Okładka wydania

Akupunktura Od A Do Z

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Akupunktura Od A Do Z | Autor: Sarah Swanberg

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

  AKUPUNKTURA stanowi jedną z najstarszych, najpopularniejszych i najpowszechniejszych technik leczniczych na świecie. Ten popularny zabieg Chińskiej Medycyny pomaga milionom ludzi w pozbywanie się różnego rodzaju bólów, wzmacnianiu odporności organizmu oraz leczeniu wielu chorób i schorzeń. Jeśli jednak wciąż macie pytania i wątpliwości względem tego, czy skorzystać z tej terapii, to polecam wam sięgnięcie po znakomitą książkę pt. "Akupunktura od A do Z. Wszystko, co musisz wiedzieć o bezpiecznej i skutecznej terapii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej", którą ukazała się nakładem Wydawnictwa Vital i którą mam przyjemność dla was zrecenzować.

 

 Jako stanowi sam tytuł, książka ta omawia w kompleksowy sposób zabieg akupunktury, wyjaśniając m.in. to, na czym polega ta terapia, jakie niesie sobą skutki, na które schorzenia i choroby może pomóc oraz czy wiąże się z nią jakiekolwiek ryzyko. Ponadto pozycja ta odsłania przed nami historyczny rys rozwoju akupunktury, wyjaśnia podstawowe zasady jej stosowania, czy też wreszcie opisuje jej poszczególne odmiany - na czele z akupunkturą ucha, elektroakupunkturą, termopunkturą, czy też akupresurą, czyli odpowiednie uciskanie danych punktów na naszym ciele. 

 

 Sarah Swanberg - autorka tej książki, podzieliła ją na dwie główne części, poprzedzone ciekawym i inteligentnym wstępem. Pierwsza z nich - "Wprowadzenie pacjenta w akupunkturę", skupia się na wyjaśnieniu podstawowych faktów związanych z tym zabiegiem, czyli m.in. tego, jak przebiega nakłuwanie igłami odpowiednich punktów na ciele, wskazanie prawidłowych zasad przeprowadzania terapii, czy też choćby wymienienie rozmaitych schorzeń i chorób, które możemy dzięki niej leczyć - m.in. ból, stany zapalne, kłopoty trawienne, migreny, bezsenność, czy też stany lękowe. To ciekawe, podstawowe i ważne "A,B,C" akupunktury...

 

 Z kolei druga część tej książki pt. "Problemy często spotykane w gabinecie akupunktury", skupia się już na bezpośrednim działaniu. Otóż mamy tu wskazany szereg popularnych schorzeń i chorób wraz z ich diagnostyką, szczegółowo opisany proces nakłuwania konkretnych punktów ciała (bądź uciskania z odniesieniu do akupresury), czy też podany czas trwania zabiegu i jego częstotliwość stosowania. To już czysta praktyka zastosowania akupunktury wobec różnego rodzaju bólów, przeziębienia, kłopotów z pamięcią i koncentracją, zmianami skórnymi, czy też choćby depresją. Co ważne, każdy z tych zabiegów możemy wykonać sami w naszym domowym zaciszu.

 

 Niniejsza poradnik spełnia swoją kluczową rolę w 100% - niesie nam cenną, teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat akupunktury. Otóż na jego stronach znajdziemy odpowiedzi na wszelkie nurtujące nas kwestie, szczegóły dotyczące wykonywania tego zabiegu oraz wiedzę o tym, czy w naszym konkretnym przypadku ta terapia może nam pomóc. Co więcej, ów wiedzę zdobywamy w bardzo przyjemny i w pełni przystępny sposób, gdyż autorka tej książki posługuje się prostym językiem i lekkim stylem swojej narracji. Tym samym też mogę powiedzieć z pełnią przekonania, że jest to propozycja dla absolutnie każdego. 

 

 Duże słowa uznania cisną się na usta również pod kątem wydania tego tytułu, gdzie to mamy klimatyczną okładkę, dużą porcję rozmaitych grafik, rysunków, rycin itd., jak i też przejrzysty układ treści, który pozwala nam odnaleźć się bez najmniejszego problemu w tej lekturze. Pełni efektu dopełnia jakość wydania poradnika, czyli dobry papier, wyrazisty druk i odpowiedni format, co także ma znaczenie w przyjemności obcowania z tą książką.

 

 Od dawna przymierzałam się do wypróbowania akupunktury, ale zawsze było jakieś "ale"... Dziś, po lekturze tego poradnika wiem, że warto podjąć tę próbę i skorzystać z pomocy tego naturalnego zabiegu, który pomógł już tak wielu ludziom na całym świecie. Dlatego też z jak największym przekonaniem polecam tę pozycję również i wam, gdyż jej poznanie może przynieść nam tylko wiedzę, pomoc i same korzyści. "Akupunktura od A do Z. Wszystko, co musisz wiedzieć o bezpiecznej i skutecznej terapii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej" to książka, którą warto mieć w swojej domowej biblioteczce.

MarJadka

Akupunktura od A do Z. Wszystko, co musisz wiedzieć o bezpiecznej i skutecznej terapii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

 

Ta książka to kompendium wiedzy o tej praktykowanej od ponad 2000 lat terapii medycyny chińskiej. Autorka podzieliła je na dwie części. Pierwsza część to „Wprowadzenie pacjenta do akupunktury”.

„Wprowadzenie do akupunktury” to odpowiedzi na pytania czym jest akupunktura, dla kogo jest przeznaczona (czyli jakiego typu choroby leczy), przedstawia krótką historię tej terapii, zachodnie badania oraz inne metody akupunktury czyli na przykład akupunktura ucha, akupunktura w kosmetologii, akupresura, Gua Sha czy termopunktura. Bardzo cennymi są wskazówki jak znaleźć praktyka akupunktury, a przede wszystkim jakie powinien / powinna mieć kwalifikacje.

 

„Zasady akupunktury” to Yin i Yang, Pięć Żywiołów, Substancje niezbędne do życia (Yin, Esencja, Krew, Płyny, Qi, Yang), Organy i Meridiany, Siedem Emocji, Czynniki zewnętrzne (Wiatr, Zimno, Ciepło, Suchość, Wilgoć, Gorąco), Czynniki związane ze stylem życia. Każdy jest opisany, łącznie z tym jak działa i objawami braku równowagi, a także z czym się łączy. Ta część jest bogato zilustrowana kolorowymi rysunkami i wykresami.

„Diagnoza i leczenie” to charakterystyka objawów, metody diagnozowania, opracowanie planu leczenia, jak wygląda zabieg w gabinecie oraz dokładne omówienie akupunktury. Ta część jest także bogato zilustrowana kolorowymi rysunkami.

Druga część to „Problemy często spotykane w gabinecie akupunktury”. To opisy dwudziestu różnych dolegliwości powszechnie leczonych przez akupunkturzystów. „Oczywiście to tylko przykłady schorzeń, przy których może pomóc akupunktura. (…) Akupunkturzyści leczą ludzi, a nie choroby”.

 

Akupunktura opiera się na podstawowej zasadzie, że każdy organizm jest inny. Schorzenia  uszeregowane są alfabetycznie według nazw – alergie, artretyzm, bezsenność, ból i napięcie szyi, ból kolana, ból nadgarstka itd. Każde schorzenie ma swój opis, następnie jest Diagnoza i leczenie. Często można też znaleźć Akupunkturę do wykonania samemu (na przykład bezsenność) – tutaj jest dokładny opis jaki punkt i ile czasu uciskać – oraz rysunek wraz z zaznaczonym czerwoną kropką wymienionym punktem.

Na końcu znajduje się Słownik, w którym są wyjaśnione poszczególne hasła użyte zwłaszcza w opisach poszczególnych schorzeń.

Przydatnym źródłem informacji jest część zatytułowana „Zasoby”. Znaleźć tu można między innymi stronę Acupuncture Now Fundation, która jest liderem w gromadzeniu oraz rozpowszechnianiu obiektywnych i wiarygodnych informacji na temat wszystkich aspektów praktyki akupunktury.

Jest tu także obszerna Bibliografia, są Podziękowania a także krótka informacja – wraz ze zdjęciem – O Autorce.

 

Podsumowując. „Akupunktura od A do Z” to świetne kompendium wiedzy o jednym z podstawowych zabiegów medycyny chińskiej i wschodnioazjatyckiej, który jest stosowany od dawna. Wokół akupunktury narosło wiele mitów i pojawiło się wiele niesprawdzonych i przez to wprowadzających w błąd. Książka Sarah Swanberg, licencjonowanej akupunkturzystki – czyli praktyka, a nie teoretyka – przynosi odpowiedzi na wszystkie najważniejsze pytania. Tak jak można to przeczytać na tylnej okładce. „Jeśli do tej pory akupunktura kojarzyła Ci się tylko z bólem, to już czas, abyś poznał ten wyjątkowy poradnik! Licencjonowana akupunkturzystka wyjaśnia w nim, że igły do akupunktury mają grubość włosa, a ich wbijanie jest całkowicie bezbolesne! Odkrywa przed Tobą wszystkie zalety tej bezpiecznej terapii, a także odpowiada na najczęściej zadawane pytania. (…)

Ja w każdym razie przełamałam strach przed akupunkturą i przestałam sobie wyobrażać, że oto wbija się w moją głowę czy inną część ciała igła o grubości 2 milimetrów …

 

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial