Okładka wydania

Sticky Pines Potwór Z Jeziora Black Hole

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Dashe Roberts
 • Cykl: Sticky Pines (Tom 2)
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Jacek Byra
 • Liczba Stron: 304
 • Rok Wydania: 2021
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 199 X 130 mm
 • ISBN: 9788328076686
 • Wydawca: Wilga
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Sticky Pines Potwór Z Jeziora Black Hole | Autor: Dashe Roberts

Wybierz opinię:

Pyciaaa

Niektóre miejsca mają w sobie coś magnetycznego, co przyciąga do nich różne nadprzyrodzone moce. Miejsca te często przepełnione są magicznymi istotami, dobrymi bądź złymi, które nie zawsze chcą ujawniać się ludziom. Gdy dochodzi do spotkania dwóch gatunków, jest pewne, że szybciej lub później powstanie z tego katastrofa. Nie inaczej było w Sticky Pines – małym miasteczku, skrywającym więcej tajemnic, niż na pierwszy rzut oka mogłoby się zdawać.

 

Po ostatnich wydarzeniach pomiędzy Milo i Lucy powstała przepaść, którą dwójce znajomych ciężko jest przekroczyć. Milo zwątpił w przyjaciółkę, Lucy zaś nie ma w sobie tyle odwagi, by zaufać chłopakowi. Kiedy więc ponownie w Sticky Pines dochodzi do dziwnych wydarzeń, oboje zaczynają działać na własną rękę. COŚ kryje się w jeziorze Black Hole; coś, czego pojawienie się może zmienić miasto i mieszkających w nim ludzi na zawsze.

 

„Potwór z jeziora Black Hole” to powieść, która już od pierwszych stron wciąga czytelnika w wir tajemnic i przygód. Dashe Roberts prezentuje ciekawą i wciągającą opowieść o miasteczku pełnym tajemnic, które odkryć mogą jedynie najdociekliwsi i najbardziej otwarci na otaczający świat. Tego typu osobami są Milo oraz Lucy. Przygody dwunastolatków czyta się z ogromną przyjemnością. Autor serwuje czytelnikom wszystko, co najlepsze – zaczynając od ciekawie skonstruowanego świata, poprzez niebanalną historię, na intrygujących postaciach kończąc. Jest to powieść idealna dla młodych miłośników przygód, którzy tak jak Lucy wierzą w istnienie różnych magicznych istot. Nie można jednak powiedzieć, że „Potwór z jeziora Black Hole” nie spodoba się starszym czytelnikom, a zwłaszcza tym, uwielbiającym od czasu do czas przeczytać jakąś lekką i jednocześnie wciągającą opowieść, która pozwoli im na podróż do miejsca przesyconego magią.

 

Autor stworzył historię prostą i jednocześnie oryginalną. Powieść jest połączeniem kilku z pozoru oddzielnych wątków, które finalnie łączą się w jedną całość. Czytelnik z każdym kolejnym rozdziałem otrzymuje inny kawałek układanki, mający przybliżyć go do odkrycia, co tak naprawdę dzieje się w Sticky Pines. Układanka nie jest skomplikowana, często można przewidzieć, jak potoczy się dana sytuacja, a jednak każdy dobrze połączony element wywołuje w odbiorcy radość i dumę. „Potwór z jeziora Black Hole” ofiaruje przygodę. To książka, podczas lektury której można odnieść wrażenie, jakby było się uczestnikiem wydarzeń. Samo to sprawia, że nie sposób odłożyć ją na półkę przed końcem, po skończeniu zaś chce się jak najszybciej sięgnąć po kolejny tom.

 

Główni bohaterowie to postaci niezwykle sympatyczne, które niejednokrotnie potrafią wywołać szeroki uśmiech na twarzy czytelnika. Lucy to dziewczyna pełna odwagi, inteligencji i empatii, jednocześnie posiadająca ogromne poczucie humoru. Dwunastolatka jest osobą niezwykle dojrzałą, która nie tylko nie boi się starcia z potworami, ale także fascynują ją wszystkie zjawiska nadprzyrodzone. Milo to chłopak nieco zagubiony oraz rozdarty. Z jednej strony pragnie wieść normalne życie popularnego nastolatka, z drugiej – nie jest w stanie zrezygnować z prób odkrycia sekretów małego miasteczka. Wie, że jego ojcu, pracującemu w firmie Nu Co, nie podoba się wtrącanie się syna w wydarzenia mające miejsce w mieście, dlatego robi wszystko, by ojciec nie dowiedział się prawdy. Wiąże się to z mówieniem kłamstw czy ciągłym pilnowaniem, czy ojciec go nie śledzi. Chłopiec jest jednak zdolny zrobić wiele dla ochrony tego, co kocha i co uważa za słuszne. Zarówno Milo, jak i Lucy to postaci, których nie da się nie lubić; to dwunastolatkowie, pragnący przygód, którzy zdecydowanie potrafią zauroczyć zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych czytelników.

 

„Potwór z jeziora Black Hole” zabiera wszystkich miłośników przygód w podróż do niesamowitego miasteczka, w którym jest wiele tajemnic do odkrycia. Dashe Roberts stworzył wciągającą, ciekawą, zabawną i niebanalną historię, sprawiającą, że wieczór z książką staje się czasem pełnym niezapomnianych przygód.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial