Okładka wydania

Kryształowe Siatki

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kryształowe Siatki | Autor: Ethan Lazzerini

Wybierz opinię:

mmichalowa

Jak często wydaje ci się, że to czym się otaczasz ma na ciebie wpływ? Myślisz, o takich zależnościach? Przyznaję, że ja coraz częściej. Staram się więc sięgać po pozycje, które chociaż w minimalnym stopniu wyjaśnią mi, dlaczego to co się dzieje ma miejsce. Czy to kwestia przypadku, a może sama kreuje swoją rzeczywistość w mniej lub bardziej świadomy sposób? Autor Ethan Lazzerini od przeszło 25 lat pracuje z kryształami i wykorzystuje ich moc w celu przyciągnięcia zdrowia i obfitości. Za sprawą kamieni stara się sobie i korzystającym z jego usług osobom zapewnić ochronę. Wyznaje on zasadę, że kryształy oraz zawarta w nich energia wykorzystane w odpowiedni sposób kryją w sobie ogromną moc. Swoje spostrzeżenia i wiedzę postanowił zebrać i opublikować w formie książki umożliwiając innym na sprawdzenie wspomnianych możliwości.

 

Bardzo podoba mi się forma na jaką się zdecydował. Autor nie założył, że chce dotrzeć do wyselekcjonowanego grona czytelników, przez rozkład informacji będzie to więc idealna pozycja zarówno dla osób początkujących, jak i dla takich, które znają już teorię. Wprowadzenie zawiera kompleksowe wytłumaczenie czym tak naprawdę są kryształowe siatki. Lazzerini wyjaśnia jaki wpływ mają konkretne układy kamieni i co dzięki nim jesteśmy w stanie przyciągnąć do swojego życia. Podoba mi się krótki rys historyczny dotyczący zagadnienia: od kiedy ludzie odkryli ich zastosowanie  i jak odbiór ten zmieniał się na przestrzeni wieków. Przyjemnym dodatkiem jest mocno rozwinięty rozdział poświęcony wyjaśnieniu pojęcia świętej geometrii i jej zastosowaniu w tworzeniu kryształowych siatek. Każdy z geometrycznych symboli został opisany: zaczynając od słów kluczowych, przez numerologię, kończąc na jego  historii. Dzięki temu uzupełniłam swoją wiedzę o to, że jednym z najstarszych symboli była spirala , reprezentująca Drogę Mleczną i czczona już przed laty np. przez Celtów czy Maorysów. Wśród opisywanych przykładów znajdują się proste w swojej formie, a także te bardziej zaawansowane jak Kwiat Życia czy Sześcian Metatrona.  Kolejnym dokładnie opisanym zagadnieniem są przydatne w tworzeniu siatek narzędzia. Znajdziemy tu także podział na kamienie centralne i wspomagające. Dodatkowym kryterium jest również  kształt.

 

Następnie docieramy do momentu w którym uzbrojeni w potrzebne akcesoria możemy rozpocząć samodzielne tworzenie siatki intencyjnej. Tu również mnogość podpowiedzi jest sporym ułatwieniem. Najpierw należy kryształy oczyścić, a możemy tego dokonać m.in. dźwiękiem bądź kadzidłem. Autor instruuje jak zaprogramować na nowo kamienie. Niemal każdy z zawartych opisów dla ułatwienia został zobrazowany w formie przejrzystych schematów. Po przejściu całego procesu możemy się już cieszyć stworzoną siatką, ale co dalej?I na to pytanie zawarta została obszerna odpowiedź dotycząca  wzmacniania intencji, afirmacji  czy dezaktywowania konkretnych kryształów. Na teorię poświęcono niemal połowę publikacji. W dalszej części zawarte zostały przykłady konkretnych siatek również z opisem odnoszącym się do tego jakich kamieni warto użyć przy ich tworzeniu, a także na jakie aspekty życia może mieć ona wpływ.

 

To jedna z ciekawszych pozycji o takiej tematyce, po które miałam okazję sięgnąć. Może wnętrze nie zawiera pięknych kolorowych fotografii, ale jest wypełnione istotnymi informacjami i wskazówkami, dzięki czemu praca nad tworzeniem wydaje się być naprawdę łatwa.  Pozycja powinna zadowolić zarówno osoby interesujące się szeroko pojmowaną ezoteryką jak i pasjonatów kamieni i minerałów, bo opisy ich działań energetycznych również zostały tu ujęte.

Mirosława

„Kryształowa siatka to nie żaden magiczny artefakt, który rozwiąże wszystkie twoje problemy”

Kryształy znane są ze swoich cudownych właściwości zarówno zdrowotnych jak i energetycznych. Często są wykorzystywane pojedynczo lub w niewielkich grupach jako elementy dekoracyjne w biżuterii, które cieszą wzrok swoimi barwami i blaskiem. Jedną z możliwości wzmocnienia ich działania jest metoda przedstawiona w książce pt.: „Kryształowe siatki”.

 

Ethan Lazzerini autor i bloger, który od ponad 25 lat pracuje z kryształami. Jego praktyczna i angażująca intuicję praca pozwala mu na dostęp do wielu informacji oraz energii zawartych w kryształach. Wierzy, że to narzędzia duchowe, które znakomicie sprawdzają się w rozwoju duchowym i osobistym, manifestowaniu własnych celów oraz ochronie metapsychicznej. W swoich książkach oraz artykułach publikowanych na blogu stara się w prosty sposób przybliżać temat pracy z kryształami i uzdrawiania za ich pomocą tak, by każdy mógł z nich korzystać na co dzień.

 

Książka „Kryształowe siatki” zyskała uznanie w konkursie Spiritual Book Awards 2018 organizowanego przez czasopismo „Soul & Spirit Magazine” jako jedna z trzech najwyżej notowanych wśród finalistów w kategorii dotyczącej kryształów. Uważam, że jest to jak najbardziej zasłużona nagroda, gdyż to bardzo dobrze opracowany poradnik pracy z kryształami ukazujący możliwości ich wykorzystania, postępowania z nimi i zwiększania ich energetyki. Układanie ich na siatkach opartych na świętej geometrii jest doskonałym uzupełnieniem zastosowania kamieni, dzięki którym możemy wzmocnić swoją koncentrację, zrelaksować się, dodać sobie energii czy wprowadzić w życie harmonię.

 

W tej niezbyt obszernej książce znajdziemy mnóstwo przydatnych i interesujących zagadnień, które mają na celu nauczyć nas korzystania z energii kryształowych siatek. Wiedza została podzielona na 9 rozdziałów, ale realnie można by materiał podzielić na dwie główne części. Pierwsza zawiera rozdziały, w których autor omawia starożytne praktyki duchowe związane z kryształami, przybliża zasady świętej geometrii, korzyści płynące z pracy z kryształami i siatkami oraz udziela wielu wskazówek pomagających w ich prawidłowym wykorzystaniu. Dowiadujemy się więcej o kryształach, ich pochodzeniu, dlaczego i w jaki sposób rozmieszczane są kryształy w konkretnym miejscu na siatce i jakie rodzaje kamieni najlepiej nadają się do wykorzystania w tym celu. Poznajemy role i rodzaje kamieni centralnych, wspomagających, otoczaków i różnych form krystalicznych. Ethan Lazzerini podpowiada od czego zacząć pracę z siatkami kryształowymi, jak o nie dbać, jak prawidłowo wyznaczać cele, wyrażać intencję, stosować dodatkowe narzędzia, takie jak wizualizacja czy medytacja.

 

W zakres drugiej części wchodzą dwa ostatnie rozdziały, które zajmują najwięcej stron w tej publikacji, gdyż Ethan Lazzerini przedstawia w nich 34 wzory kryształowych siatek, które podzielił na prostsze struktury i bardziej zaawansowane oraz pod kątem rozwiązywania problemów w różnych dziedzinach naszego życia.

 

Poradnik „Kryształowe siatki” to praktyczny, bogato ilustrowany i przejrzysty przewodnik wprowadzający w świat geometrycznych kształtów i symboli, które, odpowiednio wykorzystane, mogą przynieść nam wymierne korzyści w różnych obszarach naszego istnienia. Niestety, zdjęcia są czarno-białe i nie najlepszej jakości, co przy prezentowaniu kamieni ma dla mnie istotne znaczenie i na pewno dodałoby to dodatkowego waloru omawianej publikacji. Mimo to jej zawartość stanowi interesującą propozycję pracy z kryształami, które możemy zastosować nie tylko jako ozdobę ale też jako element wspomagający nasze działania i różne aspekty naszego życia. Nie musimy być żadnymi ekspertami w tej dziedzinie. Wystarczy podstawowa wiedza o energii kryształów i wzorach siatek oraz ich odpowiednim użyciu, która jest przedstawiona przez autora. Omawia wszystko bardzo prosto, przystępnie i bez przeciągania tematu. Skupia się na praktycznym zastosowaniu siatek i kryształów, byśmy mogli jak najlepiej wykorzystać ich możliwości. Ma nadzieję, że to pomoże zrozumieć ich funkcjonowanie i a jego propozycje staną się inspiracją do tworzenia własnych układów kryształów na opracowanych przez siebie wzorach.

 

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial