Okładka wydania

Owocoemocje, Czyli Jak Się Czujesz W Swojej Skórze

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Owocoemocje, Czyli Jak Się Czujesz W Swojej Skórze | Autor: Joost ElffersSaxton Freymann

Wybierz opinię:

Ruda Recenzuje

Czasami szalenie trudno ubrać w słowa to, co czujemy. Opowiedzieć o tym, co nas cieszy, a co martwi, wyrazić miłość czy zakłopotanie. Emocje są tematem niezmiernie skomplikowanym w świecie dorosłych, a co tu dopiero mówić o dzieciach, które przecież dopiero poznają świat i nieśmiało sięgają do własnego wnętrza, by znaleźć odpowiednie wyrazy dotyczące doznanych wrażeń. Tytuł autorstwa Joosta Elffersa i Saxtona Freymanna może dzieciaczkom pomóc. Choć na mój gust, pół żartem pół serio, i dorosłym mógłby się czasem przydać.

 

Mimo że sama od dawna nie zaliczam się do zaszczytnego grona najmłodszych czytelników, to z przyjemnością przeglądałam tę publikację, poznając treść opisów i przyglądając się intrygującym zdjęciom. Autorzy świetnie połączyli ze sobą rymowane treści i wykonane własnoręcznie fotografie. Taki sposób przedstawienia emocji pozwala łączyć naukę i zabawę, wywołuje zaciekawienie i nie męczy. Mam wrażenie, że im bardziej kreatywnie, tym lepiej. A w tym przypadku z pewnością jest bardzo pomysłowo, a te pomysły przekonują i zatrzymują.

 

Niewątpliwie książeczka sprawdzi się przede wszystkim w przypadku młodszych dzieci, ale myślę że u starszych również może wywołać sporo emocji, a przecież o to w tym wszystkim chodzi. To tytuł, którym można zainteresować dzieciaki na przedszkolnej świetlicy i taki, który miło będzie pokazać szkrabom podczas wspólnej nauki w domu. Szczególnie, że w tym przypadku taka nauka rozwija się bardziej w formie zabawy, całość ma lekki i przyjemny charakter.

 

Co ważne, w książeczce pojawiają się pytania, które skłonią młodych odbiorców do znalezienia w sobie odpowiednich odpowiedzi. W ten sposób autorzy wpływają na swoich czytelników na kilku płaszczyznach, wywołując reakcję zarówno na obrazek, jak i na słowo. Myślę, że dzięki temu można zyskać jeszcze więcej, lepiej zgłębić temat i mocniej podziałać na dziecięce uczucia i wyobraźnie.

 

Moim zdaniem duże znaczenie ma także fakt, że w książce jest mowa również o emocjach negatywnych. Dzięki temu dzieci już od najmłodszych lat są subtelnie uczone okazywania tych niekoniecznie pozytywnych odczuć i mówienia o nich, co przecież jest zadaniem jeszcze trudniejszym. A dzięki tej książeczce można się dobrze bawić. Dzieciaczki mogą się czegoś nauczyć, ale również rozluźnić naśladując owocowe czy warzywne grymasy własnymi minkami.

 

Autorzy publikacji naprawdę się postarali, by książeczka mogła zdobyć sympatię i uznanie odbiorców. W tym celu szukali odpowiednich modeli do swoich zdjęć, przeszukując nowojorskie sklepy i warzywniaki. Mimo że brzmi to nieco zabawnie, to chętnie sama udałabym się z nimi na taką wyprawę w poszukiwaniu emocjonująco wyglądających warzyw i owoców. Czego nie robi się dla swoich czytelników!

 

Na uznanie zasługuje również wykonanie. Subtelność i przejrzystość sprawia, że łatwiej się skupić i utrzymać uwagę. Jednokolorowe tło nie rozprasza i nie wpływa na nadmiar bodźców. A wykonane fotografie są naprawdę pomysłowe i urocze, przywołują na twarz uśmiech i rozbawienie.

 

„Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze” to wspaniały tytuł. Świetnie się przy nim bawiłam i z przyjemnością do niego wrócę, kiedy już będę miała komu go zaprezentować. Dzięki niemu można naprawdę wiele się nauczyć, miło się pobawić i spojrzeć inaczej na pewne sprawy. Nie mogę powiedzieć, by zmienił on moje życie, ale przecież nie dla 30-latków go stworzono.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial