Okładka wydania

Fatalne Kłamstwo

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Fatalne Kłamstwo | Autor: Valerie Keogh

Wybierz opinię:

Ambros

Czy zdajesz sobie sprawę, że jedno kłamstwo może zmienić bieg wydarzeń? Może wpłynąć na przyszłość ludzi, a nawet doprowadzić do śmierci? Wydaje się to niemożliwe, a jednak potrafi mieć rażące i niewyobrażalne skutki …Czy zdajesz sobie sprawę, że jedno kłamstwo może zmienić bieg wydarzeń? Może wpłynąć na przyszłość ludzi, a nawet doprowadzić do śmierci? Wydaje się to niemożliwe, a jednak potrafi mieć rażące i niewyobrażalne skutki…

 

Beth, Megan i Joanne poznały się na londyńskiej uczelni i szybko się zaprzyjaźniły. Były bardzo różne i chyba to właśnie spowodowało, że trzymały się razem. Były razem, na śmierć i życie. Wydarzenia z pewnego dnia dwadzieścia lat wcześniej połączyły je niesłychaną tajemnicą. Te szokujące wydarzenia, pociągnęły za sobą lawinę nieoczekiwanych skutków. Żadna z przyjaciółek nie zdawała sobie sprawy, jak krzywdzą się wzajemnie. Jaką krzywdę wyrządzają niewinnym osobom, które tak naprawdę niewiele miały wspólnego z wydarzeniami pamiętnej nocy. Minęło dwadzieścia lat i każda z nich ułożyła sobie życie. Wszystkie na swój sposób i wyobrażenie odniosły sukces. I życie pewnie toczyłoby się dalej niepostrzeżenie, gdyby Megan nie ujawniła, co tak naprawdę wydarzyło się tamtej nocy. Ta spowiedź szokuje przyjaciółki, którym nagle świat się zwala na głowę. Nie dają wiary wyznaniom koleżanki, nie przyjmują tego do wiadomości. Ale jednak muszą się w końcu przełamać i otrząsnąć. Ich życie jest na krawędzi. Jakie skutki wywoła odkrycie tajemnicy i czy dalej łączące je więzy przyjaźni przetrwają? Czy możliwe, aby prawda miała aż tak ogromne znaczenie po dwudziestu latach? Fatalne kłamstwo to wstrząsający thriller psychologiczny ukazujący tragiczne skutki jednego niewinnego kłamstwa. Autorka przestrzega do czego może doprowadzić frywolność w działaniach i chęć zwrócenia na siebie uwagi. Nie można za wszelką cenę dążyć do tego, aby inni nas zauważali, aby się nami interesowali. Nie zawsze musimy być w centrum wydarzeń. Smutny to obraz, gdyż często daleko posunięte działania są nie do odwrócenia, nie wszystko można naprawić czy przywrocić do stanu poprzedniego. 

 

Powieść czyta się szybko, zresztą napisana jest przyjaznym i prostym językiem, wpadającym w ucho. Częste zwroty wydarzeń i niekończące się tajemnice wzmagają w nas chęć szybkiego dobrnięcia do końca. Autorka umiejętnie steruje emocjami czytelnika, tak aby szybko się nudził i nie próbował przewidzieć zakończenia. A zakończenie? Nieprzewidywalne i niewyobrażalne. Podobał mi się pomysł na fabułę, przemyślany i dopracowany. 

 

Po tej lekturze pojawia się chwila refleksji, jakie skutki może wywołać jedno kłamstwo, czasem niezamierzone, ale wypowiedziane. Warto się zastanowić dwa razy zanim się skłamie. Czy warto kłamać? Może nawet najgorsza prawda jest lepsza od najlepszego kłamstwa? Coś w tej prawdzie życiowe musi być na rzeczy… 

 

Zachęcam, warto po nią sięgnąć, miłe spędzenie kilku wolnych chwil i cenne wskazówki na przyszłość ...

Tysia19

Nie od dzisiaj jest wiadomo, że tajemnica, szczególnie ta o zabarwieniu negatywnym potrafi w ogromnym stopniu łączyć ludzi, jak i robić spustoszenie w życiu. Powstałe wyrzuty sumienia, napotkane osoby, mijane miejsca, a nawet i czas nie pozwalają na wyrzucenie z pamięci niepożądanego incydentu. Wszystkie emocje kumulują się, aż nagle przybierają nieoczekiwany, niekiedy podły zwrot akcji.

 

 

Kiedy to prawdomówność staje na szali z długoletnią przyjaźnią, uczucia innych ze spokojem wewnętrznym… Zapraszam do recenzji przedpremierowej powieści Pani Valerie Keogh, pod tytułem „Fatalne kłamstwo”. Autorka w swoim thrillerze psychologicznym ukazuje jak jedno z pozoru niewinne kłamstwo potrafi wywrócić życie do góry nogami. Książka ukaże się 24 marca nakładem Wydawnictwa Muza.

 

Valerie Keogh – brytyjska pisarka tworząca thrillery i kryminały. Zajmuje się self-publishingiem (samopublikowanie, czyli wydanie swojej publikacji na własną rękę, na przykład w formie elektronicznej, ale i także papierowej). Samodzielnie wydała aż dziewięć powieści, każda z nich została bardzo pozytywnie odebrana przez czytelników. W czasie dzieciństwa czytała powieści Pani Agathy Christie. Przez długi okres pracowała jako pielęgniarka, po czym porzuciła zawód, żeby spełniać swoje marzenia. Postanowiła wrócić na uniwersytet, uzyskać dyplom magistra literatury i zacząć pisać.

 

Beth Anderson – studentka kryminologii
Joanne Marsden – studentka mediów i komunikacji społecznej, oraz socjologii
Megan Reece – studentka prawa

 

Trzy dziewczyny, które poznały się na londyńskim uniwersytecie. Jedna skupiona i zdeterminowana, druga szczera aż do bólu, trzecia niepewna siebie i podejrzliwa. Mimo wszelkich różnic jakie je dzielą stały się najlepszymi przyjaciółkami, gotowych poświęcić dla siebie wszystko. Wspólnie postanowiły zachować w tajemnicy wydarzenia z pewnej nocy. Obecnie są po czterdziestce, każda z nich prowadzi udane życie, robiąc to co lubią. Jednak wszelkie kłamstwa, sekrety nie dają im spokoju, a w szczególności ten jeden sprzed kilkudziesięciu lat, który najchętniej chciałyby zapomnieć.

 

Wiele pozytywnych opinii pojawiło się o książce Pani Valerie Keogh. Jednak jak to się mówi ile osób tyle gustów. Dla mnie powieść nie była czymś nadzwyczajnym, nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Taki tam przeciętny, prosty w odbiorze thriller psychologiczny. Fabuła została przemyślana, co to to nie mogę zaprzeczyć, w jakimś stopniu mnie nawet wciągnęła do swojego świata. Sporo zwrotów akcji, postacie nieszablonowe, oryginalne, razem mimo inności tworzą udaną paczkę.

 

Książka nie jest za długa, mimo to miałam dość niekiedy nieudolnego podtrzymywania na siłę czytelnika w napięciu, przy takim zabiegu intryga zamiast iść na przód, wręcz przeciwnie – stopuje. Czytelnik się nakręca coraz bardziej i bardziej, a tutaj nagle pojawia się zniesmaczenie, bo autorka postanowiła dołączyć kilka stron przerywników. Aby następnie rosnąco uprzednio napięcie zostało w końcu uwolnione, zaraz po tym jak odbiorcy opadły emocje.

 

„Fatalne kłamstwo” jest powieścią, która porusza wiele aspektów zaczynając od przyjaźni, przechodząc przez zaufanie, kłamstwa, a kończąc na konsekwencjach jakie trzeba ponieść za decyzje podjęte w przeszłości, których skutki można odczuć w teraźniejszości. Autorka przekazując treść jednocześnie zadaje czytelnikowi pytanie „jak dobrze Ty znasz na pozór bliskie dla siebie osoby?”, w ten sposób ‘zmusza’ go do szukania odpowiedzi, zastanowienia się. Lektura porównywalna jest do twórczości Pani B.A. Paris. Chociaż według mnie autorka „Za zamkniętymi drzwiami” ma bardziej interesujące pióro. Nie było źle. Można przeczytać.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial