Okładka wydania

Ty Też Możesz Pokonać Raka

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Chris Wark
 • Tytuł Oryginału: Chris Beat Cancer. A Comprehensive Plan for Healing Naturally
 • Gatunek: Medycyna NaturalnaPoradnikiZdrowie
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Aleksandra Kołodziej
 • Liczba Stron: 384
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205mm
 • ISBN: 9788381686297
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  6/6

  5,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ty Też Możesz Pokonać Raka | Autor: Chris Wark

Wybierz opinię:

 

Aneta Sawicka

Wiadomość o chorobie nowotworowej dla wielu osób równa się wyrokowi śmierci. Osoby chore chwytają się jedynej zaproponowanej przez lekarza formy leczenia, często nie zastanawiając się nad tym, czy istnieją jakieś inne, mniej inwazyjne metody. Tymczasem doświadczenia wielu osób pokazują, że raka można wyleczyć naturalnie, bez uciekania się do powszechnie stosowanej chemio-, czy radioterapii. Mało kto jednak ma w sobie  tyle odwagi, aby sięgnąć po metody niekonwencjonalne i sprzeciwić się temu, co mówią lekarze. Tej odwagi nie zabrakło Chrisowi Wark- autorowi popularnego bloga oraz książki "Ty też możesz pokonać raka. Kompleksowy plan terapii naturalnych w leczeniu nowotworów". W książce tej Chris postanowił podzielić się swoją metodą walki z rakiem, którą  zastosował na sobie, oczywiście z powodzeniem. Chris w swojej publikacji dzieli się z czytelnikami całą historią swojej choroby- zachorował na raka grubego mając zaledwie 26 lat. I choć zarówno lekarze, jak i bliscy namawiali go na poddanie się chemioterapii, Chris postanowił wypróbować metodę naturalną, która nie sieje takiego spustoszenia w organizmie. Ku zdziwieniu wszystkich- tymi naturalnymi sposobami pokonał raka i cieszy się dobrym zdrowiem do dziś.

 

Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich to bardzo osobista opowieść o chorobie, z którą zmierzył się Chris. Druga- to szczegółowy opis tego, jak w naturalny sposób walczyć z nowotworami. Wśród najważniejszych wytycznych można wyróżnić eliminowanie toksyn z otoczenia, odpowiednie, zdrowe odżywianie, pozytywne nastawienie i chęć do życia, dbanie o formę fizyczną i duchową. Zaznaczę tutaj, że autor jest osobą bardzo religijną, co często  podkreśla w książce. Bardzo dużo tutaj odniesień do Pisma Świętego, nauczania Jezusa i czerpania siły z głębokiej wiary. Pomiędzy tymi dwoma częściami Chris Wark przeanalizował również powszechnie stosowane w medycynie środki walki z rakiem oraz czynniki, które sprzyjają rozwojowi chorób nowotworowych.

 

Na mnie jednak największe wrażenie zrobiła część praktyczna, szczególnie ta związana z odpowiednią dietą. Chris przedstawił nam tutaj bardzo szczegółową analizę tego, w jaki sposób powinniśmy się odżywiać, aby zwalczyć raka lub też, aby mu zapobiegać. Bardzo ważne jest spożywanie dużych ilości warzyw i owoców (m.in w postaci soków i sałatek) oraz eliminowanie żywności nafaszerowanej toksynami. Unikać powinniśmy również niektórych rodzajów mięsa, nie wspominając o sztucznym jedzeniu, które jest tak popularne w obecnych czasach. Powinniśmy spożywać wiele różnych przypraw i ziół, na przykład w postaci herbatek. Autor zaserwował czytelnikom nawet konkretne przepisy na antynowotworowy sok, smoothies czy sałatkę.  

 

"Ty też możesz pokonać raka" to przede wszystkim książka niosąca nadzieję. Nadzieję na to, że powszechnie stosowane medyczne metody nie są jedynym wyjściem podczas walki z rakiem, a lekarskie diagnozy nie zawsze się sprawdzają. Często tam, gdzie medycyna konwencjonalna nie widzi już szans, medycyna naturalna potrafi zdziałać cuda. Choć większość osób woli oczywiście leczyć się pod okiem lekarzy, myślę, że po tą książkę warto sięgnąć chociażby po to, aby zmienić swoje nawyki żywieniowe i zrozumieć mechanizm powstawania choroby nowotworowej. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dzięki Chrisowi Wark mamy gotową receptę na to, jak żyć zdrowo, zdrowo jeść, a jednocześnie zapobiegać powstawaniu nowotworów. Wierzę, że dzięki tej książce wiele osób postanowi przyjrzeć się swojej diecie, a także zrozumie, że medycyna naturalna również ma nam do zaoferowania wiele skutecznych metod leczenia.

Uleczkaa38

Wszyscy dziś żyjemy wciąż pandemią koronawirusa i walką z tym wielkim zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi na całym świecie. W ten sposób zapomnieliśmy jednak oto o największej pladze naszych czasów - nowotworach, które tak, jak zbierały wcześniej, tak i zbierają teraz coraz większe, śmiertelne żniwo. I właśnie z tego względu zachęcam was w szczególny sposób do zainteresowania cię ciekawą książką pt. "Ty też możesz pokonać raka. Kompleksowy plan terapii naturalnych w leczeniu nowotworów", która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Vital i którą to mam przyjemność dla was omówić w niniejszej recenzji.

 

 Chris Wark - autor tej książki, zachorował w wieku 26 lat na nowotwór jelita grubego. Po przejściu operacji usunięcia nowotworu nie zdecydował się on jednak na chemioterapię, a skupił na właściwej diecie i ofercie medycyny naturalnej. W ten sposób w pełni wyzdrowiał, a zdobytą wiedzą postanowił podzielić się z czytelnikami niniejszej pozycji. To właśnie na jej stronach poznamy zestaw zdrowych produktów, które mają właściwości niszczące komórki rakowe, odkryjemy zasady właściwej diety, czy też wreszcie dowiemy się tego, jak wielką rolę w przeciwdziałaniu nowotworom może odegrać wewnętrzne wyciszenie, chiropraktyka, akupunktura oraz masaż tkanek głębokich - tzw. „rolfing”.

 

 Książka ta została podzielona na kilkanaście głównych rozdziałów, które prowadzą nas przez tytułowe zagadnienie tego poradnika. I tak też oto możemy poznać tu spostrzeżenia autora na temat przyczyn rosnącej liczby zachorowań na nowotworowy, przyjrzeć się ofercie i możliwościom niesienia pomocy przez konwencjonalną medycynę, czy też wreszcie roli pozytywnego nastawienia każdego z nas, które wydaje się być kluczowym. Kolejne strony odnoszą się już do bardziej praktycznych kwestii, jak m.in. właściwa dieta, eliminacja szkodliwych produktów i zastąpienie jej roślinną żywnością, postawienie na ruch i aktywny tryb życia, czy też wreszcie pozbycie się stresu i nabycie umiejętności wypoczywania, o której wielu  z nas dziś zapomniało... I jest tu tyleż teorii, co i konkretnej praktyki w wykazami konkretnych diet, środków i działań, które możemy i powinniśmy podjąć dla własnego dobra.

 

 Książkę tę cechuje wyjątkowy sposób przekazywania wiedzy i informacji przez autora, który w odróżnieniu od wielu innych poradników, nie jest lekarzem i naukowcem, a zwykłym człowiekiem jak każdy z nas, który miał to nieszczęście zachorować na raka i któremu udało się go pokonać. I to właśnie on dzieli się z tu z nami swoimi wspomnieniami, doświadczeniami, zdobytą wiedzą i przekonaniem, że walka z nowotworem za pomocą zdrowej diety i naturalnej medycyny może zakończyć się zwycięstwem. Tym samym też i styl narracji Chrisa Warka przyjmuje postać niezwykle lekkiej, swobodnej, można by wręcz rzec - koleżeńskiej rozmowy, która jest ciekawa, ze wszech miar przystępna i w pełni zrozumiała. Myślę, że jest to bardzo wielkim atutem tej pozycji.

 

 Tradycyjnie też należy docenić Wydawnictwo Vital za okazałe i efektowne wydanie tej książki, gdzie to mamy bardzo klimatyczne i optymistyczne w swym przesłaniu zdjęcie okładki, przejrzysty układ treści, dobrej jakości papier i druk oraz bogatą bibliografię. To wszystko sprawia, że lektura tej pozycji jest autentycznie przyjemną, intrygującą i łatwą w odbiorze. To także kolejna, utrzymana w zbliżonej wizualnie postaci, "zdrowotna" pozycja w ofercie tego wydawnictwa.

 

 Poradnik pt."Ty też możesz pokonać raka. Kompleksowy plan terapii naturalnych w leczeniu nowotworów" to książka autentyczna, szczera, w jakiejś mierze intymna i zarazem potwierdzona autentycznością życia jej autora, który zachorował na raka, pokonał go za sprawą naturalnej medycyny i który cieszy się do dziś pełnią zdrowia. Myślę, że trudno o lepsze świadectwo skuteczności przekazywanej tu pomocnej wiedzy, co z pewnością warto docenić. Ze swej strony zachęcam i polecam wam sięgnięcie po ten tytuł.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial