Okładka wydania

Co Z Tym Małżeństwem?

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Co Z Tym Małżeństwem? | Autor: Niilo RäsänenPäiv Räsänen

Wybierz opinię:

Chris

W dzisiejszych, niekoniecznie spokojnych czasach wiele mówi się o charakterze i różnych formach płci, a co za tym idzie także o nowym spojrzeniu na małżeństwo. Jedni faktycznie walczą o własne jestestwo i bycie zrozumianym przez społeczeństwo, inni wykorzystują nagonkę medialną do zwiększenia popularności i wywołania kontrowersji. Jakiekolwiek nie byłyby jednak zamiary ludzi poruszających takowe tematy, trzeba przyznać, że zarówno stanowisko lewicowe jak i konserwatywno-prawicowe nieustannie walczą ze sobą o charaktery prawne tych debat i ich finalne zakończenie korzystne dla tylko jednej ze stron. Bardzo często w takich chwilach zapominamy o samym człowieku i najważniejszej prawdzie jaką niesie ze sobą Biblia- kochaj bliźniego swego jak siebie samego. Na przekór wszystkim kłótniom i krzykaczom, państwo Räsänen starają się właśnie w oparciu o najważniejszą księgę chrześcijan odpowiedzieć na tytułowe pytanie- co z tym małżeństwem?

 

 Analizując kolejne, znaczące słowa zawarte w Biblii, Niilo i Paivi starają się przedstawić wszystkie prawdy dotyczące kobiety, mężczyzny, a także wiecznego związku między nimi, czyli małżeństwa. Dzięki temu dowiadujemy się między innymi o równości między obiema płciami, szacunku, powinnościach czy nawet różnicach (i to nie takich jak każdy myśli). Wszystko to ujęte w krótkie, przejrzyste rozdziały, które trzeba przyznać, że czyta się naprawdę lekko. Co więcej, mimo tych wielu medialnych debat i kłótni, tenże duet autorski nie stara się w żaden sposób przekonać do swoich chrześcijańskich racji. Oczywiście, w pewnych kwestiach wskazują jasno, które wartości są sugerowane przez Biblię i naukę Kościoła, ale ani przez moment nie odniosłem wrażenia, że czytelnik może w jakiś sposób być przekonywany do tychże racji. Czego oczywiście nie można powiedzieć o przedstawicielach myśli konserwatywnej w mediach i na portalach społecznościowych. Państwo Räsänen mogliby w tej kwestii być przykładem na to, że jednak można argumentować dyskusję rzetelnie, spokojnie i przede wszystkim bez ataku na stronę przeciwną. Powracając jednak do samej treści „Co z tym małżeństwem?” to nie można w książce odnaleźć wspomnianej wyżej ofensywy wobec współczesnych nowych ideologii dotyczących różnorodności płci i co za tym idzie charakteru małżeństwa. Choć sam jestem daleki od jakichkolwiek chrześcijańskich kanonów, to muszę przyznać, że miłą odmianą było poznanie spokojnych, rzetelnych i konsekwentnych argumentów. To właśnie charakteryzuje tenże poradnik, że jasno trzyma się początkowo obranego kursu i w swej refleksyjnej tonacji prowadzi go do samego końca. Oczywiście przeciwnicy chrześcijaństwa nie będą zadowoleni gdyż książka w całości opiera się na Biblii i prawdach z niej słynących. I chociaż to właśnie wokół nich zbudowana jest cała tematyka poradnika to w żaden sposób nie można odczuć nachalności ze strony autorów. Można wręcz dojść do wniosku, że to przyjemna i naprawdę wartościowa lektura dla każdego.

 

Współczesne pojęcie o małżeństwie i płci nieustannie się zmienia i niezwykle skutecznie obrazuje nasze czasy. Wszystko zależy jednak od tego w jakim kontekście i przede wszystkim przez kogo jest używane. Autorskie małżeństwo idealnie pokazuje, że dyskusje na tak ważne tematy można przeprowadzić rzetelnie i jednocześnie spokojnie. Nie potrzebują kłótni i krzyków by odpowiednio uargumentować swoje teorie i w ten sam sposób przemówić do czytelnika. Mam nadzieję, że dzięki takiej formie tonacji staną się również przykładem dla innych, jednocześnie zachęcając do lektury. Niezależnie czy stoimy po którejkolwiek ze stron tej debaty lub jaką religię wyznajemy, to naprawdę  warto sięgnąć po tę książkę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial