Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Osteoartoza

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Musa Citak
 • Tytuł Oryginału: Die Wahrheit über Arthrose. Endlich wieder schmerzfrei leben
 • Gatunek: Medycyna NaturalnaPoradnikiZdrowie
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Przekład: Aneta Trybulska
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205mm
 • ISBN: 9788381685658
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  6/6

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Osteoartoza | Autor: Musa Citak

Wybierz opinię:

MarJadka

Osteoartroza. Usuń ból stawów dzięki delikatnym ćwiczeniom, diecie oraz medycynie naturalnej

Ból stawów, to coś co towarzyszy mojej rodzinie od zawsze. I pewnie nie tylko mojej. Dlatego z ciekawością sięgnęłam po książkę, która obiecywała kolejny ratunek dla bolących stawów. Ciekawe jaki tym razem? Co tym razem ma zadziałać, żeby te upiorne stawy wreszcie przestały boleć?

 

Pierwsza część to Osteoartroza: przyczyny, przebieg choroby i skutki. Już pierwsze zdanie brzmi: „Prawda jest taka, że nie istnieje żadna terapia, która na pewno pomoże”.

„Co szczególnego jest w Pana książce? Daję moim czytelnikom wsparcie do samopomocy. Dzięki tej książce każdy na własną rękę może ustalić, skąd biorą się jego bóle oraz jakie ćwiczenia lub terapie są dla niego właściwe. Następnie trzeba sprawdzić, co nam pomaga. (…) Czy ta książka zastępuje wizytę u lekarza? Nie, w żadnym wypadku!”.

 

Omówione jest tutaj czym tak właściwie jest osteoartroza i jakie są jej przyczyny, podane są mity i przydatne informacje, zamieszczony jest test: jak wysokie jest u mnie ryzyko wystąpienia choroby, podane są także typowe objawy. Ciekawym dodatkiem są autentyczne fragmenty konsultacji lekarskich, na przykład pytanie kogoś, kto mając 60 lat uprawia jogging od wielu lat i teraz sąsiad zwrócił temu komuś uwagę, że lepiej przestać to robić, bo może się nabawić osteoartrozy. I odpowiedź lekarza. Jest ró1)nież omówienie „Bóle stawów: kiedy to reumatyzm?”.

 

Część druga: Delikatna pomoc przeciwbólowa. Najpierw omówione są różne zioła oraz ich zastosowanie. Następnie naturalne środki lecznicze z tradycją, takie jak maść tygrysia czy maść końska. Są również alternatywne metody leczenia takie jak okłady, bańki czy masaż punktów spustowych. Bardzo dobrze, że na końcu omawianych metod zamieszczone jest ostrzeżenie, że nie przy każdej chorobie dobrze jest leczyć się na własną rękę i podana jest lista chorób, przy których należy zachować szczególną ostrożność. Od zawsze stres powodował wcześniej czy później ból, dlatego rozluźnienie powoduje, że ból znika. Omówionych jest tu parę sposobów na rozluźnienie i odzyskanie spokoju, oraz podanych jest parę ćwiczeń. I oczywiście sen jest bardzo ważny! Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, ale nie każdy sport sprzyja stawom. Świetnie jest tu omówione, która aktywność fizyczna jest sprzyjająca stawom, na co należy zwracać uwagę i jak pokonać wewnętrznego lenia. Jedzenie to ważna część życia i ważny czynnik, mogący sprzyjać stawom, lub być ich wrogiem. Podane jest czego powinno się unikać, jakie diety są dobre, jakie produkty, zioła i przyprawy są wręcz pożądane dla stawów.

Część trzecia: Bóle artretyczne i mięśniowe: ruszaj się. To część, w której podane są ćwiczenia dla wszystkich stawów – od barków aż po palce u stóp. Każde ćwiczenie jest nie tylko szczegółowo opisane, ale także zilustrowane rysunkiem. Każdy staw ma zamieszczony test, na podstawie którego można sobie samemu zdiagnozować, czy ma się ostoartrozę danego stawu, ponadto są tu zalecenia autora przy osteoartrozie danego stawu. Dołączone są także zdjęcia, na przykład stawu kolanowego.

 

Część czwarta: Klasyczne terapie przeciw osteoartrozie. To omówienie klasycznych metod leczenia, w tym na przykład ostrzykiwanie kwasem hialuronowym czy homeopatia: Zeel i Traumel (leczenie zastrzykami), leki przeciwbólowe, terapie manualne, pomoce ortopedyczne. Jest „Pięć przypadków z mojej codziennej praktyki”, wskazówki jakiego wybrać ortopedę i bardzo szczegółowo omówiona kwestia operacji – test czy muszę się już podać operacji, jak przygotować się do operacji, bóle pooperacyjne, kiedy jest najlepszy moment na operację.

Część piąta: Zdrowa dieta w walce z bólem. To mini książka kucharska – przepisy na zdrowe stawy.

Na końcu znajduje Indeks przedmiotowy i Podziękowania.

Książka bardzo bogato ilustrowana, napisana prostym językiem dla laika.

Uleczkaa38

  Bóle stawów, określane fachowo mianem osteoartrozy, stanowią coraz powszechniejsze, można by wręcz rzec - cywilizacyjne, schorzenie. Coraz więcej osób i do tego w coraz młodszym wieku, zmaga się z uciążliwym bólem stawów, ich zwyrodnieniami, a przez to ograniczeniami ruchu. I to właśnie z myślą o nich oraz ofertą pomocy w ich cierpieniu, powstała znakomita książka pt. "Osteoartroza. Usuń ból stawów dzięki delikatnym ćwiczeniom, diecie oraz medycynie naturalnej", która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Vital.

 

 Prof. dr med. Musa Citak - ten ceniony specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii podejmuje w swojej książce próbę omówienia złożoności schorzenia osteoartrozy, jak i też wskazania metod przeciwdziałania i leczenia tej choroby. I w mej ocenie jest to próba ze wszech miar udana, gdy oto na stronach poradnika znajdziemy nie tylko kompleksowe wyjaśnienie przyczyn powstawania tego schorzenia oraz jego szczegółowe omówienie, ale również  szereg praktycznych porad i wskazówek na polu właściwej diety i fizycznych ćwiczeń, które pomogą pokonać nam ból i ruchowe ograniczenia. Co więcej, znajdziemy tu również nawiązania do medycyny naturalnej, które także mogą przynieść w tym względzie wiele dobrego.

 

 Pozycja ta została podzielona na kilka głównych części, gdzie to pierwsza z nich skupia się na wyjaśnieniu o omówieniu schorzenia osteoartrozy. To właśnie tu  znajdziemy informacje na temat przyczyn powstawiania zwyrodnienia stawów, przebiegu choroby i znanych możliwych metod leczenia. Kolejna część podejmuje się omówienia możliwych i łatwych w realizacji działań, które mogą nam pomóc w walce z tą przypadłością - m.in. na polu korzystania z dobrodziejstwa ziół, regeneracyjnych ćwiczeń oraz odpowiedniej porcji wypoczynku i zdrowego snu. Kolejny rozdział to już wykaz konkretnych ćwiczeń ruchowych wraz z wykazem przypadłości, na które mogą pomóc. I tak znajdziemy tu m.in. ćwiczenia na ból stóp, kolan, czy też łokci, które obrazują również przydatne rysunki i grafiki. 

 

 Dwie ostatnie części książki podejmują ciekawe spojrzenie na klasyczne metody leczenia tej choroby - m.in. w zakresie chirurgii, konieczności poddania się zabiegowi oraz możliwości pomocy niesionej przez ortopedę..., jak i dobór właściwej diety wraz z wykazem kilku ciekawych i smakowitych przepisów kulinarnych.

 

 Książka ta łączy w sobie naukowy wykład z praktycznym przekazaniem wiedzy na temat walki z bólem stawów. Z jednej strony uzyskamy tu moc informacji na temat osteoartrozy, które uświadamiają nam to, jak powszechną i trudną jest ta choroba. Z drugiej strony autor dzieli się tu z nami szeregiem praktycznych porad, wskazówek i sprawdzonych faktów, które pomogą nam leczyć to schorzenie i pokonywać codzienny ból. Co niezwykle istotne, dr Musa Citak czyni to w bardzo prosty, przystępny i zrozumiały sposób, wyjaśniając wszelkie kwestie krok po kroku, tak by każdy czytelnik mógł bez trudu odnaleźć się w tej lekturze. 

 

 To również ciekawa konstrukcja tego poradnika, która serwuje nam najpierw podstawowe informacje, a dopiero potem praktyczną pomoc - od ćwiczeń począwszy, poprzez odniesienia do medycyny naturalnej, a kończąc na wskazówkach, co do stosowania zdrowej i właściwej diety - z pomysłowymi przepisami na czele. Co więcej, książka ta prezentuje się również bardzo ładnie i konkretnie pod kątem wizualnego podania, gdzie to mamy liczne rysunki, ilustracje, wykresy  oraz bardzo przejrzysty układ treści.

 

 Mawia się, że życiu pewna jest tylko śmierć i podatki... - niestety, późniejsze lub wcześniejsze kłopoty ze stawami, również. Dlatego też uważam, że niniejszy poradnik powinien poznać absolutnie każdy, gdyż zawarta tu pomocna wiedza na pewno nam się przyda. Tym samym też nie pozostaje mi już nic innego, aniżeli zachęcić was gorąco do sięgnięcia po książkę "Osteoartroza. Usuń ból stawów dzięki delikatnym ćwiczeniom, diecie oraz medycynie naturalnej" - świetnie napisany, konkretny w swojej ofercie i pięknie wydany poradnik!

 

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial