Okładka wydania

Poradnik Rekinów Sprzedaży

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Poradnik Rekinów Sprzedaży | Autor: Maciej Dziekanowski

Wybierz opinię:

Kozel

„Rekin biznesu” to pewien utarty zwrot oznaczający osobę nadspodziewanie dobrze radzącą sobie w meandrach wielkich pieniędzy i ważnych umów. Maciej Dziekanowski swoją książkę poświęca jednak znacznie węższej dziedzinie, jaką jest sprzedaż. Nie od dziś wiadomo, że to niełatwa praca. Wymaga osiągania dobrych wyników i radzenia sobie z łatką namolnego „wciskacza”, z którym każdy wolałby się rozłączyć niż brnąć w dalszą dyskusję. Podtytuł „Jak zostać top sellerem i nie zwariować” wiele mówi o specyfice zawodu.

 

Na początku warto zauważyć jedną rzecz: „Poradnik rekinów sprzedaży” adresowany jest przede wszystkim do osób, które pracę handlowca zasadniczo lubią, a jedynie chciałyby uprzyjemnić ją, nauczyć się osiągać w niej lepsze wyniki lub sprawniej organizować zadania. Próżno szukać tu zatem porady, jak się przełamać czy jak przekonać się, że to branża dla ciebie. Znajduje się tu natomiast garść wskazówek, w jaki sposób uprzyjemnić sobie sprzedażowe życie, jakie błędy w działaniach wyeliminować i na co zwrócić uwagę, przygotowując się do rozmowy. Autor dość szybko, już w pierwszym rozdziale, rozbraja potężną bombę pod hasłem „czym sprzedaż nie jest”. Rekin sprzedaży z pewnością nie zajmuje się kreowaniem marzeń. Co zatem leży w jego kompetencjach?

 

Konstrukcyjnie książka podzielona jest na 7 rozdziałów. Trzy pierwsze mają charakter bardziej ogólny i teoretyczny, w kolejnych znajdują się już konkretne wskazówki i patenty na skuteczniejszą pracę. Na początku autor analizuje samą specyfikę pracy w handlu. Sporo mówi o osobistych predyspozycjach ułatwiających wykonywanie takiej właśnie pracy, nawiązuje do fundamentów i pokazuje przykłady dobrych oraz nieco gorszych praktyk. Sam Dziekanowski zastrzega jednak, że jeśli ktoś poszukuje prostych kroków, które odmienią karierę i życie, w tej publikacji zdecydowanie ich nie znajdzie. Wyliczanki, jego zdaniem, nie sprawdzą się w materii, w której zmiana dotyczy kilku różnych aspektów. Nie brakuje natomiast bardzo praktycznych wskazówek.

 

Kolejne cztery rozdziały, zatytułowane: „ Znajomość produktu i klienta”, „Badanie potrzeb klienta”, „Prezentacja, zamknięcie i domknięcie sprzedaży” i „Obsługa posprzedażowa”, omawiają konkretne etapy pracy. Dziekanowski udowadnia w nich, że kluczem do sukcesu, a jednocześnie wysokich zarobków jest dobre przygotowanie. Brak planu oznacza tyle, co: brak sensu. Liczy się więc określenie priorytetów, zaplanowanie poszczególnych czynności, a następnie odpowiednie ich realizowanie. Książka nie obiecuje, jak sprawić, by zacząć zarabiać po kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Z pewnością jednak pokazuje, jak czerpać z pracy satysfakcję i osiągać lepsze wyniki.

 

To, co przede wszystkim zwróciło moją uwagę w czasie lektury, to język. „Poradnik rekinów sprzedaży” nie jest suchą teorią, przez którą trudno przebrnąć. Napisany jest w żywy, nie stroniący od potocyzmów sposób, choć cała narracja – ze względu na specyfikę tematu i doświadczenia autora – jest mocno „korporacyjna”. Nie brakuje tutaj „asapów”, „kolingów” i innych zwrotów, które w potocznych rozmowach poza firmą często używane są w sposób kpiący i ironiczny. Tutaj jednak każde z tych pojęć ma sens i konkretne odniesienie. Nie brakuje praktycznych przykładów z życia i cytatów. Autor w sposób dosadny i wyrazisty rozprawia się z wieloma mitami na temat pracy handlowca, pokazując nowe ścieżki. To wszystko, od języka i obrazowania po treść, sprawia, że „Poradnik rekinów sprzedaży” postrzegam przede wszystkim jako publikację dla osób z branży, choć napisaną w przystępny sposób.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial