Okładka wydania

Ćwicz Buzię Jak Małpka Czapu Czipu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ćwicz Buzię Jak Małpka Czapu Czipu | Autor: Bogna Sroka Mucha

Wybierz opinię:

Chris

 

 Wiadomo nie od dziś, że naczelne, spośród wszystkich zwierząt na świecie, są najbardziej spokrewnione z człowiekiem. Nie tylko pod względem naukowym i genetycznym, ale także w codziennych, prostych gestach możemy w nich dostrzec ślady człowieczeństwa. Dlatego też nie powinno dziwić, że bardzo często stają się także nieodłącznym elementem zabaw dziecięcych, gdzie bardzo często pełnią funkcję rozśmieszania najmłodszych. Idąc jednak tropem badawczym należałoby zastanowić się w jaki sposób tak lubiane, a jednocześnie nieco niedoceniane zwierzę „wykorzystać” do celów edukacyjnych? Bogna Sroka-Mucha pokazuje świetnie jak nieodłączne, prześmiewcze zachowania małpki mogą przysłużyć się nauce najmłodszych.

 

Tytułowy, główny bohater to kilkuletni chłopiec, który z nieznanych nam przyczyn wszedł w posiadanie cudownej czapeczki, dzięki której przywołuje wszelkiego rodzaju zwierzęta. W tejże książce jego kompanem do zabaw i ćwiczeń zostaje właśnie małpka (odpowiedzialnym rodzicom lepiej żeby nie towarzyszyła akurat małpka), która słynie przecież ze swoje zwinności, skoczności, a także głupkowatości (i to w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu!). Przy wykorzystaniu swoich atutów, nasza bohaterka pokazuje Czapu Czipu jak między innymi robić śmieszne miny, jak ćwiczyć swój język czy też uczy wydawać różnego rodzaju dźwięki tylko przy wykorzystaniu własnych ust. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się to nieco infantylne i niezbyt ważne z perspektywy edukacyjnej, to jestem przekonany, że przy głębszym zastanowieniu się wszystkie walory książki staną się jasne. Przede wszystkim przygody i zadania głównych bohaterów mają za zadanie poprawić motorykę i aparat mowy naszych dzieci. Proste ćwiczenia pomagają rozluźnić naszą buzię, lepiej zrozumieć własne ciało, język i sposób artykułowania. Myślę, że to właśnie idealne zadania dla najmłodszych, dostosowane do wieku i przede wszystkim nie zapominające o dobrej zabawie. Jak dobrze wiadomo, to właśnie zwierzęta są najlepszymi „partnerami” naszych dzieci do spędzania czasu (czy to w formie zabawek, bajek czy też właśnie książek) i połączenie małpki wraz z ważnymi ćwiczenia daje w mojej opinii świetne rezultaty. W tymże przypadku sprawdza się także przysłowie „i wilki syty i owca cała” gdyż z perspektywy rodzica zachowane są wszelkiego rodzaju walory edukacyjne, a dla dziecka najistotniejsza jest zabawa, której z pewnością dzięki głównym bohaterom nie zabraknie. Nie jestem tylko pewny kto w tym układzie jest wilkiem, a kto owcą. Warto także nieco wspomnieć o ilustracjach, które moim zdaniem stanowią idealne tło dla przedstawianych młodym czytelnikom zadań. Nie tylko pokazują jak wykonywać dane ćwiczenie, ale także dzięki swoim kolorom i prostocie myślę, że świetnie wpływają na wyobraźnię dziecka. Zdecydowanie ubarwiają stawiane przed nami zadania, a także uatrakcyjniają lekturę, której i tak nie ma zbyt wiele. Biorąc jednak pod uwagę wiek odbiorców tejże książki to myślę, że należy ten element dopisać do zalet „Czapu Czipu…”. To wszystko razem wzięte sprawia, że tytuł ten staje się pewnego rodzaju must-have dziecięcej biblioteczki, która zadowoli każdego młodego czytelnika.

 

Wydawnictwo HarperCollins zdecydowało się wydać całą serię książek o przygodach młodego bohatera o dość oryginalnym imieniu Czapu Czipu. Choć na pierwszy rzut oka może nam się bardziej kojarzyć z przywódcą afrykańskiego plemienia lub aztecką budowlą to jednak warto przyjrzeć się bliżej jego historii. Każda z części przynosi nam nie tylko świetną zabawę, ale także przede wszystkim ciekawe i wartościowe ćwiczenia, które mogą być zbawienne dla niejednego dziecka. Myślę, że dla niejednego rodzica także.       

 

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial