Okładka wydania

Cień Judasza

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Cień Judasza | Autor: Anna Kusiak

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

"Cień Judasza" to kryminał, który przyciągnął moją uwagę swoją mroczną okładką. Zaintrygowała mnie ta kobieca postać idąca wiejską drogą przy lesie. Na szczęście okazało się, że treść książki jest równie dobra jak jej oprawa.

 

W tej powieści znalazłam wszystko to, co lubię- niewyjaśniona zagadka z przeszłości, dwa równolegle prowadzone czasy akcji, bohaterowie bardzo niejednoznaczni i skrywający tajemnice. Czytało się świetnie i muszę przyznać, że byłam bardzo zaskoczona, kiedy dowiedziałam się, że jest to pisarki debiut pani Anny Kusiak. Myślałam, że mam do czynienia z autorką mającą pokaźny dorobek literacki, a tymczasem to dopiero jakże obiecujący początek.

 

Rok 2015. Klaudia, dwudziestoośmioletnia kobieta przyjeżdża do rodzinnej miejscowości, aby uporządkować dom po zmarłej matce. Podczas swojego pobytu zaczyna rozmyślać o tragedii, która spotkała jej rodzinę dziesięć lat wcześniej. W dodatku komuś bardzo przeszkadza obecność dziewczyny w rodzinnej wsi i za wszelką cenę próbuje zmusić ją do wyjazdu i zapomnienia o przeszłości. Klaudia jednak uparcie dąży do tego, aby dowiedzieć się, co właściwie wydarzyło się w 2005 roku i kto stoi za wszystkimi tragicznymi wydarzeniami. Choć sprawa jest przedawniona i wydaje się, że sprawca również jest znany Klaudia jest przekonana, że coś zostało pominięte, coś się nie zgadza, a morderca jej kuzynki być może nadal przebywa na wolności.

 

Rok 2005. Wiejski festyn, na którym spotykają się mieszkańcy w pewną lipcową noc. Osiemnastoletnia Klaudia razem ze swoją kuzynką Anetą również przybywa na zabawę. Nieoczekiwanie jednak między kuzynkami dochodzi do kłótni i resztę zabawy spędzają osobno. Rano okazuje się, że Aneta nie wróciła do domu i nikt nie wie, gdzie dziewczyna przebywa. Po kilku dniach przypadkowi ludzie znajdują w lesie jej zwłoki. Kto i dlaczego zamordował nastolatkę? Choć sprawa jest poważna, śledztwo poprowadzone zostaje bardzo powierzchownie i sprawca nie zostaje ujęty. Miejscowa ludność jednak dorobiła sobie własną historię do śmierci dziewczyny.

 

"Cień Judasza" to książka, która posiada specyficzny, niepokojący klimat. Podczas czytania cały czas czuć, że coś wisi w powietrzu, a atmosfera zagęszcza się po każdej kolejnej stronie. Podobnie jak bohaterka powieści, czytelnik czuje, że nie zostały odkryte wszystkie elementy układanki. Końcówka natomiast bardzo zaskakuje. Autorka zręcznie prowadzi czytelnika, bez przerwy stopniując napięcie, ale w taki sposób, że nie sposób domyśleć się prawdy. Atmosfera podejrzliwości udziela się czytelnikowi, tak, że sami już nie wiemy, któremu z bohaterów można ufać i kto mówi prawdę.

 

Bardzo ciekawie przedstawiono tutaj również specyficzny klimat małej miejscowości. W niewielkiej społeczności wszyscy zdają się wiedzieć wszystko o innych i nadmiernie interesują się wydarzeniami. A jeśli dodać do tego chęć ukrycia tajemnic z przeszłości i samosądy sąsiedzkie robi się naprawdę nieprzyjemnie i niebezpiecznie.

 

"Cień Judasza" to doskonałe połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym i elementami powieści sensacyjnej. Czyta się niezwykle szybko, dzięki krótkim rozdziałom i równolegle prowadzonej akcji współczesnej, z tą sprzed 10 lat. Podczas czytania emocje towarzyszyły mi na każdej stronie. Żywe opisy wydarzeń działały na moją wyobraźnię i naprawdę obawiałam się rozwiązania zagadki.

 

Książkę zdecydowanie polecam wszystkim osobom, które lubią, gdy w powieści dużo się dzieje. Mam nadzieję, że autorka nie poprzestanie na jednym tytule, bo z chęcią sięgnę po kolejne książki.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial