Okładka wydania

Osiągnij To!

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Osiągnij To! | Autor: Mika BrzezinskiDaniela Pierre Bravo

Wybierz opinię:

Justyna

Niezaprzeczalnie praca zawodowa stanowi większość naszego życia. Jeśli pracujemy na pełny etat często nasza praca nie kończy się wraz z wyjściem z biura. Ważne jest, by praca sprawiała radość, dawała satysfakcję. Istotne jest to, by zachować balans między życiem zawodowym, a prywatnym.

 

Mika Brzezinski (córka polsko-amerykańskiego politologa Zbigniewa Brzezińskiego) – amerykańska dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Pracowała dla stacji telewizyjnych CBS oraz NBC News. Współprowadząca popularnego programu Morning Joe. Daniela Pierre-Bravo to producentka programu Morning Joe w stacji MSNBC. Obie łączy jedno: z wielkim wysiłkiem wspinały się na zawodowy szczyt. Obie są autorkami poradnika „Osiągnij to! Poznaj swoją wartość i zbuduj karierę w wieku 20 lat i później”. Ten zbiór porad kierowany jest dla kobiet, który są na drodze układania kariery zawodowej. Książka ta należy do cyklu „Znaj swoją wartość”, który zachęca czytelników do autorefleksji, wyciągania wniosków, a poniekąd zmiany nawyków i przyzwyczajeń by w jak największym stopniu wykorzystać tkwiący w nas potencjał.

 

Jaka wiedza jest potrzebna, by piąć się wyżej po szczeblach awansu? Co jest potrzebne by przebić szklany sufit? Jak nauczyć się przekraczać granice własnych możliwości?

Myśl przewodnią książki stanowi konieczność nabycia umiejętności wskazywania własnej wartości. Bez tego nie osiągnie się sukcesu, nie będzie możliwe negocjowanie uczciwego wynagrodzenia czy obrona własnego zdania. Poradnik podzielony jest na rozdziały, co znacznie ułatwia nawigację. Jak zwykle we wstępach, także i tu Mika Brzezinski wyjaśnia co skłoniło ją do napisania poradnika. W nazewnictwie poszczególnych rozdziałów są wskazówki czego dana treść będzie dotyczyła (co ułatwia powrót do interesującego fragmentu). Autorki często przywołują przykłady kobiet (zarówno tych na początku kariery zawodowej, jak i tych brylujących w świecie polityki i biznesu) dzięki czemu czytelnik może spojrzeć wieloaspektowo na problem, a na własnej skórze przekonać się jakie znaczenie dla budowania zawodu. Ile kobiet, tyle różnych głosów i doświadczeń.

 

Wiele kobiet ma poważny problem z efektywnym przedstawianiem własnej wartości. Jest nam trudno uwierzyć w siebie, często też umniejszamy swoje zasługi. Dlatego książki tego typu są niezwykle potrzebne – nie tylko młodym kobietom, niezależnie od etapu kariery zawodowej. Autorki zwracają uwagę, że może nas spotkać mnóstwo przeszkód, które staną na drodze realizacji planów. Na równi z uzależnieniem od technologii stawiają wszechobecny stres. Dzięki poradnikowi dowiemy się jak skutecznie stawiać czoła wyzwaniom (W myśl zasady, że jak wyrzucą drzwiami, to trzeba wejść oknem! A jak okno zamknięte to przez komin!), jak dobrze przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej (jak powinna wyglądać dobra rozmowa) oraz ile może zdziałać sukcesywnie budowana sieć kontaktów.

 

“Fuck it until you make it” czyli jak udawać coś dostatecznie długo by stało się prawdą

Może to lekki spojler - autorki dostarczają w pigułce garść przydatnych rad: 1. Doskonal się w nawiązywaniu kontaktów. 2. Postaw na komunikację bezpośrednią. 4. Aktywnie słuchaj. 5. Szlifuj inteligencję emocjonalną. 6. Ogranicz media społecznościowe. 7. Pamiętaj o marce osobistej. 8. Gromadź doświadczenia. 9. Rozwijaj wyjątkowe umiejętności. 10. Bądź cierpliwa.            

„Osiągnij to! Poznaj swoją wartość i zbuduj karierę w wieku 20 lat i później” to inspirujący, pełen anegdot poradnik dla kobiet rozpoczynających karierę, kobiet które zmieniają zawód, oraz doświadczonych pracownic. To lektura obowiązkowa dla każdej zawodowo świadomej kobiety. 

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial