Okładka wydania

Basia Wielka Księga O Uczuciach

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Basia Wielka Księga O Uczuciach | Autor: Zofia Stanecka

Wybierz opinię:

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

Któż nie zna Zofii Staneckiej, polskiej pisarki dla dzieci oraz Marianny Oklejak ilustratorki, która ma bardzo charakterystyczną kreskę??? Obydwie, zarówno jedna jak i druga, wiedzą doskonale, co dzieci w wieku przedszkolnym lubią najbardziej na świecie lub czego nie cierpią i jak się z tym czują!!!

 

Wydawnictwo Harperkids wydało niedawno kolejną, nie tylko mądrą ale i pięknie ilustrowaną książkę, której autorkami tekstu i jej strony graficznej są wspomniane artystki, a bohaterką jest… również wspaniała „artystka” Basia!!! Oczywiście mowa tu o książce pt. „BASIA Wielka księga o uczuciach”!

 

Jak już sam tytuł wskazuje, tematem głównym książeczki, której bohaterką jest Basia - kochana przez wielu przedszkolaków postać – są właśnie UCZUCIA! I są one tematem przewodnim, bowiem Basia będzie się złościć, denerwować, kłócić, ale i uczyć się wybaczania, wyrozumiałości, poskramiania gniewu i zazdrości... Pod pachą będzie miała zawsze swojego Miśka Zdziśka i wraz z nim rozmawiać będzie o uczuciach, a także i emocjach, które czasem „gotują się w niej jak zupa”!

 

Autorka Zofia Stanecka podzieliła swoją „Wielką księgę o uczuciach” na krótkie teksty, które bardzo przyjemnie czyta się na dzień dobry i na dobranoc!  Nadała im tytuły  tych wszystkich uczuć, które warto, by dziecko rozłożyło sobie wraz z rodzicem czy opiekunem na czynniki pierwsze! Są więc wśród nich: Empatia, Radość, Czułość, Zdumienie, Tęsknota, Smutek, Napięcie, Złość, Obraza, Żałoba, Nadzieja czy Wdzięczność, ale i wiele innych (dokładnie to nawet razem 45) uczuć!!! Na koniec autorka dodała jeszcze pewne złote myśli, należące do Miśka Zdziśka, a mianowicie rozdział „Złote myśli Miśka Zdziśka o uczuciach”, które zostały opracowane graficznie przez Marianne Oklejak na kształt komiksu!
Jak wiadomo, dzieci mają własny język, a Basia jest dzieckiem, które dopiero uczy się życia! Dlatego też jej perypetie i przygody są bardzo bliskie wszystkim małym dzieciom, które będą się z Basią identyfikować! Bohaterka „Wielkiej księgi o uczuciach” kocha zabawy słowne, które towarzyszą jej na każdym kroku. Dziewczynka przekręca bowiem wyrazy, tym sposobem rozładowuje często napięcie, a jest to cenny zabieg i autorka świetnie zdaje sobie z tego sprawę! Naturalnym jest, że dzieciom nie jest czasem łatwo mówić o poważnych sprawach, a uczucia bywają dla maluchów często „trudnym” tematem! Książki o Basi są sposobem na rozmowę o różnych sytuacjach, z którymi bywa, ze dzieci sobie nie radzą!

 

Zofia Stanecka w „Wielka księga o uczuciach” korzysta z różnych form pisania o uczuciach. Jej bohaterka Basia opowiada więc bajki, rozmawia z rodzicami – prowadzi  dialog (również z Miśkiem Zdziśkiem), a przy okazji leży na dywanie, bawi się z tatą i robi całą masę innych często śmiesznych rzeczy! Rodzice podpowiadają swojej małej córeczce, „o co chodzi” w tych uczuciach. Opowiadają o sobie, przedstawiają „dwie strony medalu”, czyli tłumaczą, obrazowo opisuje własne doświadczenia. Dzięki temu mała bohaterka może dużo rzeczy zrozumieć, a tym samym czytelnik również!

 

Tym, co mnie ujęło w ksiażce, to sposób na dotarcie do młodego czytelnika, poprzez właśnie obrazowe przedstawienie uczuć! W każdym rozdziale uczucie „mówi”... W komiksowym dymku  przeczytamy „Co mówi…?” Np. odwaga, trema, żal, złość a dla dzieci, takie przedstawienie uczucia, już jest bardzo jasnym przekazem! „Wielka księga o uczuciach” to naprawdę cenna publikacja, która pozwala na wspólne rozmowy o ważnych w życiu dziecka uczuciach!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial