Okładka wydania

Kobiety, Które Martwią Się Za Bardzo

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Holly Hazlett Stevens
 • Tytuł Oryginału: Women Who Worry Too Much
 • Gatunek: PoradnikiZdrowie
 • Język Oryginału: Angielski
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x200 mm
 • ISBN: 9788381882903
 • Wydawca: Rebis
 • Oprawa: Miękka
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kobiety, Które Martwią Się Za Bardzo | Autor: Holly Hazlett Stevens

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Jesteś kobietą i często się martwisz? Zdarza ci się zamartwiać o twoich bliskich, pracę, przyjaciół, roztrząsać zdarzenia z przeszłości i obawiać się tego, co przyniesie przyszłość? Czy masz czasami uczucie, że wpadasz w spiralę lęków i nie możesz się z tego uwolnić? Jeśli odczuwasz takie rzeczy na własnej skórze, to zachęcam Cię do sięgnięcia po książkę "Kobiety, które martwią się za bardzo". Autorzy tego poradnika postanowili wyjść na przeciw potrzebom kobiet , które stale się martwią i pomóc im w poradzeniu sobie z tymi codziennymi lękami. Oczywiście żadna książka nie zastąpi wizyty u specjalisty, jednak zanim sięgniemy po profesjonalną pomoc warto spróbować samodzielnie przeanalizować swój problem, a może przy odrobinie silnej woli i dobrych chęci uda się go pokonać bez sięgania po bardziej radykalne środki. Ten poradnik to zachęta do tego, aby poznać swoją psychikę i źródło swoich lęków oraz prześledzić w jaki sposób wpływają one na nasze życie.  Jednak aby przejść do praktyki warto najpierw poznać nieco teorii, o co oczywiście zadbali autorzy książki.

 

W pierwszej kolejności przeanalizowali oni źródła kobiecego lęku. Dlaczego to właśnie kobiety stale się czymś martwią, a mężczyźni podchodzą do życia z większym dystansem? Jeśli jesteście w związku na pewno mieliście okazję to zaobserwować, podczas gdy kobieta analizuje, roztrząsa i zamartwia się np. o dzieci, które pojechały na wycieczkę, mężczyzna spokojnie funkcjonuje w ogóle o tym nie myśląc. Skąd taka różnica w odczuwaniu lęku przez przedstawicieli obu płci? Jak się okazuje ma to głębsze podłoże, o czym szczegółowo czytelnikowi opowiedzieli autorzy.

 

Kolejna część książki to analiza tego skąd biorą się zmartwienia i lęki i w jaki sposób wpływają one na życie człowieka. Czy zawsze są złe? Co powoduje, że zaczynamy się lękać? Ten rozdział to już nie tylko teoria, ale również szereg praktycznych ćwiczeń, dzięki którym możemy odnaleźć źródła swoich indywidualnych lęków i prześledzić ich wpływ na naszą codzienność. Są tutaj zawarte tzw. ćwiczenia świadomości, dzięki którym możemy skupić się na naszych odczuciach i wychwycić ich powstawanie.

 

W następnej części książki przechodzimy już do konkretnych strategii radzenia sobie z lękiem. Dzięki zawartym tutaj ćwiczeniom mamy okazję oswoić lęk, opanować go, nauczyć się funkcjonować nieco inaczej niż dotychczas. Poznajemy również proste techniki relaksacji, dzięki którym możemy minimalizować nasze odczucie stresu w dowolnej porze dnia.

 

I wreszcie rozdział ostatni to pokonywanie określonych obaw, czyli praca nad tym, aby pozbyć się obaw o nasz związek, rodzinę, bezpieczeństwo czy pracę.

 

Oczywiście ta książka to nie jest magiczny eliksir, dzięki któremu wszystkie nasze lęki znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Aby poczuć efekty musimy nie tylko przeczytać, ale przede wszystkim pracować z książką- wykonywać zawarte tutaj ćwiczenia, zaglądać w głąb siebie, zmierzyć się z tym, czego się boimy. To nie jest proste zadanie, ale myślę, że warto spróbować.

 

Dzięki temu poradnikowi możemy uświadomić sobie wiele faktów dotyczących nas samych, możemy lepiej  poznać siebie i spróbować zmienić coś w naszym życiu. W końcu życie jest takie krótkie, że naprawdę szkoda czasu na zamartwianie się. Lepiej z radością chwytać każdy dzień. Polecam tą książkę wszystkim kobietom, które czują, że lęk ma zbyt dużo miejsca w ich życiu i chciałyby coś z tym zrobić.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial