Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Biblia Oleju Kokosowego

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Bruce Fife
 • Tytuł Oryginału: Coconut Oil for A Healthy Planet: A Sustainable Natural Resource that Saves Lives and Protects the Environment
 • Gatunek: Medycyna NaturalnaPoradnikiZdrowie
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 148
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788381685214
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Biblia Oleju Kokosowego | Autor: Bruce Fife

Wybierz opinię:

Agnesto

Od kilku lat (dopiero) propagujemy tak zwany Zdrowy Styl Życia, który promieniuje na wszystkie aspekty codzienności. Jest sport, odżywianie i styl życia. Coraz więcej ludzi łapie się na tym, że apteka pełna cudów jest w nas i wokół nas. Człowiek od zarania dziejów się ruszał. Kiedyś wychodził na łowy, zdobywał jedzenie, nosił wodę w wiadrach, uprawiał rolę z motyczką w ręku – na stopach od rana do późnej nocy. Bez ruchu nie było nic – stagnacja i marazm, a co za tym idzie – także choroba – oznaczały śmierć. Dlatego napawa mnie radością, że ludzie zaczęli uważniej żyć – co widać, a to jeszcze bardziej raduje. Pomocne przy tym okazują się mądre (!) publikacje, jakie są dla nas dostępne. Książki pisane przez specjalistów danych dziedzin, lekarzy, trenerów praktykujących, czy choćby amatorów, którzy sami na sobie doświadczyli prozdrowotnych efektów. Taką właśnie POMOCNĄ książką jest „Biblia oleju kokosowego” dr Bruce Fifa. W gąszczu niewiedzy, gdybań i przypuszczeń, które mnożą iśe bez jakikolwiek racjonalnych uzasadnień stanowi niezrównaną kopalnię wiedzy i POMOCY.

 

Od dawna trwa żywa dyskusja na temat tego, które oleje są najzdrowsze – twarde, czy miękkie (płynne) – jak je stosować, kiedy i z czym, dlaczego te, a nie inne, a ile pomysłów, tyle ich zagorzałych obrońców.  Wiadomo też nie od dziś, że całkowita rezygnacja z tłuszczów może doprowadzić do wielu nieprzyjemnych schorzeń, dlatego konieczne jest spożywanie olejów. Temat – bez mała – dotyczy nas wszystkich, a jako laicy gubimy się w gąszczu plusów i minusów. A co najlepiej wybrać? Najlepiej oczywiście sięgnąć po naturalnie pozyskiwane tłuszcze z orzechów, pestek i roślin. Jednak nie każdy z nich nadaje się do wszystkiego, dlatego konieczne jest zaopatrzenie się w ich kilka rodzajów. Poza odpowiednim wyborem ważne jest także ich przechowywanie, aby nie utraciły cennych składników. Stąd temat KOKOSU i oleju z niego pozyskiwanego. Ja mam i stosuję - rafinowany, bezzapachowy, do wszystkiego. Jednak cały czas zastanawiam się, czy to ten lepszy, czy gorszy jakościowo, bo jest rafinowany i nierafinowany... Jeden owoc, a milion wątpliwości. I tu pomocna okazuje się publikacja dr Bruce`a, który prostymi słowami, acz bazując na badaniach, światowych wynikach lekarskich i własnym doświadczeniu przedstawia nam złoty owoc – Kokos. Znamy go z kuchni, czy z kosmetyków, ale mało kto wie, jakie to cenne źródło zdrowia. Pobudza przemianę materii, dostarcza energii, podnosi wydolność organizmu, podnosi dobry cholesterol, wzmaga trawienie i wszystkie układy w człowieku. Łagodzi objawy wielu ciężkich chorób. Jest pomocny na wszystko. Dosłownie. Zdrowy i dostępny, a tak niewiele o nim wiemy. Z „Biblii...” dowiesz się o wszystkich jego drogocennych właściwościach, poznasz także tajniki tłoczenia oleju, jego prozdrowotne właściwości, które się mnożą i mnożą i aż trudno uwierzyć w skarbnicę, jaką skrywają orzechy Kokosowe. I choć nikomu nie jest obcy kokosowy smak, to jednak nikt z nas nie zdawał sobie sprawy, jaki to wartościowy owoc. Autor książki nie nakazuje nam jego stosowania – zachęca nas. Podważa błędne mniemanie o oleju i owocu, udowadnia dobro, jakie daje i uświadamia nas, czym jest zdrowie w zderzeniu z polityką masowych producentów żywności.

 

Ta książka stanowi dla mnie kompendium wiedzy najgłębszej, dosłownie. Prostym i zrozumiałym słownictwem wyjaśnia to, czego czasem szukamy w kilku publikacjach. To „Biblia...” dla tych, którym zależy na życiu. Jakie korzyści czerpie się z kokosów i jakie zmiany zachodzą zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizmu. Przemyśl i rozważ. Skubnij coś dla siebie. Spróbuj – mówi autor, a teraz i ja. Życie kokosem pachnie.  

 

Kokos– jedno słowo, a tyle korzyści. Autor książki Bruce Fife to doświadczony, certyfikowany dietetyk i naturopata, specjalista w zakresie naturoterapii, a także wieloletni propagator kokosa, który jest zdrowiem samym w sobie. Czego chcieć więcej?

 

Efekt? Kupiłam dziś dwa słoiki oleju kokosowego i zaczęłam go stosować. W końcu nie od dziś wiem, że Anna Lewandowska właśnie na nim buduje codzienne menu w rodzinie – a efekty widać bez słów.

Uleczkaa38

  Od kilku dobrych lat cała Polska zachwyca się zdrowotnymi i kulinarnymi właściwościami oleju kokosowego. Niemalże każda dieta oraz przepis na zdrowe odżywiania zawiera w sobie ten produkt, który na szczęście możemy dziś zakupić bez najmniejszego problemu. Dlatego też z tym większym przyjemnością zapraszam was do poznania recenzji książki pt. "Biblia oleju kokosowego. 1001 zastosowań oleju kokosowego. Ochrona przed cukrzycą, zawałem, chorobami autoimmunologicznymi", z której to stron dowiecie się o tym produkcie absolutnie wszystkiego. Książka ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Vital.

 

 Doktor Bruce Fife - ceniony na całym świecie dietetyk i zarazem autor tej pozycji, przedstawia na jej stronach wszelkie informacje na temat oleju kokosowego, jako jednego z najważniejszych produktów tzw. superżywności. Wiedza ta, oparta na wieloletnich badaniach i doświadczeniach pacjentów, odkrywa przed nami cenne właściwości zdrowotne kokosa i tworzonego z niego oleju, które to mogą nam pomóc m.in. na polu wzmacniania odporności organizmu, zapobiegania nowotworom, zawałom, cukrzycy, kłopotom układu trawiennego, czy też choćby zachowania dobrej pamięci. Co więcej, olej ten sprawdzi się świetnie również na gruncie naszej dbałości o piękne i zdrowie ciało.

 

 Książka ta została podzielona na sześć głównych części, z których każda omawia konkretne zagadnienie związane z omawianym tematem. I tak też pierwsza z nich pt. "CUD OLEJU KOKOSOWEGO", stanowi swoiste wprowadzenie do tej narracji, które wyjaśnia nam to, czym jest ten olej, jakie ma właściwości i jak wpływa na stan naszego organizmu. Druga część - "1001 ZASTOSOWAŃ OLEJU KOKOSOWEGO", skupia się już na wykazie wszelkich chorób, schorzeń, ale też i zastosowań w kosmetologii tytułowego produktu. To właśnie tu mamy przegląd tego, w czym może nam ów olej pomóc. Trzecia część "ZRÓWNOWAŻONY I NATURALNY PRODUKT", opisuje olej kokosowy jako w pełni naturalny, zdrowy produkt, który nie ma nic wspólnego z chemicznymi i genetycznymi modyfikacjami.

 

 Z następnej części książki - "CZYSTY UNIWERSALNY OLEJ PRZEMYSŁOWY", możemy dowiedzieć się tego, jak można wykorzystywać ten olej w szeroko rozumianym przemyśle, jak i też poznać jego wyższość na innymi, przemysłowymi paliwami. Bardzo ciekawie jawi się rozdział pt. "OLEJ KOKOSOWY ODMIENIA LUDZKIE ŻYCIE", gdyż to właśnie tu znajdziemy świadectwa osób, których życie odmieniło się za sprawą odkrycia cennych właściwości tego oleju, a które dzięki temu osiągnęli zawodową i finansową codzienność. Również tu poznamy relację ludzi, którzy za sprawą oleju uchronili się od wielu chorób i schorzeń. Całość wieńczy zaś część pt. "OLEJ KOKOSOWY CHRONI MORSKIE ŻYCIE", który omawia kwestię ekologii i wykorzystania tego oleju dla ochrony morskich stworzeń.

 Książka ta spełnia swoją kluczową rolę - odsłania przed nami wszelkie sekrety i dobroczynne właściwości oleju kokosowego. Co ważne, czyni to ona na bardzo szerokim polu wiedzy, które obejmuje zarówno kwestię zdrowia, kosmetologii, jak i też chociażby przemysłu oraz ochrony środowiska. To ciekawe i przynajmniej dla mnie zaskakujące spojrzenie na ten temat, którego nie mamy często okazji poznać w przypadku innych poradników. Z tego względu możemy się jedynie cieszyć i czerpać jak najwięcej z tej cennej lekcji.

 

 A owe czerpanie wiedzy jest tym przyjemniejsze, iż pozycję tę cechuje bardzo przystępne i lekkie przekazywanie ów informacji, tak by każdy czytelnik - również absolutny laik w tej tematyce, mógł wynieść dla siebie z tej lektury jak najwięcej. I tak też się dzieje, gdy poznajmy sposoby i metody wykorzystywania oleju kokosowego w procesie leczenia i zapobiegania rozmaitym chorobom i schorzeniom. Co więcej, książkę tę cechuje także bardzo efektowne, wizualne wydanie, na które składają się m.in. liczne zdjęcia, wykresy, czy też bardzo czytelny układ treści, tak byśmy od razu mogli odnaleźć w tej książce to, co interesuje nas najbardziej.

 

 Książka "Biblia oleju kokosowego. 1001 zastosowań oleju kokosowego. Ochrona przed cukrzycą, zawałem, chorobami autoimmunologicznymi", to znakomita propozycja dla wszystkim miłośników zdrowego odżywiania i korzystania z leczniczego dobrodziejstwa natury. To właśnie tu znajdą oni szereg informacji i faktów na temat oleju kokosowego, który okazuje się być jednym z najważniejszych, najzdrowszych i najłatwiej dostępnych środków ku temu, by cieszyć się długim, zdrowym i szczęśliwym życiem. Polecam - naprawdę warto poznać ten tytuł i skorzystać z jego poradnikowej oferty.

 

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial