Okładka wydania

Pisanie Po Ścianie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Pisanie Po Ścianie | Autor: Grażyna Krynicka

Wybierz opinię:

Katarzyna Lisowska

Książka osobista – pisanie, swobodne, dla siebie, dla komunikacji i skomunikowania swojego patrzenia na świat. Doceniam taką perspektywę i trud dzielenia się przeżyciem, swoim patrzeniem na świat, ludzi, relacje, w tym te intymne.

 

Publikacja poważnie traktuje Czytelnika i zaprasza go do wspólnego przeżywania świata w intymności. Dużo tu codzienności, pokazywania, że ona ma sens, spoglądanie na świat, komentowanie go, nas, siebie. To buduje nasze życie. Czemu miałoby nie być na tyle ważne, by wypowiadać je?

 

 Książka jest pisana swobodnie, prosty język, myśli nie są jednak próżne i płytkie. To zatrzymywanie się na życiu i wchodzenie w nie. Duża wartość – narracja stworzona przez osobę dojrzałą, wielotematyczna. Książka ma wiele przestrzeni, ale nie jest chaotyczna.

 

Autorka jest osobą wrażliwą, ale też z odwagą realizuje się w życiu. Książka pełna godności, dojrzałości, obcująca z tym, co jawi się świadomości. Cenię zwyczajność tej książki, jej proste mądrości i zdecydowanie się na przekazanie swojej prywatnej perspektywy.

 

 Autentyczna publikacja, w której Autorka jest całą sobą, osobą skromną, ale też barwną, wyrazistą, która czuje słowa, ich wagę. Nie atakuje nas ich ciężarem, ale też nie ma w tym czegoś, co jest prymitywne. Książka trzyma poziom.

 

 Bardzo cenne jest otwarcie się Autorki i przekazanie swoich myśli na różne tematy. Każde życie jest warte tego, by wypowiedzieć przez nie wiele sensów, które odkrywamy sami.

 

Autorka odnosi się do sztuki życia, wyborów, rozmyśla nad tym. Czuć, że Autorka jako emerytowana polonistka – lubi dzielić się wiedzą, rozmawiać z kulturą, światem, mieć swoje stanowisko i pokazywać je.

 

Autorka potrafi patrzeć ciekawie na ludzi, widzieć to, co jest największą wartością – mądrość, ciepło, urok godności, starzenia się z zachowaniem pogody ducha i pozytywnych odczuć do świata. Pisarka obserwuje takie nastawienie i emocje na twarzach ludzi. Lubi obserwować i wnikać. Codzienność jest dla niej wielką inspiracją, pretekstem do rozmowy, stosowania komunikatów.

 

Książka może być wartościowa i jest – dla ludzi w różnym wieku, młodych, którzy chcą się oprzeć na czyimś doświadczeniu, spojrzeć na świat oczami i wiedzą człowieka, który ma swoje ukształtowanie, wiedzę o świecie, ludziach, relacjach. Zarazem może być oparciem dla osób w różnym wieku, uczyć rozmowy z sobą samym, komunikatywnego przekazywania myśli i pokazywać, że to, co codzienne – kształtuje nas, na tyle, że często nie mamy świadomości. To jak przyglądamy się światu, przeżywamy go, to, co wybieramy, czym się otaczamy – przemawia do nas i kształtuje nas. Nie tylko my prowadzimy dialog, ale i świat zwraca się do nas, walczy o naszą uwagę i czasami rzeczywistość domaga się odniesienia, komentarzu, przekazania go w świat. Każda perspektywa wnosi nowe spojrzenie do świata, to nowa nadzieja, to dar – każde życie, które tworzy rzeczywistość. Każdy wnosi coś swoim życiem w ten świat, relacje, ma możliwość kształtować go. Szczególną moc mają słowa.

 

Książkę oceniam bardzo dobrze, przyznaję jej pięć gwiazdek.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial