Okładka wydania

Lęk Off

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Lęk Off | Autor: Regine Galanti

Wybierz opinię:

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

PORADNIK DLA NASTOLATKÓW

 

"LĘK OFF" to poradnik dla nastolatków. Nie padnie tu ani jedno krytyczne słowo na temat tej lektury, a to dlatego, że jest ona naprawdę dobrą publikacją. Zdecydowanie jest bardzo potrzebna na rynku wydawniczym, zwłaszcza dziś, kiedy młodzi ludzie zmagają się z rzeczywistością, która często ich przerasta. Autorka RegineGalanti to psycholożka, zajmująca się głównie zaburzeniami lękowymi u dzieci i młodzieży, stąd i jej książka o tytule "LĘK OFF" (tytuł sygnalizuje już sam główny temat). Jestem pewna, że książka pomoże młodemu czytelnikowi nie tylko w osiągnięciu równowagi, ale także w ocenie sytuacji i w decyzji, czy poszukiwać pomocy u specjalisty czy jednak jest szansa na samodzielne wyjście z kryzysu. Poradnik wydany został w Wydawnictwie Feeria young.

 

"LĘK OFF"

Podtytuł książki to "Pierwsza pomoc w stresie, niepokoju i stanach lękowych". Warto zaznaczyć, iż jest to poradnik pomocny zwłaszcza wtedy, gdy młody człowiek stresuje się zanadto czy odczuwa lęki, gniew i inne skrajne emocje, nad którymi trudno jest mu zapanować, ale które są przecież naturalne dla człowieka. Może spróbować nauczyć się radzić sobie z nimi dzięki ćwiczeniom, które autorka proponuje na kartach swojego poradnika.

 

Ćwiczeń tych jest całkiem sporo! Opierają się one na wizualizacjach, na kontrolowaniu oddechu, na afirmacjach itp. i ich wybór jest naprawdę całkiem duży. Warto dodać, że są to propozycje ćwiczeń krótkich, które mają na celu uspokoić i nauczyć młodego człowieka postępować odpowiednio w sytuacjach "zagrożenia". Autorka zwraca uwagę nastolatkom, że warto zacząć od małych kroków i nie wymagać od razu rzeczy, które mogą ich przerastać. Takie podejście, zwłaszcza odnośnie młodych jest naprawdę odpowiednie. Jestem pewna, że małe kroki okażą się naprawdę świetnym sposobem, by nastolatek nauczył się akceptować emocje i znalazł równowagę!

 

PORADNIK PSYCHOLOGICZNY DLA MŁODYCH LUDZI

 

"LĘK  OFF" to również  poradnik psychologiczny wyjaśniający, czym jest lęk, stres, gniew czy strach itp. Jak  te stany wpływają na młodego człowieka, co dzieje się w jego organizmie, gdy odczuwa on skrajne emocje i znajduje u siebie uczucia, z którymi sobie nie do końca radzi. Autorka opisując dokładnie zachowania młodych ludzi, ale i wspomniane reakcje zachodzące w ciele, zwraca uwagę na potęgę techniki mindfulness, czyli uważności. Ale również opisuje szczegółowo CBT czyli terapię poznawczo-behawioralną (skrót od: cognitivebehavioraltherapy) i szeroko w książce o nich opowiada. Robi to jednak w bardzo przystępny dla młodego czytelnika sposób. Używa odpowiednio dobranych terminów, nie komplikuje niepotrzebnie. Książka jest bowiem skierowana do młodych (oceniłabym, że w wieku od 13 lat), którzy niekoniecznie potrzebują encyklopedycznych pojęć. Poradnik pomóc może również i dorosłemu, który szuka prostych, niewymagających głębszej analizy porad. Niektórzy bowiem wolą  jasne komunikaty czy propozycje ćwiczeń, a takie właśnie można znaleźć w "LĘK OFF".

 

Reasumując, Autorka w poradniku porusza tematy lęków różnego typu (uogólniony, społeczny, separacyjny), fobii, ataków paniki, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych i stara się pokazać, co można zrobić w konkretnych przypadkach. Ponadto podpowiada jak żyć zdrowa, jak dbać nie tylko o ciało (ćwiczenia fizyczne), ale również o umysł. Są to uwagi, które na pewno warto wziąć pod uwagę, zwłaszcza kiedy jest się młodym człowiekiem w okresie dojrzewania.Na końcu książki proponuje  literaturę, a także przedstawia propozycje aplikacji, które mogą wspomóc pracę nad sobą.

 

Bardzo polecam! Świetny poradnik, mam nadzieję, że podpowie młodym ludziom, jak radzić sobie z emocjami i żyć spokojnie w równowadze ze sobą i z innymi!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial