Okładka wydania

Strych Nad Zakrystią

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Strych Nad Zakrystią | Autor: Anna Małgorzata Jóźwik

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Nakładem Wydawnictwa Święty Wojciech ukazała się właśnie znakomita, niezwykle widowiskowa i przepełniona ciepłymi emocjami opowieść dla dzieci pt. "Strych nad zakrystią", autorstwa Anny Małgorzaty Jóźwik. Książka ta zabiera czytelników w niezwykłą podróż na tytułowy strych, na którym to dzieje się niezwykle wiele, a jego specyficzni mieszkańcy mają nam do opowiedzenia wspaniałe historie. Zapraszam do poznania recenzji tej książki, którą miałam przyjemność odkryć za sprawą portalu Sztukater.pl.

 

 Oto on - stryszek nad zakrystią, a w nim stare książki, meble, liturgiczne szaty i wiele, wiele innych przedmiotów, które trafiły tam za sprawą księży, ale czasami i przypadkiem. Wszystkie one mają za sobą niezwykłe historie, którymi dzielą się tu z nami w postaci chronologicznie ułożonych opowiadań, względem liturgicznego roku. Niektóre z nich są wielce poruszające, jak historia pewnego samotnego plecaka, który został zagubiony przez dziewczynkę. Inne klimatyczne i zabawne zarazem, jak ekscytujące przygotowania choinkowych ozdób do Gwiazdki. Zaś niektóre oczarowują nas swoją poetycką, religijną i życiową wymową, zwracając uwagę na to, co jest i powinno być dla nas naprawdę ważne.

 

 Niniejsza pozycja spełnia sobą podwójną funkcję, gdy oto z jednej strony bawi, intryguje i cieszy dziecięcego czytelnika..., zaś z drugiej funduje mu fascynującą lekcję na temat religii, Kościoła i Boga. Co ważne, czyni to za pomocą bajki, wiersza, pięknych ilustracji i humoru właśnie, czyli tego, co ma szansę sprawdzić się w przypadku najmłodszych odbiorców. I można powiedzieć o tej pozycji, że stanowi ona coś na wzór bajkowego elementarza o katolickiej wierze, religijnych świętach i chrześcijańskich zwyczajach. Jeśli zatem wychowujecie swoje pociechy w duchu chrześcijańskiej wiary, to tytuł ten sprawdzi się znakomicie.

 

 Spotkanie z tą książką jest ciekawym, interesującym, niezwykle klimatycznym i atrakcyjnym pod każdym względem. Przede wszystkim mamy tu znakomite opowieści, z których każda jest inną, skupiającą się na odmiennym aspekcie katolickiej wiary i potrafiącą zaskoczyć czytelnika. Dzięki temu lektura tego tytułu nie jest monotonna, gdyż tak naprawdę nigdy nie możemy być pewno tego, o czym za chwilę będziemy czytać. Do tego warto docenić przystępny dla dziecka język, niezwykle pogodny, ciepły i rodzinny klimat tej relacji oraz dobry warsztat pisarski autorki, która wie jak oczarować czytelnika, jak zwrócić jego uwagę oraz w jaki sposób przekonać go do tego, by zechciał poznawać sekrety tytułowego stryszka.

 

  Zawarta tu pokaźna liczba 21 opowiadań może zostać przeczytana od razu, powiedzmy w przeciągu kilku dni samodzielnej, lub wspólnej lektury z rodzicami. Jednakże ich poznawanie można rozłożyć również na cały liturgiczny rok, tak by cieszyć się duchem, wymową i klimatem tych historii właśnie wtedy, gdy nadchodzi powiązany z nimi czas Świąt Wielkiej Nocy, Bożego Narodzenia, czy też Bożego Ciała. W mej ocenie będzie to o wiele lepszym rozwiązaniem, które pomoże lepiej zrozumieć wymowę, przesłanie i mądrość tych bajkowych historii. Oczywiście to wy i wasze dzieci zadecydujecie o tym, w jakim sposób będzie poznawać tę piękną i ważną książeczkę.

 

 "Strych nad zakrystią" to idealna propozycja dla wszystkich wierzących rodziców, którzy pragną wprowadzać w sekrety katolickiej wiary również swoje dzieci. Książka ta sprawdzi się także świetnie na szkolnych lekcjach religii, które w ten sposób staną się niewątpliwie o wiele bardziej interesujące. Przede wszystkim jednak jest to zabawna, ciepła i pogodna zachęta do tego, by częściej odwiedzać Kościół, zaufać Bogu i starać się żyć tak, by być dobrym człowiekiem. Polecam!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial