Okładka wydania

Jak Rozpoznać I Pokonać Uzależnienie Od Smartfona

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Jak Rozpoznać I Pokonać Uzależnienie Od Smartfona | Autor: Hilda Burke

Wybierz opinię:

Sosnowaigielka

Przyzwyczailiśmy się już chyba do widoku człowieka wciąż trzymającego w rękach telefon. Czy to podczas przerwy w szkole, rodzinnego czy w pracy. Jednak kiedy nie możemy dogadać się z partnerem, bo ten nie odkłada smartfona żeby na nas spojrzeć, a pod koła samochodu pcha się na czerwonym pieszy zapatrzony w swój ekranik, zaczynamy się zastanawiać, że chyba nie tak to miało wyglądać. Świetną książkę, poruszającą tematykę uzależnienia od smartfonów, ale również samej ludzkiej natury, napisała psychoterapeutka Hilda Burke. Jej publikacja „Jak rozpoznać i pokonać uzależnienie od smartfona” wciąga od pierwszych stron i skłania do refleksji.

 

Autorka zaznacza zmiany społeczne, które nastąpiły w wyniku globalizacji i postępu technologicznego. Prezentuje uzależnienie od telefonu jako naprawdę spore zagrożenie. W książce mamy do czynienia także z przyglądaniem się samym telefonom jako urządzeniom, które mogą, przy umiejętnym użytkowaniu, przyczynić się do usprawnienia ludzkiej codzienności. Istotą książki Hildy Burke jest zatem sugerowanie zmiany myślenia i podejścia do korzystania z telefonu. Nie jest to ani forma książki-plasterka antynikotynowego, której kupno zagwarantuje natychmiastowe pozbycie się problemu, ani podręcznik nakazujący kategoryczne pozbycie się smartfona jako źródła wszelkiego zła. Mamy tu rozsądne podejście, w którym o telefonie mówi się zarówno jako o przedmiocie pomocnym, a jednocześnie problemie pojawiającym się, gdy użytkownik nie korzysta z niego zgodnie z zasadami. Dlatego też tak ważna jest zmiana mentalności. Hilda Burke powołuje się na doświadczenie w pracy, w której zaobserwowała ogromny wpływ telefonu na przeróżne dziedziny życia (od związków, po trudności w pracy). Przytacza historie klientów oraz wyniki  arcyciekawych badań na temat uzależnień i zwyczajów osób korzystających ze smartfonów. Wiele z nich to naprawdę zatrważające dane, które same w sobie inspirują do zmiany.

 

Wartością książki jest przemawianie do czytelnika językiem korzyści: co zyskasz, jeśli uda ci się opanować i zmienić swój nawyk. Autorka wskazuje na czas i jego niepodważalną wartość. Zachęca również do zagłębienia się w siebie, przyglądania własnym potrzebom i emocjom. Mówi o konstruktywnym podejściu do zagadnienia, wraz z podaniem możliwych przyczyn wpadania w uzależnienie. Czytelnikowi proponuje proste, pomysłowe zadania do wykonania, rozłożone w czasie tak, by faktycznie dawały rezultaty. Pozwalają one w praktyczny sposób zmierzyć się ze sobą i swoimi nawykami. W przeważającej mierzę są bowiem oparte są na pracy własnej m.in. analizie sposobów postępowania. Czytelnik może dzięki nim stać się świadomym użytkownikiem własnego telefonu i czasu.  

 

Trzeba przyznać, że Hilda Burke stosuje bardzo obrazowy, rzeczowy sposób przekazu. Czytelnik nie jest do niczego zmuszany, a jedynie poznaje argumenty mające skłonić go do zaangażowania i działania. Autorka zwraca się bezpośrednio do odbiorcy, często korzystając z przemawiających do wyobraźni metafor. Książka „Jak rozpoznać i pokonać uzależnienie od smartfona” to publikacja nie tylko dla tych, którzy przewidują u siebie skłonność do nadużywania smartfonów, ale dla absolutnie każdego użytkownika tego sprzętu. Koniecznie powinni do niej zajrzeć rodzice i opiekunowie, w tym nauczyciele, gdyż coraz więcej uzależnień od telefonów pojawia się wśród dzieci i młodzieży. Wiadome jest, że w skrajnych przypadkach żadna książka nie zastąpi konsultacji ze specjalistą (na co zresztą zwraca uwagę wydawca), jednak jest to niezwykle ważna publikacja, zwracająca uwagę na to, jak ogromny wpływ mają telefony na życie współczesnego człowieka i że mogą uzależniać. Z uwag technicznych: łatwość w użytkowaniu wspomaga powiększony druk z przejrzystą interlinią oraz miejsce na własne notatki, dzięki którym książka może stać się od razu indywidualnym zeszytem ćwiczeń.  

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial