Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Korespondencja 1945-1959

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Korespondencja 1945-1959 | Autor: Albert CamusNicola Chiaromonte

Wybierz opinię:

Katarzyna Lisowska

Myślę, że książka w głównej mierze spełnia funkcję promocji kultury. Nazwisko Camusa warto sobie przypomnieć szczególnie w obecnym czasie, jego patrzenie na epidemie okazuje się słuszne, ona potrafi zmienić wszystko i każdego. Wielka zaraza – sprawia, że po cierpieniu i śmierci zostają długo ślady, szczególnie w psychice. Szczególnie istotne jest dla mnie więc, by przyjrzeć się temu, jak patrzy na świat Camus poza swoją literaturą. Pokazuje się w korespondencji jako człowiek przenikliwy, to bardzo interesujące treści, zwłaszcza ukazujące mentalność wybitnych osobowości XX wieku.

 

Książka jest dla mnie cenna, to upowszechnienie dorobku myśli minionej epoki, ale wciąż aktualnej, wciąż bardzo interesującej i zajmującej, mówiącej wiele o człowieku, jego naturze, rzeczywistości.

Camus był dla mnie postacią szczególną, przenikniętą egzystencją i pokazuje to jego korespondencja. Dla miłośników literatury, czy filozofii Camusa – książka to świetna sprawa.

 

Camus pokazał swój umysł intelektualisty. To na swój sposób swobodne wypowiedzi, ale pełne rozmyślań. Nie dla każdego temat ich będzie wciągający, ale każdy może z nich dowiedzieć się wiele o człowieku, oczywiście nie tylko o tym, jakim człowiekiem był Camus. Sądzę, że jedna książka tego jednak nie oddaje, ale bardzo przybliża do tego, by lepiej poznać Autora. Myślę, jak akcentuję, że teraz możemy wrócić do tego, jakie postawy wobec epidemii proponuje nam w literaturze Camus. Na pewno wszyscy jesteśmy równi, to trafne założenie. Niesłuszne jest patrzenie z perspektywy dokonywania sądów. To bardzo interesująca podróż, przez korespondencję Camusa. Odnajdujemy spójność jego myśli, on opierał się rzeczywiście na egzystencji, dokonywał poprzez to odkryć praw trudnych, zarazem bardzo ludzkich. Uznaję, że Camus będzie nam się chyba do końca życia kojarzył z jednym, ta korespondencja jest sposobem, aby nie zamykać się tylko w traumie takiego myślenia.\

 

Publikacja ciekawie wydana, dobrze zredagowana, sporządzona do druku. Powinna być w każdej bibliotece nie tylko literata, ale i filozofa, polecam ją i zwykłemu odbiorcy, który czasem chce wejść w życie bardziej, w siebie, nawet jak może napotkać mrok. Siebie warto zawsze poznawać i rzeczywistość naszego życia.

 

 Camus bardzo dobrze odczytuje kody epoki, dziś jego myśli przypominają się nam, czasami nie dają spokoju. Czujemy się jak w zapiskach Camusa. Niemniej wiele nie znamy z jego myślenia jeszcze, ta korespondencja jest istotnym wkładem wiedzy. To jest dobra książka nie dlatego, że odczytujemy w niej słowa osób wybitnych. To jest ciekawa zwyczajnie perspektywa ludzka ludzi mądrych, jakim chce się podejmować dialog, rozmawiać ze sobą. Dużo możemy się nauczyć poprzez taką rozmowę.

 

Tego typu książki przywracają zainteresowanie, jak ciekawa może być rozmowa między ludźmi, szczególnie wtedy, kiedy mają sobie więcej do powiezienia o człowieku, świecie, epoce. To są świadectwa, które są pomnikami epoki, bardzo pięknymi. Wybitne myśli z nami zostają, dopominają się o to, by o nich pamiętać, aby z nich czerpać, by poprzez nie tworzyć lepszą przyszłość.

 Książka bez zarzutów, pozycja oczekiwana i godna utrwalania w przekazie. Sądzę, że dla wielu osób znających Camusa – będzie to piękny prezent, o którym warto się dowiedzieć, że takie świetne wydanie jest dostępne. Pozycja intrygująca, jak akcentuję, ukazująca moc słowa, debaty, spotkania. Szczególnie takie książki dziś nam niosą pokrzepienie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial