Okładka wydania

Ktoś Mnie Pokochał Tom 2 Bridgertonowie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Ktoś Mnie Pokochał Tom 2 Bridgertonowie | Autor: Julia Quinn

Wybierz opinię:

Pyciaaa

Prawdziwa miłość potrafi przyjść do człowieka niespodziewanie. Ukradkowe spojrzenie, ciekawa rozmowa czy wspólny taniec mogą sprawić sprawić, że pomiędzy mężczyzną i kobietą powstanie silna więź, która połączy ich na zawsze. Taka relacja złączyła Daphne Bridgerton z księciem Simonem. Teraz nadszedł czas na najstarszego z rodziny – Anthony’ego. Czy młody mężczyzna odnajdzie wśród londyńskich panien tę jedną, do której zapała uczuciem, czy może, tak jak zaplanował, uda mu się zawrzeć małżeństwo z piękną i inteligentną kobietą nie z powodu uczucia pomiędzy nimi powstałego, a czysto praktycznych pobudek?

 

Rozpoczyna się sezon towarzyski w Londynie. Młode panny na wydaniu po raz kolejny podejmują się desperackich poszukiwań męża, kawalerowie zaś rozpoczynają walkę o kobiety.W tym sezonie najpiękniejszą z kandydatek, „diamentem sezonu” nazwano Edwinę Sheffield, młodszą z sióstr Sheffield. Ten rok należy także do Anthony’ego Bridgertona. Wicehrabia zdecydował się na ustatkowanie się, na idealną kandydatkę na żonę zaś wybrał piękną i inteligentną Edwinę. Szybko jednak okazuje się, że zdobycie ręki kobiety nie będzie proste, na drodze bowiem staje mu Kate, starsza z sióstr Sheffield. Kobieta jest zdeterminowana by nie dopuścić Bridgertona do siostry. Nie chce, aby wyszła ona za „rozpustnika” i nie zaznała w małżeństwie miłości. Sama jednak dopiero po pewnym czasie zauważa, że mimo iż stara się trzymać mężczyznę na dystans, on coraz częściej pojawia się w życiu Kate i bliskich jej osób. Niepokojąco często także zajmuje jej myśli.

 

Julii Quinn udało się stworzyć historię lekką i przyjemną w odbiorze, w którą jednak wplotła ciekawie wykreowanych bohaterów, borykających się z wieloma problemami. Idealnym tego przykładem jest wicehrabia Bridgerton. Anthonyw młodym wieku musiał przejąć obowiązki ojca i zaopiekować się rodziną. Ojciec był dla niego mentorem, przewodnikiem. Gdy go zabrakło, młody mężczyzna zgubił się. Jego myśli zaczęły błądzić, nie wiedział, jak ma postępować. Często miał wrażenie, że ponosi porażki, nie był bowiem w stanie w niczym przewyższyć rodziciela. Gdzieś w zakamarkach jego umysłubłądziła myśl o nieuchronnie zbliżającej się śmierci. Anthony to postać dość skomplikowana. Autorka prezentuje wewnętrznie rozbitego mężczyznę, który udając zamkniętego, pewnego siebie „rozpustnika”, próbuje stworzyć barierępomiędzy światem zewnętrznym, a emocjami w nim się kłębiącymi. Czytając historię Anthony’ego, czytelnik po pewnym czasie zaczyna się zastanawiać, o czym tak naprawdę jest „Ktoś mnie pokochał”. Nie można tej opowieści nazwać zwykłym romansem. To historia o walce z własnymi słabościami i sile miłości, potrafiącej zniszczyć każdą barierę budowaną przez człowieka.

 

Inni bohaterowie także zostali ciekawie nakreśleni. Saga o Bridgertonach słynie z silnych postaci kobiecych – Daphne, Eloise czy Penelope to idealne przykłady kobiet, w mniejszym bądź większym stopniu potrafiących postawić na swoim. Do tego grona dołącza Kate Sheffield. Jest to kobieta odważna i charyzmatyczna, która nie słynie z subtelności. Nie myśli znalezieniu męża w Londynie, a jedyne, czego pragnie, to zapewnienie szczęścia rodzinie. Z tego powodu nie boi się postawić każdemu nieodpowiedniemu kandydatowi na męża swojej siostry, w tym Anthony’emu. Nie przejmuje się konwenansami, walczy z niesprawiedliwym traktowaniem kobiet w londyńskim społeczeństwie. Jednocześnie jest zagubiona i brak jej pewności siebie. To kobieta pełna sprzeczności i intrygująca swoją osobowością. W połączeniu zaś z Bridgertonem tworzą mieszankę wybuchową.

 

Stwierdzenie jednak, że „Ktoś mnie pokochał” to powieść poważna, z przeczytania której można wiele wynieść byłoby ogromnym naciągnięciem. Pomimo ciekawie skonstruowanych postaci, drugi tom cyku Bridgertonowie to typowa powieść popularna, nastawiona na zaintrygowanie czytelnika, wzbudzenie w nim emocji i rozbawienie go. Julia Quinn umiejętnie buduje napięcie, sprawiając, że odbiorca z coraz większą ciekawością przewraca każda kolejną stronę. Historia tworzących się relacji pomiędzy Anthonym, Edwiną i Kate, w którą zamieszany jest nawet lubiący psocić pies o imieniu Newton to przezabawna opowieść pełna dziwnych, niespodziewanych wydarzeń.Można przy niej spędzić kilka przyjemnych wieczorów.

 

Julia Quinn stworzyła zabawną, ciekawą i pełną emocji opowieść, od której nie sposób się oderwać. „Ktoś mnie pokochał” to tytuł pełen schematów, a jednak mający w sobie coś magnetycznego i oryginalnego, co nie pozwala czytelnikom na nudę. Każdy kto chce przeczytać powieść lekką, pełną elegancji i wytwornych balów; książkę, podczas lektury której uśmiech niejednokrotnie zagości na twarzy czytelnika, a bohaterowie będą potrafili go pozytywnie zaskoczyć i zaintrygować, powinien sięgnąć po drugi tom serii „Bridgertoniowie”!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial