Okładka wydania

Modlitewnik Dla Mężczyzn

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Modlitewnik Dla Mężczyzn | Autor: Łukasz Szymański

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Dla każdego chrześcijanina niezwykle ważną jest modlitwa. Modlitwa, czyli swoista rozmowa z Bogiem, zawierzenie mu, przekazanie swoich obaw i próśb. To fundamentalny aspekt wiary, na którym opiera się jej idea, sens i rola człowieka w życiu Kościoła. I dziś oto mam przyjemność opowiedzieć wam o niezwykle ciekawej i wartościowej pozycji pt. "Modlitewnik dla mężczyzn", w opracowaniu ks. Łukasza Szymańskiego. Pozycja ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Święty Wojciech.

 

 To właśnie na 112 stronach tej pozycji znajdziemy wybrane i opracowane przez autora modlitwy dla mężczyzn, w każdym wieku. Otóż znajdą tu dla siebie formuły modlitw zarówno najmłodsi czytelnicy, jak i też odbiorcy w sile wieku, którzy siłą rzeczy skupiają się w swych rozmowach z Bogiem na odmiennych kwestiach. I tak mamy tu modlitwy codzienne, które możemy odmawiać każdego dnia i w każdej chwili. Są także modlitwy okolicznościowe, związane chociażby ze Świętami, ważnymi wydarzeniami w  życiu, czy też trudnymi chwilami naszej codzienności. Wreszcie nie zabrakło tu modlitw do konkretnych patronów, jak i też ciekawych propozycji rachunków sumienia dla mężczyzn w każdym wieku. 

 

 Największą zaletą i wartością tej książki jest z pewnością jej religijna, merytoryczna i tematyczna wymowa, na którą składa się bogaty i idealnie dobrany zestaw modlitw dla każdego chrześcijańskiego odbiorcy. To bezsprzecznie najważniejszy element tej pozycji, którego wartość jest nie do przecenienia. Jednocześnie jednak warto zwrócić tu uwagę również na przejrzystość przekazania tychże tekstów, czytelny układ treści oraz rzecz niezwykle istotną - poręczność tej książeczki, którą możemy mieć zawsze przy sobie i którą możemy zabrać w każde miejsce. Myślę, że to właśnie udane połączenie tych dwóch elementów - wymowy treści z funkcjonalnością ów modlitewnika, decyduje o jego wielkiej wartości.

 

 Trudno jest mi oceniać tę pozycję pod kątem jej treści, gdyż nie mam do tego wiedzy, doświadczenia, ale też i moralnego prawa, gdyż wszakże jak oceniać modlitwę, słowa wypowiadane do Boga i tym samym tak intymny przekaz. Mogę za to ocenić tę książką pod względem zawartej tu pokaźnej liczby modlitw, które są zróżnicowane pod kątem wieku czytelnika, okoliczności ich wznoszenia, czy też chociażby intencji. Otóż można stwierdzić, że każdy czytelnik znajdzie tu odpowiadającą mu modlitwę, to czego akurat potrzebuje i czego poszukuje. A wszystko to jest zawarte w jednej książce, co już samo w sobie jest wielką wartością.

 

 Komu poleciłabym sięgnięcie po ten tytuł w pierwszej kolejności...? Oczywiście,  rzecz jasna adresatom tej pozycji - mężczyznom. Mężczyznom wierzącym, katolikom, czującym bliskość z Bogiem, ale też i jej poszukującym. To właśnie oni znajdą tu dla siebie najwięcej. Jednocześnie jednak nie mogę oprzeć się wrażeniu, że książka ta może stanowić interesujący tytuł również dla tych osób, które już dawno zaprzestały modlenia, oddaliły się od Boga i Kościoła. Zawarte tu modlitwy mogą bowiem swoją treścią po prostu dodać trochę otuchy, dobrego słowa i pocieszenia w wielu trudnych chwilach i momentach naszego życia...

 

 Rzecz całą reasumując - książka pt. "Modlitewnik dla mężczyzn", to pozycja niezwykle ważna, myślę że również potrzebna, jak i stworzona w bardzo spójnej, przystępnej i atrakcyjnej formie. Dlatego też z jak największym przekonaniem polecam wam sięgnięcie po tę pozycję, która ma sobą do zaoferowania naprawdę wiele, jak i też która przedstawia się niezwykle atrakcyjnie w swej wydawniczej postaci.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial