Okładka wydania

Największy Sekret

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Największy Sekret | Autor: Rhonda Byrne

Wybierz opinię:

Pyciaaa

Zastanawialiście się kiedyś, czym tak naprawdę jest szczęście i w jaki sposób można je osiągnąć? Jak wygląda prawda, dotycząca ludzkiej egzystencji i co można zrobić, by ją dostrzec? Od wielu wieków ludzie poszukują odpowiedzi na te pytania. Jeśli jednak ktoś powiedziałby, że często człowiek nie jest w stanie ich dostrzec, ponieważ są na wyciagnięcie ręki? Taką tezę w swojej najnowszej publikacji stawia Rhonda Byrne. Po odkryciu Sekretu czas na ujawnienie Największego sekretu!

 

„Największy sekret” to publikacja mająca na celu pobudzenie ludzkiej świadomości; uświadomienie ludziom prawdy, dostępnej jedynie nielicznym. Rhonda Byrne  w poprzednich publikacjach, między innymi w „Sekrecie”, wyjawiła czytelnikom odkryte przez nią informacje dotyczące siły czy mądrości. Kilka lat później po raz kolejny zdecydowała się na publikację prawd, mających odmienić życie odbiorców. Powołując się na powołując się na słowa zarówno współczesnych, jak i już nie żyjących badaczy i naukowców, nazywanych przez nią „nauczycielami”, autorka stara się skierować czytelnika na drogę prawdy, która ma zapewnić mu szczęście.

 

Pierwszym, co rzuca się w oczy jest piękne wydanie. Książka wydana została w twardej oprawie z obwolutą. Treść wydrukowano na grubym, śliskim papierze, barwionym na różne odcienie żółci, przechodzącej chwilami w pomarańcz w taki sposób, by upodobnić strony do kart starych ksiąg. Całość została podzielona na kilkanaście rozdziałów, te z kolei składają się z podrozdziałów. Na tym jednak kończą się zalety jeśli chodzi o czytelność i sposób wydania publikacji. W książce najważniejsza jest treść, na nią zaś składają się cytaty badaczy oraz komentarze autorki, czasami jednak trudno skoncentrować się, gdy obie te formy wciąż się ze sobą przeplatają. Czytelnik w większym stopniu koncentruje się na rozróżnieniu, czy aktualnie czyta cytat, czy komentarz, niż na próbie zrozumienia, co autorka chce przekazać. Rozróżnienie to utrudnia fakt, że cytaty z wyjątkiem ujęcia ich w cudzysłów, nie zostały w żaden sposób wyróżnione spośród tekstu właściwego. Strona publikacji składa się z kilku akapitów, z których część jest cytatami, reszta słowami autorki. Wywołuje to w czytelnikach mieszankę dezorientacji i irytacji, która negatywnie odbija się na odbiorze całej książki. Warto zauważyć, że przywołanie słów „nauczycieli” ma na celu potwierdzenie bądź lepsze zobrazowanie słów Byrne, jednak rozwiązanie to okazało się przynosić publikacji więcej szkody niż pożytku. Być może gdyby autorka posłużyła się mową zależną, wpłynęłoby to pozytywnie na odbiór książki.

 

W „Największym sekrecie” autorka stara się przekazać czytelnikom prawdę objawioną, którą sama odkryła, a także daje wskazówki, jak postępować, by być w pełni szczęśliwym. Początkowe rozważania mogą wydać się odbiorom tożsame z tym, co już w starożytności głosili epikurejczycy. Szybko okazuje się, że w publikacji można znaleźć coś więcej niż słynną filozofię, choć tej nie brakuje. Rhonda Byrne ustaliła swoje własne zasady, których przestrzeganie może sprawić, że cały smutek zniknie z ludzkiego życia. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż po pewnym czasie czytelnik dostrzega postrzegalność tematów. Mimo że dany problem został wyjaśniony kilka stron wcześniej, autorka potrafi kilka razy powtórzyć to samo. Niektóre rozdziały wciąż krążą wokół tego samego tematu, co sprawia, że lektura staje się monotonna, a czasami wręcz wywołuje irytację.

 

„Największy sekret” to książka, która być może pomoże wielu ludziom w odnalezieniu szczęścia. Przeznaczona jest dla osób zagubionych, które nie potrafią samodzielnie pozbyć się negatywnych myśli, choć usilnie tego pragną. Ktoś, kto sięgnie po publikację z czystej ciekawości może poczuć się nie do końca usatysfakcjonowany, lektura zaś zamiast przyjemności przyniesie mu jedynie irytację.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial