Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Płonący Bóg Tom 3 Wojna Makowa

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Płonący Bóg Tom 3 Wojna Makowa | Autor: Rebecca F. Kuang

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

   Każda opowieść musi mieć swój finał - choćby i ta najbardziej porywająca, złożona i popularna na wszystkich kontynentach świata. Tym samym też koniec swój musi mieć również bestsellerowy, powieściowy cykl fantasy Rebekki F. Kuang "Wojny makowe", który ukazuje się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów. Oto bowiem mamy przyjemność poznać dziś trzecią i zarazem finalną odsłonę tej serii - książkę pt. "Płonący Bóg". Zapraszam do lektury recenzji tej pozycji.

 

 Po wielu niezwykłych chwilach, licznych dramatach, zdradzie i okaleczeniu - Rin wciąż żyje. Żyje i walczy, stając tym razem po stronie południowych wojsk, które toczą bój z siłami armii Federacji. Podążając miasto po mieście i wieś po wsi, walczy, sieje ogniste zniszczenie, jak i też za każdym razem traci cząstkę siebie samej, stając się kimś, kto może przerażać. Jednocześnie nadchodzi dla niej czas najważniejszej walki, której stawką stanie się nie tylko jej ojczyzna, ale los całego świata - tak ludzi, jak i bogów...

 

 Najnowsza odsłona tego epickiego cyklu nie zawodzi w żadnym względzie. Nie zawodzi na polu barwnej, zaskakującej i logicznej fabuły. Nie zawodzi na gruncie kreacji postaci, miejsca akcji i ukazywania sekretów tego na wpół realnego, jak i na wpół baśniowego świata. Wreszcie tytuł ten nie zawodzi nas pod względem zawartych tu emocji, które przybierają o wiele bardziej mroczny, gorzki, ale przez to też i jakże piękny, smak. I tak, takiego zakończenia cyklu o Rin właśnie oczekiwałam...

 

 Scenariusz książki wypełnia tradycyjnie już relacja o Rin i z Rin w roli głównej, wokół której koncentruje się cała akcja. Jednocześnie nie przeszkadza to autorce w tym, by raczyć nas wielowątkową opowieścią, w której jest miejsce na kolejne sceny walk, ludzkie dramaty, podróże do świata bogów, jak i wreszcie poruszający obraz upadku, który dotyka nie jedną, ale wiele postaci tej książki. Oczywiście mamy tu liczne zaskoczenia, niespodzianki i bardzo mocny finał - w jakiejś mierze przewidywalny, a w jakiejś bardzo nieoczekiwany, ale najważniejszym wydaje się mroczny klimat tego wojennego dramatu, który chyba jest najbardziej uderzającym i wymownym spośród wszystkich części tej trylogii. 

 

 Tradycyjnie autorka zadbała tu o każdy istotny element opowieści, począwszy od misternie budowanej i wielokrotnie zmieniającej swój bieg - ścieżki zdarzeń, poprzez wspaniały obraz tego niezwykłego, azjatyckiego świata quasi średniowiecznej rzeczywistości, a skończywszy na potężnym bagażu emocji, które poruszają nas w niezwykle mocny sposób. Dla mnie najważniejsza wydaje się jednak kreacja głównej bohaterki - Rin, która tak bardzo zmieniła się na przestrzeni tych trzech tomów cyklu. To naprawdę porażające, gdy oto konfrontujemy Rin z pierwszego tomu - młodą, niewinną i nieśmiałą dziewczynę, z potężną wojowniczką z tej trzeciej części, która nie zna litości i dla której liczy się tylko pragnienie zemsty. Myślę, że to uczucie pozostanie już na zawsze z czytelnikami tej trylogii.

 

 Sama lektura, mimo faktu liczby blisko 880 stron tej książki, upływa nam w zadziwiająco błyskawicznym tempie. Jest to zasługą niezwykłej umiejętności toczenia relacji przez Rebekkę F. Kuang, która perfekcyjnie łączy dynamiczne, wypełnione walką, przemocą i magią sceny, z niezwykle dramatycznymi chwilami wewnętrznej walki bohaterki – tak z drzemiącą w niej mocą, jak i jak najbardziej ludzkimi emocjami – na czele z tęsknotą za dawnym życiem. Tu każda scena ma swój sens, wielką wymowę i wagę oraz napięcie, które każe nam się w nią w pełni zaangażować. Warto też zauważyć, że tym razem jest tu znacznie mniej ciętego humoru, który wypełniał poprzednie dwie części i który tym razem ustąpił miejsca mrokowi, przemocy i wielu drastycznym momentom.

 

 "Płonący Bóg" to znakomita opowieść fantasy, jak i też niezwykle okazałe, godne i udane zwieńczenie cyklu „Wojny makowe”. To wartka akcja, niepowtarzalny klimat, zamknięcie wszelkich rozpoczętych wątków i finał, który pozostanie na długo w pamięci czytelników. Myślę, że naprawdę nie można było zrobić tego lepiej, aniżeli uczyniła to tutaj Rebecca F. Kuang. Polecam – tak tę opowieść, jak i cały niniejszy cykl!

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial