Okładka wydania

W Blasku Cieni

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

W Blasku Cieni | Autor: Wiktoria Piotrowska

Wybierz opinię:

Nessie27

Wydaje mi się, że to pierwszy raz  w moim życiu, kiedy sięgnęłam po książkę autorki, która jest młodsza ode mnie, a mowa tu o Wiktorii Piotrowskiej i jej książce „W blasku cieni”. Jest to debiut autorski tej dziewiętnastolatki.

 

Główni bohaterowie to Aleksy i Blanka, młode małżeństwo, tuż po podróży poślubnej, którzy już od samego początku muszą sobie radzić z trudnymi problemami. A jedynie ich wspólnym, największym marzeniem, było stworzyć kochającą się rodzinę, której żadne z nich nie miało.

 

Aleksy to Białorusin, którego rodzice zginęli w wypadku samochodowym, a on i jego brat trafili pod opiekę schorowanego, biednego dziadka. W celu osiągnięcia lepszych warunków do życia przyjechał do Polski, jednakże jego plany nie skończyły się pomyślnie. Miał słabo płatną pracę, nie ukończył studiów. Jednak gdy zaczął pracę jako ochroniarz na imprezach, poznał piękną Blankę, studentkę filologii polskiej, przyszłą nauczycielkę języka polskiego. Jej ojciec nie żyje, a matka wyjechała początkowo do pracy do Stanów Zjednoczonych ,ale później tam założyła nową rodzinę. Z tego powodu Blanka wraz z rodzeństwem wychowywała się u wujostwa. Para od razu przypadła sobie do gustu, ponieważ Aleksy zachował się jak prawdziwy rycerz na białym koniu, ratując kobietę przed nachalnym Patrykiem, jej kolegom ze studiów, który miał nadzieję na związek z nią, mimo wielu odmów.

 

Dwa lata później para wzięła ślub, mąż dostał awans i mogłoby się wydawać, że już zawsze będą żyli długo i szczęśliwie. Jednakże, awans wiązał się z wyjazdem służbowym jako ochroniarz więźnia, który po przesłuchaniu zaatakował Aleksa nożem. Mężczyzna został dźgnięty, na szczęście lekarzom udało się zatamować rany, ale to niestety nie koniec problemów zdrowotnych Aleksa, okazało się, że jest on poważnie chory.

 

W tym samym czasie na drodze Blanki ponownie staje Patryk, teraz zaręczony z jej byłą przyjaciółką, Adą. Mężczyzna będzie nauczycielem w tej samej szkole, więc Blanka będzie zmuszona przebywać w jego towarzystwie, chociaż wolałaby, nigdy więcej nie mieć z nim kontaktu. Jego zainteresowanie Blanką, może przybrać niebezpieczną postać.

 

Dodatkowo całej tej sytuacji towarzyszy mówienie kłamstw, bądź niecałkowitej prawdy, aby nie martwić drugiej osoby, co w tym konkretnym, tak poważnym przypadku jest absurdalne.

 

Na szczęście w ciężkich chwilach małżeństwo może liczyć na pomoc przyjaciół, między innymi Eliasza, kolegi z pracy Aleksa. Mężczyzna okazuje się bardzo przydatny w trakcie pobytu Aleksa w szpitalu, po wypadku, ale także w późniejszych problemach. Jest wsparciem zarówno dla Aleksa, ale przede wszystkim dla Blanki.

 

Mi osobiście książka nie przypadła do gustu, z powodu momentami sztucznych, nierealnych, czasami zbyt przesłodzonych dialogów. Opisywane były często moim zdaniem nieistotne szczegóły, co było momentami nudne i irytujące. Jednakże sama fabuła, była nienajgorsza, książka może idealnie sprawdzić się na leniwe popołudnie. Jak na debiut tak młodej pisarki, jestem pod wrażeniem i być może w przyszłości sięgnę znowu po kolejne książki autorstwa Wiktorii Piotrowskiej.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial