Okładka wydania

Jak Otworzyłem Mózg Lekcje Życia Od Neurochirurga

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Jak Otworzyłem Mózg Lekcje Życia Od Neurochirurga | Autor: Jandial Rahul

Wybierz opinię:

Tam, gdzie matka mówi dobranoc

CZY TO MOŻLIWE?

 

Czy można żyć z jedną półkulą mózgową??? Chodzić, śmiać się, mówić i widzieć??? Jak to możliwe, że neurochirurg może operować mózg ludzki i w tym samym czasie rozmawiać z pacjentem? O tych i o wielu innych ciekawych tematach można poczytać w książce pt. "Jak otworzyłem MÓZG. Lekcje życia od neurochirurga" autorstwa RahulaJandiala. Autor mimo wykonywania profesji przez już ponad 15 lat jest wciąż zakochany w swoim  zawodzie i fascynuje się ludzkim mózgiem! Dowód tej głębokiej pasji daje w książce, która ukazała się niedawno na rynku wydawniczym dzięki Wydawnictwu Feeria science.

 

"JAK OTWORZYŁEM MÓZG. LEKCJE ŻYCIA OD NEUROCHIRURGA"

 

"Jak otworzyłem MÓZG. Lekcje życia od neurochirurga" to ciekawa publikacja o wciąż pełnym tajemnic organie, będącym centrum dowodzenia ludzkiego ciała! To również ciekawe wspomnienia i refleksje RahulaJandiala, który jako neurochirurg przez wiele lat dokonywał trudnych wyborów na salach operacyjnych i zgłębiał tajniki ludzkiego mózgu. Na ponad 300 stronach oddaje się on tematowi w sposób fascynujący i niezwykle interesujący dla czytelnika. Jego opowieści, to nie tylko historie o pacjentach, urazach mózgu i zabiegach, w których brał on udział przez kilkanaście lat. To również rzetelne i sprawdzone, a przede wszystkich najświeższe informacje o dokonaniach naukowców, którzy mózg ludzki badają. Autor z ogromnym zaangażowaniem opowiada o procesach zachodzących w ludzkim organizmie o tym, w jaki sposób nasza dieta, nasze przyzwyczajenia, nałogi, nowe technologie i szereg innych rzeczy wpływa na myślenie, koncentrację, czyli na to, co dzieje się w głowie!

 

Książka z pewnością zaskoczy czytelnika, gdyż sposób w jaki autor pisze o mózgu, jest wyjątkowo interesujący. I choć sam tytuł  brzmi bardzo "technicznie", to sama książka jest wspaniałą podróżą wgłąb umysłu ludzkiego. W podróż tę może wybrać się każdy zainteresowany tematem! Sekret przystępności książki tkwi zapewne w tym, iż Autor opisuje swoje doświadczenia jako neurochirurg w miarę prostym językiem, używając porównań i mając na uwadze czytelników, którzy niekoniecznie chcą się wgłębiać w dany temat szczegółowo. W tekście znajdujemy dlatego m.in.  oznaczone na szaro akapity podpisane: "Dla Neuromaniaków", "Neurosprostowanie" czy "Neurotrening". Te bloki przeznaczone są dla bardziej zainteresowanych tematem osób, ułatwiając tak naprawdę lekturę każdemu (niekoniecznie bardzo biegłemu w tej dziedzinie czytelnikowi).

 

POPULARYZACJA WIEDZY

 

Sam temat, który podejmuje Autor jest niezwykle skomplikowany. Temu przyświeca jednak cel konkretny, a jest nim popularyzacja wiedzy. Informacje zawarte w książce nie są przecież zbyt łatwe w odbiorze, a jednak Rahul  Jandial sprawia, że temat staje się naprawdę pasjonujący! Dobór historii pacjentów, którzy przeżyli poważne wypadki i doznali urazów mózgu, został głęboko przemyślany przez autora. Dzięki kilku ciekawym przypadkom, pokazał on bowiem plastyczność ludzkiego mózgu, zdolności regeneracji, a tym samym POTĘGI, która w nim drzemie! Czytelnik zdecydowanie nie będzie chciał odłożyć lektury, która z każdą kolejną stroną będzie go coraz bardziej wciągać.

 

DLA KAŻDEGO, KTO INTERESUJE SIĘ LUDZKIM MÓZGIEM

 

"Jak otworzyłem MÓZG. Lekcje życia od neurochirurga" to jedna z propozycji, które mogą zainteresować każdego, kto fascynuje się ludzkim mózgiem, lubi czytać o losach ludzi, którzy przeżyli traumatyczne wypadki, ale i dla tych, którzy chcą dbać o zdrowie, w tym również o zdrowy umysł. Autor tłumaczy czytelnikowi, krok po kroku, jak niesamowitym organem jest mózg ludzki, jak działa, w jaki sposób się regeneruje. Niezwykle ciekawa książka, warta polecenie!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial