Okładka wydania

Jak Wychować Samodzielne Dziecko

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Anna Bykowa
 • Tytuł Oryginału: Самостоятельный Pебёнок
 • Gatunek: PoradnikiRodzina
 • Liczba Stron: 280
 • Rok Wydania: 2021
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x210 mm
 • ISBN: 9788381322188
 • Wydawca: Zwierciadło
 • Oprawa: Miękka
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Jak Wychować Samodzielne Dziecko | Autor: Anna Bykowa

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Wychowanie dziecka to bardzo trudny proces i ogromna odpowiedzialność. Oczywiście jeśli zależy nam, aby zrobić to dobrze i wyposażyć nasze dzieci w wiele ważnych umiejętności. Jedną z nich jest samodzielność- choć wydaje się rzeczą bardzo oczywistą, w rzeczywistości wielu rodziców ma ogromny problem z uczeniem dziecka samodzielności. Wynika to z lęków, braku wiary w możliwości dziecka, pośpiechu, wygody, a często nawet z dobrych chęci, które trochę się obracają przeciwko naszemu potomkowi. O tym jak wychowywać dzieci, aby były samodzielne w swoim poradniku opowiedziała czytelnikom Anna Bykowa, psycholog dziecięcy i rodzinny, prywatnie mama dwóch chłopców. Jej cenne wskazówki to ogromna pomoc dla rodziców.

 

"Jak wychować samodzielne dziecko. Poradnik świadomego rodzica" to nie jest kolejna nudna książka o wychowaniu. Wręcz przeciwnie- ten poradnik czyta się jak świetną powieść i wprost ciężko się od niego oderwać. Jestem tego żywym przykładem- przeczytałam tą książkę na jeden raz. Nie ma tutaj tak częstej w poradnikach nudnej teorii, czy analiz statystycznych, które tak naprawdę nic nie wnoszą do naszego codziennego życia. Tutaj autorka skupiła się na praktyce, przytaczając mnóstwo przykładów i autentycznych sytuacji, których była świadkiem zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Na przykładach dzieci, z którymi się zetknęła opowiada czytelnikom o błędach, które popełniają rodzice wychowując swoje dzieci. Błędy te, zwykle nieświadome często skutkują tym, że dziecko nie ma okazji uczyć się samodzielności i przyswajać wielu ważnych umiejętności, które będą mu potrzebne w życiu.

 

Jednocześnie w poradniku rodzice znajdą konkretne rady, które warto stosować w swoich rodzinach. Są to bardzo proste zasady, które możemy wdrożyć w życie, zmieniając relacje rodzinne na lepsze, a jednocześnie dając dzieciom przestrzeń do uczenia się samodzielności. Z poradnika możemy dowiedzieć się jak nauczyć dzieci samodzielnie zasypiać (nie stosując strasznych metod polegających na wypłakiwaniu się, czy innych równie okrutnych pomysłów), sprzątać zabawki, szykować się do szkoły, dbać o higienę, przygotowywać sobie posiłki, czy radzić sobie w wielu sytuacjach życiowych. Jednocześnie są to metody, które wzmacniają w dzieciach poczucie pewności siebie, poczucie własnej wartości, pomagają uwierzyć w swoje siły i nie poddawać się. Samodzielność dziecka choć wymaga trochę czasu i pracy, to jednak na dłuższą metę jest ogromną wygodą dla rodziców i sposobem na to, aby mieć więcej czasu dla siebie.

 

To, co urzekło mnie w książce pani Anny Bykowej to jej podejście do dzieci. Traktuje je ona z bardzo dużym szacunkiem, szanuje ich emocje, lęki, potrzebę bliskości i powolnego przyzwyczajania się do zmian. Cały poradnik utrzymany jest w duchu rodzicielstwa bliskości i budowania pozytywnej relacji z dzieckiem. Nauka samodzielności przebiega tutaj w poszanowaniu dziecka i jego tempa rozwoju. Autorka wielokrotnie podkreśla, że bardzo ważne jest, aby podążać za dzieckiem i jego potrzebami i na tym opierać naukę każdej nowej umiejętności.

 

Jestem mamą dwóch chłopców i ten poradnik naprawdę bardzo dał mi do myślenia. Zrozumiałam wiele rzeczy i mam nadzieję, że uda mi się zastosować rady pani Anny w naszych rodzinnych relacjach. Zależy mi na tym, aby mądrze wychować moje dzieci, a tutaj znalazłam wiele cennych wskazówek, które mi w tym pomogą. Nie będzie przesadą jeśli powiem, że tą książkę powinien obowiązkowo przeczytać każdy rodzic.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial