Okładka wydania

Księga Retrogradacji Merkurego

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Księga Retrogradacji Merkurego | Autor: Yasmin BolandKim Farnell

Wybierz opinię:

Mmichalowa

Wśród wielu dostępnych na rynku pozycji, zawsze znajdą się takie, które zaintrygują mnie swoją nietypową tematyką.  Za sprawą Wydawnictwa Studio Astropsychologii w polskich księgarniach odnaleźć można intrygujący tytuł dotyczący Merkurego, autorstwa dwóch kobiet mocno związanych z tematyką astrologiczną.  Yasmin Boland rozpoczęła swoją drogę od pisywania tematycznych artykułów, a później stała się rozpoznawalna m.in. dzięki swoim książkom: „ Jak działa Księżyc” czy „Podręcznik astrologii”.  Współtwórczyni Kim Farnell oprócz tego, że również pisze o powyższych zagadnieniach dodatkowo jest aktywnym członkiem Loży Astrologicznej.  Podczas, gdy w Polsce sfera ezoteryczna jest uznawana za niezbyt poważną, w Londynie  wspomniana organizacja  jest najstarszą i nieprzerwanie działającą od przeszło 100 lat, a zajmuje się m.in. astrologią, magią i duchowością.

 

Autorki zdecydowały się na wspólną publikację, by jak same mówią, zmienić błędne myślenie o tym, że Merkury jest odpowiedzialny za wszelkie negatywne zjawiska. W „Księdze retrogradacji…” czytelnik odkryje m.in na jakie aspekty życia ma wpływ ta planeta.  Podejrzewam, że niewiele osób jest świadomych tego co kryje się w poprzednim stwierdzeniu. A zawiera się w nim wiele…  Merkury jest planetą odpowiadającą za proces wszelkiej komunikacji: werbalnej, pozawerbalnej. Przyjmuje się, że usprawnia także proces intelektualny, wspiera spryt i ludzką gadatliwość. Jednocześnie  jest odpowiedzialna za zbyt intensywne myślenie, a co za tym idzie, wywołuje  trudności w podejmowaniu życiowych decyzji. W ludzkie życie potrafi wprowadzić równie wiele dobrego, co złego, a uzależnione jest to od pewnego czynnika, któremu niemal w całości poświęcona została pozycja.

 

 By  móc zrozumieć o czym tak naprawdę traktuje tytuł, muszę wspomnieć o pewnym działaniu. Dużo mówi się o wpływie retrogradacji, a zupełnie niewiele o tym, czym ona dokładnie jest. Najprościej ujmując to pozorne zjawisko odwrotnego kierunku ruchu ciała niebieskiego po orbicie. W tym konkretnym przypadku dzieje się tak, ponieważ rok na Ziemi trwa 365 dni, a na Merkurym zaledwie 88. Mijając nas, wydaje się, że Merkury nabiera rozpędu, by w chwilę później sprawiać błędne wrażenie „powrotu”, gdy to Ziemia „wyprzedza” go w ruchu. Właśnie etapowi tego „cofania” przypisuje się masę negatywnych skutków, bo wprowadza ono chaos. Autorki starają się na konkretnych przykładach, przy uwzględnieniu szerokiego zakresu na pozór nieistotnych czynników, udowodnić, że nieład ten można przetworzyć na sukces.

 

Książka jest podzielona na kilka etapów. Jeśli zapoznamy się z każdym z nich i będziemy korzystać ze wskazówek  dotyczących tego, jakie działania w danym okresie powinien podejmować konkretny znak zodiaku, a jakich się wystrzegać – podobno pozwoli to odbiorcy na łagodne przejście i zminimalizowanie problemów. W jednym z działów czeka na czytelnika test weryfikujący czy i w jakim stopniu retrogradacja na nas oddziałuje. Kolejno jej wpływ na żywioły i kryjące się za nimi znaki zodiaku. Jest też kilka stron poświęconych osobom, które urodziły się w jej czasie, a także o tym jaki ma to wpływ na ich dalsze życie. Całość jest napisana przystępnie, sporo tu krótkich, wypunktowanych  porad. Cały zachodzący proces został szczegółowo przedstawiony, ale mam wrażenie, że pozycja jest dedykowana konkretnemu odbiorcy, czyli osobie zdecydowanej w pełnym stopniu  żyć zgodnie z jej rytmem. Potraktowałabym ją w formie ciekawostki, zwłaszcza jeśli dopiero odkrywamy świat ezoteryki i szukamy swojej „właściwej” drogi.

Mirosława

„Merkury jest spryciarzem -  jeśli rozpracujesz jego sztuczki, możesz je wykorzystać na swoją korzyść.”

Czasami są takie dni, że nic nam się nie udaje, wszystko się wali i mamy wrażenie ogólnego chaosu. Obwiniamy wówczas swoje nieostrożne działania lub zrzucamy wszystko na pechowy dzień. Tymczasem warto wówczas spojrzeć w gwiazdy, a zwłaszcza przyjrzeć się jednej z planet, która w określonych układach może nam nieźle namieszać w życiu. Spośród nich autorki książki „Księga retrogradacji Merkurego” postanowiły przybliżyć kapryśną naturę najmniejszej planety w naszym Układzie Słonecznym.  

 

Yasmin Boland to wielokrotnie nagradzana astrolog i autorka bestsellerów Hay House. Nazywa siebie „Księżycowym Dzieckiem, które uczy astrologii Księżyca”. W rzeczywistości jest byłą dziennikarką i producentem telewizyjnym, która stała się popularną i wielokrotnie nagradzaną ekspertką w dziedzinie astrologii. Jej książka „Hay House Moonology” od trzech lat znajduje się na liście 5 największych bestsellerów astrologicznych amazon.co.uk, a jej horoskop i artykuły New Age są czytane co miesiąc przez miliony ludzi na całym świecie.

 

Kim Farnell jest jedną z najdłużej urzędujących przewodniczących londyńskiej Loży Astrologicznej. Posiada tytuł magistra astronomii kulturowej i astrologii. Jest Autorką wielu książek o tematyce astrologicznej.

 

Zanim „Księga retrogradacji Merkurego” ukazała się w wersji papierowej, najpierw był dostępna jako e-book, którą Yasmin zaczęła sprzedawać na swojej stronie. Wówczas brytyjska filia Hay House zainteresowała się tym tematem i zaproponowała wydanie ich poradnika, do którego autorki wprowadziły kilka poprawek i uzupełnień. I tak w 2019 roku wspólne dzieło obu pań ujrzało  światło dzienne, ale w Polsce dopiero ukazało się rok później. Różnicę widać w grafice okładki oraz w oprawie, która w  oryginalnym wydaniu ma  jest wykonana z twardej tektury. Natomiast w polskiej wersji, niestety, mamy oprawę miękką ale z błyszczącym nadrukiem fragmentu omawianej planety. Mimo to publikacja robi miłe wrażenie, gdyż materiał został wydrukowany na białym, gładkim papierze z wyraźną czcionką  i kolorowymi nagłówkami tytułów poszczególnych rozdziałów.

 

Retrogradacja oznacza ruch wsteczny planety i podlega jej nie tylko Merkury, lecz związane z nim to zjawisko jest najbardziej znane i wywołujące spektakularne szkody w naszym życiu. W ciągu roku zdarzają się trzy lub cztery tego rodzaju okresy oddziaływań tej planety, gdy jej energia ma znaczący wpływ na to, w jaki sposób układa nam się dzień. Autorki pokazują, że można świadomie wykorzystać to zjawisko dla własnych korzyści, by zniwelować niekorzystne oddziaływanie Merkurego w ruchu wstecznym.

 

„Księga retrogradacji Merkurego” to bardzo ciekawie opracowany poradnik, w którym materiał został ułożony przejrzyście, dostarczając przydatnych informacji, wskazówek i porad dla .każdego, bez względu na to, czym zajmuje się na co dzień. Wiedza została przedstawiona w czterech obszernych częściach, w których dowiadujemy się czym jest retrogradacja, czym się charakteryzuje, jaki ma na nas wpływ i najważniejsze, jak możemy sobie ułożyć życie, by zminimalizować negatywne skutki tego zjawiska i przekuć porażki w sukces. Autorki ujęły tematykę retrogradacji Merkurego w zestawieniu ze znakami zodiaku, domami astrologicznymi i naszymi planetami w horoskopie, dzięki czemu możemy uzyskać dokładnie, dopasowane do każdego, informacje.

 

Przedstawiony materiał nie wymaga fachowej znajomości astrologii, gdyż na końcu poradnika znajdziemy  kalendarz z zaznaczonymi okresami ruchu wstecznego Merkurego  ujętych do 2030 roku. To ułatwi z pewnością zaplanowanie swoich działań tak, by przyniosły nam wymierne korzyści. Autorki doradzają co wówczas warto zrobić a  czego unikać, na co zwracać uwagę, a z czym możemy mieć problem.

 

Merkury w naszym Układzie Słonecznym położony jest  najbliżej Słońca i jest najmniejszą ze znanych nam planet ale potrafiącą wywrócić wszystko do góry nogami.  W astrologii jest planetą komunikacji ale też umysłu, podróży,  transportu i handlu, a więc ważnych aspektów naszego życia. Jest też odpowiedzialna za naszą elokwencję, sposób myślenia, wyrażania siebie, umiejętność prowadzenia rozmów, porozumiewania się, pisania czy wygłaszania  przemówień. Gdy Merkury jest w retrogradacji, wówczas to ją obwinia się za wszelkie niepowodzenia, opóźnienia, zerwania i wszelki chaos w naszym życiu. Z tego względy warto mieć wiedzę na temat tego zjawiska, by nasze dni mijały w harmonii i spokoju.

 

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial