Okładka wydania

Powiedziała M

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Powiedziała M | Autor: Dorota Rodzim

Wybierz opinię:

Bookowy Kącik Anny

"Powiedziała M" autorstwa Doroty Rodzim  wydana przez Novae Res to kolejna pozycja która recenzuję dzięki @sztukater. Króciutka bo zaledwie 220- stronicowa pozycja, a przepełniona tak wieloma emocjami. Podejrzewam, że na długo nie da o sobie zapomnieć. Czytając opis już pierwsze zdanie może wielu zarówno zniechęcić jak i zachęcić do sięgnięcia po tę książkę. Faktem jest nie każdy czytelnik przychylnie patrzy na relację trójkąta między bohaterami. Mnie ten fakt aż tak bardzo nie przeszkadzał. Jeśli liczycie na mocne sceny seksu co kilka stron, na szczegółowe opisy erotycznego napięcia to się nie doczekacie Ta historia została  napisana z takim smakiem, z takim taktem i wyczuciem jakiego w wielu książkach próżno szukać. Ale do rzeczy.

 

Powiedziała M- skąd tytuł?- przepięknie została ta zagadka tutaj przedstawiona w postaci wróżki-cyganki i jej przepowiedni- wróżby. A swoją drogą jak wy podchodzicie do horoskopów, wróżb, ezoteryki? wierzycie w przeznaczenie? Przyznam, że czytając tą książkę sama się zastanawiałam czy wierzę w takie rzeczy i nie umiem jednoznacznie udzielić odpowiedzi.

 

Mamy tutaj trójkę bohaterów ten nasz trójkącik czyli Adę i jej dwóch panów M-mąż Michał, taki troszkę lekkoduch, dopiero pod koniec książki zyskał moją aprobatę bo wcześniej muszę powiedzieć nie darzyłam go wielką sympatią. Drugi pan M- dr Marcin Zayed, charyzmatyczny mężczyzna o egzotycznej urodzie i nazwisku, który budzi fascynację wśród zarówno damskiej części personelu szpitala jak i  pewnie niejednej pacjentki. Im bardziej  rozchodziły się drogi Ady i Michała tym bardziej ciągnęło do siebie Adę i Marcina co mnie niezmiernie cieszyło. Zarówno kobieta jak i mężczyzna zasługiwali jak nikt inny na szczęśliwe życie. On w nieszczęśliwym związku którego owocem są przeuroczy dwuletni bliźniacy znalazł przy "koleżance z pracy" radość życia a ona w nim znalazła spokój, stabilność i bezpieczeństwo. Jednak  los plecie się różnie i kiedy sądziłam, że nasi bohaterowie mają przed sobą szczęśliwe długie życie, ktoś na górze pomyślał inaczej. Autorka zaserwowała taką bombę po której chciało mi się płakać. Czy spełni się przepowiednia cyganki? a co jeśli los zechce w najmniej oczekiwanym momencie odebrać to co dał? To nie tak miało być droga autorko, chciałoby się powiedzieć. Jednak pani Dorota miała na tę historię taki właśnie plan. I w tym planie ukryty był zapewne jakiś głębszy sens. Ta historia jest piękna, cudowna, taka życiowa. W jednej chwili otula człowieka jak kocyk w zimowy wieczór przy kominku.  W innym momencie łamie serce i pozostawia  winny cierpki smak rozczarowania. Czy  fatum może być karą za niewierność? Czy grzechem w oczach Boga jest chęć bycia szczęśliwym i kochanym u boku kogoś innego niż osoba której ślubowało się wierność i miłość do grobowej deski? Co jeśli Bóg odwraca się od takich osób i zrzuca na nich doświadczenia nie do przejścia? Kto pierwszy rzuci kamień?

 

"Powiedziała M" to jak na razie jedyna książka autorki Doroty Rodzim którą miałam przyjemność przeczytać i mogę lekturę szczerze polecić jeśli macie dość mocnych erotyków bez jakiejś głębszej fabuły. Jest w niej cała gama barw, emocji, szczęścia, miłości, bólu, rozpaczy, straty. Mnie trzymała za serce od pierwszej do ostatniej strony a zostawiła z uczuciem niepocieszenia.

 

Za egzemplarz dziękuję Sztukaterowi.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial