Okładka wydania

Władaj I Gadaj Czyli Ujarzmij Słowa I Rozmawiaj Swobodnie Po Angielsku Część 1

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Arlena Witt
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Rok Wydania: 2021
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788395235436
 • Wydawca: Altenberg
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Katowice
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Władaj I Gadaj Czyli Ujarzmij Słowa I Rozmawiaj Swobodnie Po Angielsku Część 1 | Autor: Arlena Witt

Wybierz opinię:

MarJadka

Bardzo byłam ciekawa tej reklamowanej wszędzie pozycji. Tym bardziej, że mój angielski mocno już zardzewiał i wymaga coraz większej powtórki. Może ta pozycja będzie się do tego idealnie nadawała?

 

„Dlaczego nazywa się ona „Władaj i gadaj”? Ponieważ dobrze dobrane słowa mogą być jak miecz, z którym dziarsko i odważnie przemierzasz życie, które daje ci swobodę i pewność, że poradzisz sobie nawet w trudnych sytuacjach. Jeśli sprawnie władasz językiem, żadna rozmowa czy wypowiedź nie jest Ci straszna, a więc przekazuję Ci ten miecz, a Ty nim władaj. I gadaj!”.

 

Część 1 zawiera najpierw wprowadzenie, czyli wyjaśnienie, dla kogo jest ta książka. A potem następuje wyjaśnienie jak korzystać z książki. Ale wcześniej krótki tekst o powtarzaniu słówek i dlaczego trzeba to robić. Najbardziej spodobało mi się zdanie „Słówka są trochę jak twaróg na sernik – im więcej razy go zmielisz, tym jest lepszy, dlatego słowa trzeba mielić na okrągło”. Czyli trzeba je po prostu na okrągło powtarzać, powtarzać, powtarzać, aż do znudzenia. Przeglądałam książkę i szczerze mówiąc układ i materiał bardzo mi się podoba. Nie ma tu ani za dużo, ani z mało. Każdy temat opracowany jest przejrzyście. Tematy w pierwszej części to: Pierwsze spotkania (Cześć!, Gdzie mieszkasz?, Mówisz po angielsku? Itd.), Podróże, Zdrowie.

 

Zaczyna się od „Przygrywki”. Są to 3 cytaty z filmów, seriali lub piosenek; dotyczą tematu i zawierają kilka przydatnych słów i wyrażeń. Słówka z t tych cytatów pojawiają się później w ćwiczeniach. Ale o ile łatwiej je zapamiętać niż jakieś tam zdania.

 

Następnie jest „Szybki quiz”, gdzie udziela się odpowiedzi wielokrotnego wyboru bez wpisywania słów samodzielnie. To 3 pytania dotyczące częstych problemów w konkretnych sytuacjach, każde z nich ma 3 opcje do wyboru. W każdym z nich przynajmniej jedna z nich jest poprawna, ale poprawne mogą być też dwie lub nawet wszystkie. Na ostatniej stronie danego rozdziału sprawdza się poprawność odpowiedzi i przyznaje się sobie odpowiednią ilość punktów.

 

„Na ekranie” to dialogi na dany temat z filmów lub seriali. Autorka zaznaczyła też czy jest to np. sówko typowo brytyjskie, amerykańskie czy np. jest to styl potoczny. Jest tu także słownik z chronologicznie wybranymi słowami i wyrażeniami lub nawet całymi zdaniami. Są tu też przypisy warte przeczytania.

 

„Skok w blog” to tekst napisany przez autorkę, są tu także historie z jej własnych doświadczeń oraz oczywiście słownik.

 

„Top 3” to trzy wyrażenia lub zdania, które są najważniejsze z całego rozdziału. „jeśli nie zapamiętasz z tego rozdziału nic innego, zapamiętaj chociaż te 3 zwroty, które na pewno się przydadzą”.

 

„Inne przydatne zwroty” – wyjaśniać nie trzeba.

 

„Ćwiczenia” – ostatnie to „zadanie z gwiazdką”, jest dodatkowe.

 

„Flaszki” czyli fiszki, zadanie kreatywne na naukę języka.

 

„The End with Friends” – cytat z “Przyjaciół”.

 

“Klucz” czylirozwiązania.

 

Podsumowując. Książka świetna, bardzo przejrzyście wszystko przedstawione, układ graficzny pozwala na pierwszy rzut oka wyodrębnić słownik, tekst uzupełniają niewielkie rysuneczki. Tekst jest kolorowy, do tego każdy rozdział jest w innej tonacji kolorystycznej, ale nawet jak one się powtarzają to nie są obok siebie, co nawet wizualnie pozwala odróżnić rozdziały od siebie. Materiału jest nie za dużo i nie za mało, można go sobie rozłożyć na konkretny okres czasu. Autorka podpowiada też świetne sposoby na uczenie się słówek, nie tylko wkuwanie z fiszek. Dla mnie bomba!

 

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial