Okładka wydania

Jak Zerwać Z Nałogiem Bycia Sobą

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: dr Joe Dispenza
 • Tytuł Oryginału: Breaking The Habit of Being Yourself: How to Lose Your Mind and Create a New One
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Ryszard Oślizło
 • Liczba Stron: 432
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788381713849
 • Wydawca: Studio Astropsychologii
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  6/6

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Jak Zerwać Z Nałogiem Bycia Sobą | Autor: dr Joe Dispenza

Wybierz opinię:

MarJadka

„Twój mózg ma udział we wszystkim, co robisz, łącznie z myśleniem, czuciem, działaniem i relacjami z innymi ludźmi. To narząd osobowości, charakteru, inteligencji i każdej podejmowanej przez nas decyzji”.

 

Książka wcale nie łatwa ale bardzo potrzebna. Nie do połknięcia na jeden raz, ale taka, do której warto wracać wiele razy i przyswajać ją po kawałku. Podzielona jest przez autora na trzy części.

Część pierwsza: Nauka o Tobie to pięć rozdziałów. „Naszą podróż rozpoczniemy od przeglądu paradygmatów filozoficznych i naukowych związanych z najnowszymi badaniami na temat natury rzeczywistości, tego, kim jesteś, dlaczego zmiana jest taka trudna dla wielu osób oraz jakie są możliwości istot ludzkich. Część pierwsza to łatwa lektura, obiecuję!”.

 

Część druga: Mózg i medytacja to rozdziały dwa. Rozdział siódmy przynosi koncepcję, zgodnie z którą człowiek posiada trzy „mózgi”, pozwalające mu przechodzić od myślenia przez działanie do bycia. Co więcej, kiedy człowiek koncentruje się wyłącznie na swoim otoczeniu, ciele i czasie, może z łatwością przechodzić od myślenia do istnienia, bez potrzeby robienia czegokolwiek. W tym stanie umysłu mózg nie odróżnia tego, co dzieje się w zewnętrznym świecie rzeczywistości od tego, co dzieje się w wewnętrznym świecie umysłu. Co powoduje, że jeśli potrafi się wywołać mentalnie pożądane doświadczenie, posługując się wyłącznie myślą, to doświadczy się emocji związanych z tym zdarzeniem, zanim nastąpi ono w świecie fizycznym.

 

W rozdziale ósmym, kończącym część drugą, Joe Dispenza postawił sobie za cel odczarowanie medytacji. „Omawiając technologię fal mózgowych – w uproszczeniu – pokazuję, jakim zmianom elektromagnetycznym ulega mózg, gdy jesteś skupiony, a jakim, kiedy znajdujesz się w stanie pobudzenia wywołanego czynnikami stresogennymi w twoim życiu”.

Część trzecia: krok ku nowemu przeznaczeniu to sześć rozdziałów. Część trzecia to opis sposobu wykorzystania wiedzy dostarczanej w częściach pierwszej i drugiej. Autor obiecuje, że „W części trzeciej nauczysz się, jak podczas medytacji zmieniać coś w swoim umyśle i ciele, a także jak wywierać wpływ na świat zewnętrzny”.

 

„Każdy krok w procesie medytacji wytyczony w części trzeciej wiąże się z jakąś znaczącą informacją przedstawioną wcześniej w niniejszej książce”. Dlatego należy się oprzeć pokusie zaglądnięcia od razu do części trzeciej, omijając część pierwszą i drugą.

Część trzecia to przygotowany czterotygodniowy program, składający się z siedmiu kroków. Poprzedza je opis narzędzi, które trzeba przygotować czyli przyborów do pisania, przygotowania otoczenia, ciała, czasu i stanu umysłu. Potem jest dokładnie opisany czterotygodniowy program, zakończony czternastym rozdziałem „Demonstracja i przejrzystość: życie w nowej rzeczywistości”, który można podsumować krótko „życie po medytacji – co dalej?”. Rozdziały kończy obszerne „Posłowie”- „Wniknij we własne Ja”.

 

Na końcu znajdują się trzy Aneksy, w których znajdują się teksty medytacji do wszystkich czterech tygodni z ostatniej części. Można bowiem te medytacje pobrać ze strony autora albo samemu je nagrać.

Nie zabrakło obszernych „Podziękowań”, notki „O autorze” oraz „Przypisów”.

W książce znajduje się nie tylko wiele ilustracji czarno-białych, ale także sporo wykresów, są mapy myśli. Książka jest graficznie bardzo przejrzysta. Układ tekstu, podkreślenia, wytłuszczenia, inna czcionka dla pokreślenia, że coś jest akurat tutaj najważniejsze – wszystko to sprawia, że czytając nie czułam się przytłoczona.

Książka naprawdę warta przeczytania.

Mmichalowa

W ostatnim czasie na mojej półce zdecydowanie przybywa pozycji od Wydawnictwa Studio Astropsychologii. Dzieje się tak za sprawą ich coraz bogatszego, ciekawego i zdecydowanie konkurencyjnego asortymentu. Mało kto wydaje tyle kontrowersyjnych pozycji dotyczących przemieszania nauki z ezoteryką. Tytuł o którym dzisiaj wspominam również wywołuje ogromne emocje wśród czytelników. Z jednej strony to naprawdę dobrze oceniana książka, z drugiej mocno wymagająca. Do jej zrozumienia potrzeba „otwartego” umysłu, wyjścia poza schematy i dopuszczenia do siebie, że nasze dotychczasowe myślenie być może było błędne.

 

Autor dr Joe Dispenza to wykładowca i badacz, który  swoją wiedzą dzielił się  podczas wykładów w 32 krajach. Zakłada on, że w każdym człowieku tkwi ogromny potencjał, a ludzkie możliwości są wręcz nieograniczone, trzeba tylko dać im możliwość się rozwinąć. W swojej pracy badawczej zajmuje się w większości badaniem zjawisk samouleczenia, spontanicznych ozdrowień w przypadku chorób normalnie uznawanych  za nieuleczalne. Autor uważa, że niekiedy wystarczą ledwie subtelne zmiany w sposobie korzystania z zasobów umysłu, które pozwalają na to, by w życiu zaczęły zachodzić pozytywne wydarzenia. W większości cały proces jest mocno powiązany  z medytacją, a dokładnie jej jakością.  Jednak nie wystarczy tylko jednotorowe działanie: trzeba zmienić się zarówno mentalnie, co  emocjonalnie. Jednym słowem dopiero połączenie myśli z płynącymi  z wnętrza uczuciami może zapewnić zalążek do oczekiwanych  zmian. Jedno jest następstwem drugiego.

 

Cały proces został opisany krok po kroku. Istotnym jest jednak uświadomienie sobie na jego początku, w jakim miejscu obecnie się znajdujemy, i kim tak naprawdę jesteśmy. A także określeniem tego,  gdzie chcemy się znaleźć i jak widzimy „ja” z przyszłości. Odbiorca musi sam przed sobą odpowiedzieć na wiele niewygodnych pytań. Późniejsze kroki rozpisane zostały na kolejne cztery tygodnie. W trakcie pierwszego mamy otworzyć się na twórcze aspekty. Następnie w drugim wspólnie przechodzimy do etapu określonego jako „redukcja nałogu bycia sobą”, to moment rozpoznawczy, umożliwiający pracę nad samoświadomością. Kolejny krok to obserwacja zmian i uwalnianie się od swojego dawnego „ja”. Pod znakiem „tworzenia” nowego umysłu upływa ostatni, czwarty tydzień pracy nad sobą. Całość jest na tyle szczegółowo rozpisana, że nawet osoba nie mająca wcześniej kontaktu z podobnymi zagadnieniami odnajdzie się w tematyce, o ile faktycznie jej celem będzie  efektywna zmiana.

 

„Kiedy w twoim życiu  zaczynają się pojawiać nowe  i cudowne zdarzenia, nadejdzie taka  chwila, w której ogarnie cię podziw, zachwyt i stan pełnego przebudzenia, gdy zdasz sobie sprawę, że stworzył je twój umysł.”

 

„Jak zerwać…” wydaje się być naprawdę dopracowaną pozycją na tle podobnych tematycznie. W przypadku takich książek skuteczność mierzona jest jednak wiarą odbiorcy w to, że za pomocą ćwiczeń, są oni w stanie osiągnąć coś więcej w swoim życiu. Nasza psychika ma ogromne znaczenie. Niekiedy wewnętrzne blokady uniemożliwiają skuteczne działanie i mimo kolejnych „przerobionych” tytułów nadal nic nowego i odkrywczego nie następuje. Dobrze sięgać po takie poradniki w momencie, gdy odczuwamy autentyczną potrzebę zrobienia czegoś wyłącznie dla siebie, bez oceniania, z przyzwoleniem na działania, które do tej pory nas przerażały.

 

Znacznie lepiej czuję się ze świadomością, że nie tylko ja szukam, nie tylko ja potrzebuję zmian…Nikt nie urodził się nieomylny, a całe swoje życie szlifujemy diament, który tkwi w naszym wnętrzu. Dobrze, że są autorzy, którzy nakreślają różne kierunki. Warto je poznać i z ich pomocą nakreślić własną, uniwersalną ścieżkę.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial