Okładka wydania

Droga Donikąd Tom 2 Księga Etty

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Meg Elison
 • Tytuł Oryginału: The Book of Etta
 • Seria: Droga Donikąd
 • Gatunek: FantastykaFantasyScience Fiction
 • Liczba Stron: 356
 • Rok Wydania: 2021
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 132x202 mm
 • ISBN: 9788381882149
 • Wydawca: Rebis
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Droga Donikąd Tom 2 Księga Etty | Autor: Meg Elison

Wybierz opinię:

Pani M

"Etta pochodzi z Nowhere, osady założonej przez tych, którzy przeżyli plagę, w tym przez Bezimienną Akuszerkę. Tajemnicza choroba zniszczyła dawny świat i sprawiła, że przy życiu pozostało niewiele kobiet, a porody są bardzo niebezpieczne. Ci, którzy przetrwali, powoli próbują przywrócić porządek i wprowadzić nowe normy społeczne. W Nowhere kobiety i położne traktuje się jak święte i to one dominują w społeczności. Etta wybiera jednak wolność, jaką dają jej łowiectwo i szabrownictwo. Przemierza pustkowia w poszukiwaniu reliktów przeszłości, które mogą się do czegoś przydać. Czasem zmuszona jest też stawiać czoło bezwzględnym handlarzom niewolników, którzy polują na kobiety i dziewczynki. Dlatego w drodze staje się Eddym.

 

Kiedy handlarze napadają na jej osadę, Etta bez namysłu wyrusza, by uwolnić bliskich lub ich pomścić. Ta misja prowadzi ją w paszczę Lwa z Estiel – bezwzględnego i okrutnego przeciwnika. W jej rękach spoczywa nie tylko życie uwięzionych, ale i los nowego świata".

 

Na początku chcę zaznaczyć, że jeśli nie czytaliście "Księgi bezimiennej akuszerki", to nie ma sensu, żebyście sięgali po tę książkę. Znajomość poprzedniego tomu cyklu jest konieczna, żeby zrozumieć, co się tutaj dzieje. W przeciwnym przypadku odpadniecie już po paru stronach i tylko niepotrzebnie stracicie czas.

 

Pierwsza część cyklu zrobiła na mnie spore wrażenie. Tym bardziej, że jej fabuła momentami mocno przypominała mi to, co dzieje się u nas w kraju. Kobiety nie miały jak chronić się przed ciążą, a zajście w nią oznaczało dla nich śmierć. Dlaczego? Tego dowiecie się, czytając pierwszy tom, nie będę go tutaj streszczać.

 

Muszę powiedzieć, że mam bardzo mieszane uczucia, jeśli chodzi o drugą część cyklu. Na początek dostałam mocną scenę, przy której żołądek podjechał mi do gardła. Gołymi rękami zamordowałabym faceta, który się w niej pojawił. Nie Eddy'ego, tylko tego drugiego, żeby była jasność. Nie chcę tutaj zdradzać za dużo szczegółów, ale krew mnie zalała. I podejrzewam, że wielu czytelników również.

 

Trudno było mi tym razem wczuć się w klimat tej powieści. Miała lepsze i gorsze momenty. Była dla mnie bardzo nierówna. Początek był dla mnie mocny, jednak niedługo potem napięcie zaczęło opadać i czekałam, aż w końcu coś zacznie się dziać. Może i nie było tak, że wiało nudą przez pół książki, ale były momenty, które strasznie się ciągnęły.

 

Jeśli chodzi o bohaterów, to nie było dla mnie nikogo, komu mogłabym kibicować. W tym tomie wszyscy jakoś działali mi na nerwy i miałam ochotę potrząsnąć nimi, żeby się trochę ogarnęli, bo ciężko ich czasem słuchać. Co prawda nie wiem, jak zachowałabym się na ich miejscu, ale nie było mi z nimi po drodze. Ale jedno muszę przyznać, wątek związany z tożsamością płciową był, moim zdaniem, dobrze poprowadzony i może wywoływać emocje w trakcie czytania.

 

Mam przy tej części wrażenie, że autorka chciała powiedzieć za dużo i zabrakło jej na to miejsca. Niektóre wątki są urwane, inne potraktowane po macoszemu. Taki trochę syndrom drugiego tomu, łącznika między kolejnymi częściami.

 

Reasumując, to nie była aż tak zła książka, że macie na jej widok uciekać z krzykiem i na pewno nie znajdziecie w niej nic dla siebie. Dla mnie była przede wszystkim nierówna i słabsza niż poprzednia część cyklu, jednak nie żałuję, że po nią sięgnęłam. W paru kwestiach dała mi do myślenia i nie jest tak, że za dwa dni o niej zapomnę.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial