Okładka wydania

Pustka Wietrzna Tom 3 Polowanie Na Morrigan Crow

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Pustka Wietrzna Tom 3 Polowanie Na Morrigan Crow | Autor: Jessica Townsend

Wybierz opinię:

Pyciaaa

Od czasu gdy seria o przygodach Harry’ego Pottera oczarowała miliony czytelników na całym świecie, na okładkach wielu książek czy też w ich opisach można znaleźć porównania do słynnej sagi autorstwa J. K. Rowling. Jak to bywa jednak z tego typu zestawieniami – nie zawsze są one trafne. Często służą jedynie zdobyciu zainteresowania konkretnej grupy odbiorców. Możecie się zastanawiać, dlaczego wspominam o tym przy okazji recenzji książki „Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow”. To proste, ponieważ to ten jeden z nielicznych przypadków, kiedy tego typu porównanie okazało się zdecydowanie właściwe!

 

Morrigan Crow miała nadzieję, że po pokonaniu Upiornego Jarmarku i zdobyciu zaufania Jednostki 919 jej życie wróci do normy i w spokoju będzie mogła uczyć się panować nad mocą, którą posiada. Szybko jednak okazuje się, że to nie będzie możliwe. Nevermoor zostaje opanowany przez nieznaną, groźną chorobę, nazwaną przez Towarzystwo Wunderowe Pustką wietrzną. Dodatkowo wunder zaaczyna zbierać się wokół dziewczynki, co może okazać niebezpieczne nie tylko dla niej, lecz również dla całego miasta, Ezra Squall bowiem, czai się gdzieś poza murami Nevermoor i nikt nie wie, co planuje. Morrigan wraz z przyjaciółmi musi po raz kolejny spróbować pomóc w rozwiązaniu problemów, inaczej całe miasto pogrąży się w chaosie.

 

„Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow” to trzeci to serii „Nevermoor”, który zabiera czytelników w niesamowitą, pełną przygód podróż do świata pełnego magii. Tym razem sytuacja w mieście robi się niezwykle poważna. Problem nie dotyczy jednostek, jak to miało miejsce w przypadku Upiornego Jarmarku, czy nawet samego Towarzystwa Wunderowego, a wszystkich mieszkańców Nevermooru. Pustka wietrzna rozprzestrzenia się, wywołując chaos wśród ludzi i wunderzwierząt. Sama Morrigan zaś mierzy się z własną mocą. By ją opanować musi zrobić coś wbrew Towarzystwu – nauczyć się Sztuk Niegodziwych.

 

Porównując historię Morrigan Crow do historii Harry’ego Pottera, można wziąć pod uwagę wiele elementów. Nie wydaje mi się to jednak konieczne. Istotny jest fakt, że opowieść o odważnej, nico zagubionej dwunastoletniej dziewczynce nie jest powieleniem schematów pojawiających się w literaturze młodzieżowej. To niebanalna, ciekawa historia, od której nie sposób się oderwać. Każdy tom serii „Nevermoor” prezentuje pełen magii i tajemnic świat, istniejący w tajemnicy tuż obok świata zwykłych ludzi. Jessice Townsend udało się stworzyć historię, która z każdym kolejnym tomem oczarowuje i zachwyca coraz bardziej. „Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow” to jak dotąd najlepsza część tej serii pod każdym względem. Autorka po raz kolejny zaskakuje, bawi i szokuje. Prezentuje czytelnikom historię, która pozostaje w ich umysłach i sercach długi czas po przeczytaniu ostatniego zdania.

 

Tym, co zachwyca jest kreacja bohaterów. Zarówno główna bohaterka, jak i bohaterowie drugoplanowi czy epizodyczni zostali nakreśleni niezwykle ciekawie. Morrigan Crow nie jest bohaterką bez wad. Wręcz przeciwnie – to dziewczynka często popełniająca błędy, za które później musi płacić. Jest energiczna, odważna, troskliwa i inteligenta, lecz także nierozważna i porywcza. Mimo iż ma jedynie dwanaście lat, musi zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu, czego jest świadoma. Townsend stworzyła postać z krwi i kości; postać rzeczywistą i wielobarwną, która wraz z nabytym doświadczeniem zmienia się, dojrzewa. Proces ten jest powolny, jednak widoczny, czytelnicy zaś są jego świadkami. Autorce udało się wykreować dynamiczną bohaterkę, która szybko staje się bliska odbiorcom właśnie dzięki temu, że nie jest papierowa.

 

Pozostali bohaterowie także postaci ciekawe i dobre wykreowane. Autorka, zestawiając ze sobą różne, często z pozoru nie pasujące do siebie, cechy, stworzyła niezwykle charakterystyczne i ciekawe postaci, które potrafią zaintrygować czytelnika. Dobrze znani odbiorcom bohaterowie, tacy jak Jupiter, Panny Cherry czy Hawthorn, rozwijają się, zmieniają, zaczynają w inny sposób podchodzić do danych kwestii, nowi zaś pokazują swoje spojrzenie na świat, wprowadzają do historii powiew świeżości. Wszyscy razem tworzą niesamowitą mieszankę niebanalnych osobowości, dzięki której przy najnowszej powieści Jessiki Townsend nie sposób się nudzić.

 

O książce „Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow” można by pisać bez końca, składa się na nią bowiem wiele elementów, o których warto powiedzieć. Nie jest to jedynie zabawna opowieść o dziewczynce, która musi zmierzyć się ze złem. W powieści tej najbardziej urzeka wielowarstwowość. Wielowarstwowi są bohaterowie, wielowarstwowa jest rzeczywistość, wielowarstwowa jest fabuła. To opowieść, w której odnajdzie się coś więcej niż magia i przygoda. Townsend przemyca pomiędzy wersami wartości ponadczasowe, buduje pomiędzy bohaterami relacje wielopłaszczyznowe. Na pierwszy rzut oka „Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow” jest książką o dziecku dla dzieci, jednak nie warto dać się zwieść pozorom. To magiczna historia, którą powinno polecać się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

 

Powieść „Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow” była intrygującym wstępem do historii, „Wundermistrz. Powołanie Morrigan Crow” utrzymała poziom pierwszej części i zachwycała, jednak to właśnie „Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow” utwierdziła mnie w przekonaniu, że seria „Nevermoor” jest jedną z na najbardziej niezwykłych serii, z jakimi miałam styczność. Niesamowita magiczna rzeczywistość stworzona przez Jessicę Townsend oczarowuje, bohaterowie wywołują masę emocji, sama opowieść zaś jest tak bardzo przepełniona przygodami, że nie sposób się przy niej nudzić. Jedyną jej wadą jest to, że kolejny tom jeszcze nie został wydany.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial