Okładka wydania

Bliźnięta

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Bliźnięta | Autor: Piotr I Paweł Sitkiewicz

Wybierz opinię:

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

Kto lepiej zna się na tym, co oznacza bycie bliźniakiem, niż… sam bliźniak… Albo i dwóch bliźniaków!!!???

 

Książka pt. „Bliźnięta” autorstwa braci Pawła i Piotra Sitkiewiczów z ilustracjami Patryka Mogilnickiego wydana w Wydawnictwie Adamada otworzy przed młodym czytelnikiem skarbnicę wiedzy na temat bliźniąt. Skarbem będą tutaj wszelkie, nawet te bardzo szczegółowe informacje, mówiące o tym:  jak to jest być bliźniakiem, co oznacza bycie bliźniakiem i jak to się dzieje, że na świat przychodzą niemal identyczne dzieci…

 

Jednak nie tylko, ponieważ książka zawiera naprawdę sporą dawkę przeróżnych wiadomości na temat bliźniąt, począwszy od podobnego zachowania, po podobieństwo w wyglądzie przez podobne odczuwanie świata!

 

Książka jest genialna głównie dlatego, że w sposób przystępny i bardzo jasny dla młodego czytelnika przybliża mu nie tylko samą wiedzę, ale również bardzo humorystycznie opowiada o wielu aspektach, które mają wpływ na życie bliźniąt. Podejmuje więc  temat z wielu perspektyw! Nie jest to jednak książka dla dzieci małych, bowiem wiadomości w niej zawarte miejscami mogą okazać się wymagające  przy próbie ich dogłębnego zrozumienia. (Zdecydowanie więc warto zwrócić uwagę na wiek czytelnika – na moje oko wiek 8+, to dobry moment na rozmowy, których tematem będą właśnie zawarte w lekturze informacje).

 

Z książki „Bliźnięta” można więc dowiedzieć się, jak to się dzieje, że na świecie pojawiają się bliźnięta, czy można zaplanować urodzenie bliźniąt i czy możliwe jest, by każdy bliźniak miał innego ojca. Oczywiście wyjaśnione są również różnice pomiędzy bliźniętami jednojajowymi oraz dwujajowymi, ponadto autorzy Paweł Sitkiewicz i Piotr Sitkiewicz podejmują temat bliźniąt syjamskich, ale i trojaczków, czworaczków i wieloraczków! Co więcej, autorzy opowiadają nie tylko o ludzkich bliźniętach, ale również o bliźniętach, które pojawiają się w świecie zwierząt. Szeroko traktują  temat, który wraz z ilustracjami, rozwinięty został na niemal 80 stronach!!!

 

Książka zawiera także ciekawostki, które dzieci uwielbiają, o interesujących przypadkach np. rozdzielenia bliźniąt, które mimo iż mieszkały przez lata osobno, okazywały się w zachowaniach i upodobaniach niemal identyczne! Albo wspominają w nich o Rosjance, żyjącej w XVIII wieku, Walentynie Wasilijewej, która urodziła 69 dzieci (16 par bliźniąt, 7 razy trojaczki, 4 razy czworaczki!!!)

Autorzy zwracają uwagę czytelnika także na pozytywne i te słabsze strony posiadania brata czy siostry bliźniaka, jest to bowiem rzeczywiście niezwykła sytuacja! (Jednak chyba nie dla bliźniaków, dla których jest to całkiem normalna sprawa, iż mają identycznego brata lub siostrę.) ;) Pewna niewidzialna nić, o której również piszą autorzy książki „Bliźnięta”, wydaje się być magiczna i o tym również mówią autorzy! Wspólne zamiłowania, pewne odczucia, które nawet na odległość zdają się być przez rodzeństwo wyczuwalne, to wciąż pewna tajemnica! Autorzy piszą jednak o tym niezwykle ciekawie, wyjaśniając przy tym sporo kwestii, dotyczących strony biologicznej narodzin i życia bliźniąt!

 

Autorzy książki „Bliźnięta” poszukają bliźniąt w filmach, w historii i w całkiem zwyczajnym świecie! Znajdują ciekawe przypadki, o których piszą naprawdę nietresująco, nie boją się również tematów tabu!

Warto dodać, iż książka autorstwa Pawła i Piotra Sitkiewiczów jest bardzo ciekawie zilustrowana, a niektóre ilustracje posiadają komiksowe komentarze. Są one zwykle dowcipne i humorystyczne, jednak równocześnie wywołują u młodego czytelnika refleksje na tematy podsuwane przez autora ilustracji – Patryka Mogilnickiego. Postaci, które Moglicki stworzył, być może nie każdemu przypadną do gustu, jednak są faktycznie unikalne i nadają samej książce i tematowi oryginalności!

„Bliźnięta” to bardzo ciekawa lektura, nawet i dla dorosłych czytelników!

Polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial