Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Fabryka W Ciele Tyka

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 6 votes
Akcja: 100% - 6 votes
Wątki: 100% - 5 votes
Postacie: 100% - 5 votes
Styl: 100% - 6 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 4 votes
Polecam: 100% - 4 votes

Polecam:


Podziel się!

Fabryka W Ciele Tyka | Autor: Karina Gamoń

Wybierz opinię:

Chris

Wiadomo nie od dziś, że ludzki organizm to prawdopodobnie najsprawniej działająca „maszyna” jaka kiedykolwiek pojawiła się na naszej planecie. Ogrom możliwości, regeneracji, ewolucji i funkcjonowania, powoduje, że nie tylko zachwycamy się (albo raczej naukowcy i badacze) jego działalnością, ale także staje się on pewnego rodzaju wzorem przy konstruowaniu nowości technologicznych, na przykład w medycynie. Nie oznacza to jednak, że każdy człowiek docenia wartość swojego organizmu. Wręcz przeciwnie, pochłonięci pracą i codziennym stresem, nie tylko ignorujemy jego zachowania (czy też nasze) i sygnały ostrzegawcze, ale też niejednokrotnie przyczyniamy się do jego zaniedbania i wprowadzania stałych niedogodności. Dlatego też tak ważne jest by nauczyć się doceniać tenże dar i możliwość korzystania z jego ogromnego potencjału. W jaki sposób? Oczywiście ucząc od najmłodszych lat nie tylko zasad działania naszego ciała, ale także i przede wszystkim sposobów na dopieszczanie własnego organizmu. W pierwszym z przypadków i jednocześnie znakomitym wstępem do drugiego etapu będzie wierszowana książka „Fabryka w ciele tyka”.

 

Książka Kariny Gamoń to zbiór wierszy z których każdy dotyczy funkcjonowania innego organu człowieka. Dzięki temu poznajemy między innymi możliwości serca, mózgu, nerek i wielu innych, które autorka w zabawny i ciekawy sposób przedstawia młodym czytelnikom. Dowiadują oni się między innymi jakie funkcje pełnią w przekroju całego organizmu, jak współpracują między sobą czy nawet jakie czekają na nich przygody każdego dnia. Dzięki zastosowaniu niewielkiej antropomorfizacji z pewnością dzieci będą mogły odebrać głównych bohaterów „Fabryka w ciele tyka” jako bardziej przyjazne i „ludzkie”. Oczywiście ich wygląda faktyczny nieco się różni od tego przedstawionego w książce, ale na stan rzeczywisty jeszcze przyjdzie ich czas. Warto również nieco wspomnieć o ilustracjach, które zostały stworzone przez najmłodszych. W ten sposób są z pewnością bardziej przyjazne i pobudzające wyobraźnię gdyż nikt tak nie zrozumie dziecka jak jego rówieśnik. Świetnie łączą się z tekstem, sprawiają, że wiersze jeszcze bardziej trafiają do młodego czytelnika i są lepiej przez niego zrozumiałe. Biorąc pod uwagę samą treść książki to w niektórych przypadkach bajek dla dzieci możemy spotkać się z nieco naciąganymi rymami. „Fabryka w ciele tyka” to jednak przykład na to, że można połączyć przydatną wiedzę z zabawną historią i na dodatek przedstawić całość w formie łatwego wiersza. To wszystko sprawia, że to naprawdę przyjemna książka dla dzieci, a także z  punktu widzenia rodzica, niezwykle przydatna. Jak dobrze wiemy, biologia nie należy do najbardziej ulubionych przedmiotów szkolnych, ale przedstawiana w taki sposób z pewnością mogłaby poszerzyć swoje grono fanów. Widząc dzisiejsze zainteresowania najmłodszych i ich ulubione programy telewizyjno-internetowe (a co za tym idzie całą masę różnego rodzaju wydawnictw papierniczych o tym samym temacie), mam nadzieję, że na rynku księgarskim pojawi się więcej tego rodzaju tytułów, które nie tylko bawią i działają na wyobraźnię, ale także przede wszystkim uczą.

 

Karina Gamoń w swojej bajce dla dzieci „Fabryka w ciele tyka” zawarła wszystkie wymagane w tym gatunku elementy. Po pierwsze, z punktu widzenia dziecka, jest to książka ciekawa, zabawna z kolorowymi ilustracjami. Po drugie, z punktu widzenia rodzica, wiersze przede wszystkim również edukują i poruszają tematy niezwykle ważne zarówno w wieku dziecka, jak i w jego przyszłym, dorosłym życiu. Czy czegoś chcieć więcej? Chyba jedynie kolejnych części lub nawet całego cyklu.  

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial