Okładka wydania

Turecka Rozkosz

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Turecka Rozkosz | Autor: Mira Hafif

Wybierz opinię:

Ambros

Mira Hafif, Polka pisząca pod pseudonimem, ostrzega rodaczki. Nie dajcie się zwieść przystojnym i szarmanckim obcokrajowcom, ich cel jest tylko jeden. Rozkochać w sobie kobietę, zdobyć, wykorzystać i powoli niszczyć. Upokarzać i ignorować, zdradzać na prawo i lewo, bo kto wielkiemu panu zabroni żyć według własnych upodobań. 

Magda, przyjaciółka Basi, wyjeżdża na wakacje do Turcji i … już nie wraca. Zakochuje się, ze wzajemnością w przystojnym Muracie i zostaje tam. Zamierza wyjść za Turka i rozpocząć nowe i przyjemne życie za granicą. Nie wzruszają jej przestrogi bliskich, ostrzeżenia i prośby, aby się dwa razy zastanowiła. Dziewczyna postawiła na miłość… Barbara nie ma w sobie tyle radości i optymizmu co Magda, obawia się, że przyjaciółka wkrótce wróci z wielkim bólem w sercu. Ale miesiące mijają, Magda nie wraca…

 

Barbara, gdy jej życie zawodowe się zawaliło z dnia na dzień, postanawia pojechać na urlop do Magdy. Wsiada w samolot do Stambułu. I ten lot zmieni jej życie. W Turcji Basia dobrze się bawi. Budzi zachwyt mężczyzn i nie jednemu wpadła w oko. Nie jeden chciałby mieć ją w swego boku. Ale ona nie pojechała po miłość, tylko na zasłużony odpoczynek. Ale jak długo będzie się w stanie opierać przystojnym i szarmanckim mężczyznom? Przecież może się zabawić, ale nie musi od razu wychodzić za mąż, nikt nie każe jej się wiązać na stałe. Czy Basia podzieli los Magdy i ulegnie urokowi  jakiegoś przystojnego Turka?  Czy będzie ostrożna i nie pozwoli być zabawką w rękach tych władnych mężczyzn? Ciekawe, którą drogą podąży bohaterka. Zwycięży miłość czy rozsądek? Czy ostrzeżenia, które kierowała do przyjaciółki sama sobie wzięła do serca? 

 

"Turecka rozkosz" to ciekawa i emocjonująca historia, i jakich często mogliśmy usłyszeć. Ona  – piękna i naiwna cudzoziemka, on – szarmancki i przystojny muzułmanin. Pierwsze zauroczenie i oślepienie, miłe słowa i gesty, kwiaty i romantyczne kolacje. Aż do chwili zdobycia. Później czar mija i zostaje smutna i brutalna rzeczywistość, w obcym kraju, w nieznanych zwyczajach i obyczajach, w innej kulturze i religii. Pojawia się ból i rozpacz, ale czasami jest już za późno. Spełniają się przestrogi bliskich, wstyd wracać do kraju. Dlatego też ta powieść powinna być przestrogą dla kobiet decydujących się na taki krok. Nie liczcie, że muzułmanin zmieni się dla was, porzuci swoją rodzinę, która jest dla niego świętością. Zaciągnie do łóżka, wykorzysta, będzie zdradzał i bił, upokarzał i pokazywał swoją władzę. Czy na taki związek liczą młode europejki? Czy tak wyobrażają sobie życie w obcym kraju? 

 

Autorka świetnie i bardzo przejrzyście pokazała inność kulturową tego kraju. Ukazała różnice między Polską a Turcją. Dowiedziałam się, dlaczego dla nich rodzina to świętość, jakie znaczenie mają wspólne posiłki, wiem, jaki mają stosunek do Koranu. Zwiedziłam też piękne i charakterystyczne miejsca, poznałam historię Stambułu, przemierzałam urokliwe miejsca.

 

Powieść czyta się jednym tchem. Chociaż wiele na ten temat już przeczytałam, nie mogłam się od niej oderwać. Na jej korzyść przemawia to, że otrzymałam relację z pierwszej ręki, autorka podzieliła się ze mną swoimi przeżyciami. Polecam gorąco. Ciekawa i intrygująca, stanowi ostrzeżenie dla rodaczek marzących o dostatnim życiu u pięknego Turka. Zastanówcie się dwa razy, zanim zdecydujecie się na taki odważny krok. Ale najpierw sięgnijcie po Turecką rozkosz i przekonajcie się czy warto żyć złudnymi nadziejami i wyobrażeniami.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial