tylko gorzej.

Jest mi naprawdę bardzo przykro, że musiałam napisać taką, a nie inną recenzję. Nie mogę jednak powiedzieć niczego innego. Jestem bardzo rozczarowana tą historią i nie chcę już sięgać po kolejne tomy. Ta powieść miała ogromny potencjał, ale dla mnie zgubił się gdzieś po drodze, naprawdę bardzo mi przykro z tego powodu.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial