Okładka wydania

Nieplanowane Bunt Dla Życia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Nieplanowane Bunt Dla Życia | Autor: Chuck KonzelmanCary Solomon

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Kiedy do polskich kin wchodził film "Nieplanowane" od razu wiedziałam, że będę musiała na niego pójść. Choć rzadko chodzę do kina ten film bardzo chciałam zobaczyć. O filmie było bardzo głośno, wywołał szerokie dyskusje, a  do kin ściągnęły prawdziwe tłumy. I trudno się dziwić- wszak tak poruszającego obrazu nie było w kinach od dawna. Obok tego filmu nie da się przejść obojętnie, nie da się obejrzeć i zapomnieć, bez jakiejkolwiek refleksji. Na mnie osobiście film zrobił bardzo duże wrażenie, poruszył mnie i utwierdził w moich przekonaniach pro-life. Dlatego też z ciekawością sięgnęłam po książkę mówiącą o kulisach jego powstawania, zawierającą wypowiedzi twórców, a także refleksje widzów.

 

Autorzy książki postanowili przybliżyć widzom historię "Nieplanowanych", aby mieli oni okazję jeszcze głębiej przeżyć i przemyśleć opowiedzianą historię. Jest to książka o filmie, o jej twórcach, aktorach, ale także o Abby Johnson-kobiecie, której historia stała się początkiem filmu. Jak w ogóle doszło do tego, że Chuck Konzelman i Cary Solomon postanowili opowiedzieć historię Abby? Historia ta jest bardzo prozaiczna, a jednak sprawiła, że powstało z niej prawdziwe dzieło. Jednak jak się okazuje praca nad filmem wcale nie była łatwa, a przed twórcami pojawiało się naprawdę dużo trudności. Jednak jak mówią sami twórcy- cały czas czuwał nad nimi Bóg i pomagał w rozwiązywaniu wszystkich powstających problemów. Również sama dystrybucja filmu okazała się bardzo trudna- jego przeciwnicy robili wszystko, aby zbojkotować "Nieplanowane" i utrudnić widzom dostęp do niego. Miało to miejsce w każdym kraju, w którym "Nieplanowane" miało pojawić się w kinach, także w Polsce. Zwolennicy aborcji widzieli w filmie duże zagrożenie dla swoich działań. W książce swoją pracą nad wprowadzeniem filmu do polskich kin podzielił się Tomasz Balon-Mroczka.

 

W dalszej części książki na czytelników czekają wywiady z dwoma postaciami, których historia została opowiedziana w filmie. Pierwsza z nich to oczywiście Abby Johnson, która przez kilka lat była dyrektorką Planned Parenthood. W wywiadzie Abby opowiada o swojej pracy w klinice oraz o wydarzeniu, które stało się początkiem jej nawrócenia. Po tym jak Abby osobiście asystowała podczas  aborcji zrozumiała jak wiele zła wyrządzane jest w zarządzanej przez niej klinice. Po odejściu z pracy Abby napisała książkę, która następnie stała się podstawą scenariusza. Druga osoba, z którą przeprowadzono wywiad to Shawn Carney- działacz pro-life, który brał udział w modlitwach pod ogrodzeniem Planned Parenthood. Wraz ze swoją żoną oraz innymi osobami Shawn aktywnie brał udział w inicjatywach mających na celu pomoc kobietom, które chcą dokonać aborcji, w modlitwach za zabite dzieci oraz ich matki. Shawn opowiada o swojej działalności w stowarzyszeniu "40 dni dla życia" oraz o swoim osobistym spotkaniu z Abby Johnson.

 

W książce nie brakuje również  innych ciekawostek związanych z filmem, jego powstawaniem i emitowaniem w różnych krajach. Jest tutaj również wiele świadectw osób, które obejrzały film. Możemy poczytać w jaki sposób go odebrały i jak wpłynął na ich życie.

 

Bez wątpienia film "Nieplanowane" warto zobaczyć niezależnie od poglądów jakie wyznajemy. Trzeba jednak nastawić się na duże emocje, bo poruszony temat jest niezwykle drażliwy i delikatny. Aby jeszcze głębiej przeżyć i zrozumieć , po obejrzeniu filmu warto sięgnąć po książkę, o której dziś napisałam. Jest to ciekawa publikacja, z której dowiecie się wielu ciekawych rzeczy i zobaczycie jak trudno jest w naszych czasach pokazywać Prawdę i Dobro.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial