Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Ucieczka

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ucieczka | Autor: Ada Nowak

Wybierz opinię:

Miss B

Czy pracownica więzienia może zakochać się w osadzonym w nim przestępcy? Ale czy Adam na pewno jest winny? Czy kobieta zdecyduje się porzucić stabilizację i dotychczasowe życie dla mężczyzny, którego dopiero poznała?

 

Marta jest więziennym psychologiem w jednym z najbardziej strzeżonych więzień w Polsce. Pracuje m.in. z grupą uzależnionych mężczyzn, tych szczególnie niebezpiecznych. Adam od razu wydaje jej się inny niż wszyscy. Nieziemsko przystojny, dobrze zbudowany, z tymi hipnotyzującymi niebieskimi oczami. Pewny siebie aż do granic bezczelności. Już przy pierwszym spotkaniu robi na kobiecie wrażenie i wybija ją z rytmu pracy.

 

Zaledwie na drugiej czy trzeciej indywidualnej sesji terapeutycznej w więzieniu  włącza się alarm. Marta zamyka się z Adamem w pokoju, w obawie przed zamieszkami. Strach ustępuje miejsca pożądaniu, ale on chce się zachować jak gentelman i nie wykorzystuje sytuacji. W co pogrywa ten mężczyzna? Jak to możliwe, że tak szybko udało mu się zauroczyć kobietę, a do tego zna szczegóły z jej prywatnego życia?

 

Bardzo szybko Adam proponuje ucieczkę. A konkretnie chce, aby Marta pomogła mu uciec z więzienia i wyruszyła z nim do Afryki, w Maroku ma swój dom. Wizja szalonej przygody i ucieczki przez przeszłością u boku tego charyzmatycznego mężczyzny wydaje się być lepszym pomysłem, niż życie, jakie wiodła dotychczas.

 

I tu się zaczyna prawdziwa przygoda. Mylenie pościgu, ucieczka przez Niemcy, Włochy, piaski pustyni. Bardzo szybko Adam pokazuje swoje mroczne oblicze. Nie jest szarmancki, czuły i nie poświęca kobiecie zbyt dużo uwagi. Czy on faktycznie jest nią zainteresowany, czy była mu potrzebna jedynie do ucieczki? A może został nasłany na nią przez służby, aby wydobyć informacje powierzone jej w dzieciństwie przez ojca?

 

Marta gubi się w domniemaniach, ale nie ma odwrotu. W Polsce jest spalona, tam nie wróci. Czy ma coś więcej do stracenia? Chyba nie. Jest skołowana. Trudno jej ocenić, czy zachowanie Adama jest efektem skupienia, trudów ucieczki, czy on jednak stracił nią zainteresowanie. Nastroje Marty, podobnie jak zachowanie Adama są bardzo zmienne i przechodzą ze skrajności w skrajność.

Co na nich czeka po dotarciu do Maroka? Czy będą żyli razem długo i szczęśliwie? Cczy ta przygoda będzie miała dla niej tragiczny finał? Marta jednego jest pewna, do Polski już nie wróci.

Spodziewałam się erotyku w więziennym klimacie. W rzeczywistości ta ucieczka nastąpiła tak szybko, że nawet więziennego klimatu nie zdążyłam poczuć. Jak na moje odczucia i preferencje co do książek, Marta nadspodziewanie szybko dała się podejść Adamowi i mu zaufała. Wolę, kiedy fabuła jest jednak trochę bardziej realistyczna, a bohaterka nie sprawia wrażenia dziecinnie naiwnej.

 

Później z każdą stroną robi się coraz ciekawiej. Sama podróż do Maroka, trudna i pełna niebezpieczeństw wydawała mi się bardziej ciekawa i wciągająca. Gdzieś pomiędzy starymi i brudnymi ścianami, a piaskiem pustyni był czas na seks. Nie bardzo mi się podobało, kiedy momentami Adam brał Martę ostro, wręcz na siłę. Nie wiem czy takie było zamierzenie autorki, czy tylko ja odczytałam to jako gwałt, a nie ostrą zabawę. Pomijając te sceny, sam opis przeprawy na wielbłądach przez pustynię, nocowanie w oazie albo tradycyjnym arabskim domu, gdzie kobieta nie może spożywać posiłków z mężczyzną był całkiem przyjemny.

 

Podobało mi się, że ta książka oferuje coś więcej niż tylko sceny łóżkowe co dwie-trzy strony. Lubię połączenie akcji, sensacji z erotykiem, a tu takie dostajemy. To fakt, że fabuła mogłaby być poprowadzona trochę lepiej, bardziej przemyślanie (szczególnie na początku), ale pomimo wszystko całość sprawia całkiem niezłe wrażenie. Z pewnością nie jest to najlepsza książka, którą czytałam z ostatnim czasie, ale wypada całkiem nieźle na tle tych wszystkich erotyków, których w ostatnim czasie mamy namnożenie. Dość oryginalny pomysł na fabułę działa tu na plus.

Choć akcja momentami wydawała się trochę naciągana, a główna bohaterka kilka razy mnie zirytowała,  czytałam tę książkę z przyjemnością. To była całkiem niezła i szybka lektura, w sam raz, kiedy macie ochotę na bardzo lekką książkę na odstresowanie się.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial