Okładka wydania

Pierwsza Komunia Z Białą Kokardą

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Pierwsza Komunia Z Białą Kokardą | Autor: Ks. Jan Twardowski

Wybierz opinię:

Katarzyna Lisowska

Ks. Jan Twardowski przemawiał do dzieci, zwracał się do nich, bo miał dar szczególny, mówić w prosty sposób, ukazując prawdy i sens wielu naszych codziennych sytuacji życiowych. Wszystko niemal w jego przekazie nabierało niezwyczajnego charakteru. Wyjątkowym wydarzeniem jest Pierwsza Komunia Święta. Ks. Jan opracował książeczkę, w której tłumaczy dzieciom, że to spotkanie osobiste z Chrystusem. Odpowiada, że przychodzi do nas, byśmy kochali innych i im służyli.

 

Ks. Jan to poeta dobroci, który potrafił ukazywać szczególne momenty życia pośród tego, co na pozór zwyczajne. Bardzo dużą zaletą jego przekazów jest, że w prosty sposób umie zwrócić się do dziecka i dorosłego człowieka, co więcej – jego przekaz jest uniwersalny, skierowany do wszystkich. Potrafił pisać bardzo prosto, ale nigdy na tematy, które są nie ważne. Miał dar poruszania ludzi i przemieniania ich słowem. Dzieje się tak wciąż, bo jego słowa odznaczają się wewnętrzną, przeżytą prawdą i autentyzmem.

 

Bardzo estetyczne wydanie, w którym ks. Jan wyjaśnia dzieciom, że to piękny dar, stanąć przed Bogiem, iść do Niego i być czystym, mieć czyste sumienie. To ważna książka, by dzieci przeżyły należycie to ważne wydarzenie życia. Toczy się dyskusja, że dzieci są wystawiane na takie wydarzenie, a przecież ono domaga się dojrzałości. To słuszna uwaga, niemniej cenne jest, że takie przekazy do dzieci są kierowane, książki, które umożliwiają wprowadzenie właściwej świadomości prostymi metodami i atmosfery dla wydarzenia, jakim jest w życiu przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej.

 

Dziecko musi przystąpić do spowiedzi, to wydarzenie stresujące. Dziecko musi poczuć winę, za swoje zachowanie, często działając poza świadomością, impulsywnie. Żyjemy w takiej tradycji. Można odpowiedzieć na potrzeby, rozmawiać z dzieckiem, przygotowywać je na takie wydarzenia. Trzeba przyznać, że choć wydarzenie jest doniosłe, ważne, piękne – budzi obecnie kontrowersje. Tym bardziej, że duchowni są konfrontowani z sytuacjami nadużyć. Rodzi się coraz większy sprzeciw i nieufność do duchownych. Pośród tego ks. Jan przemawia z innej pozycji, autorytetu i człowieka, który wykazywał się szczególną troską, dobrocią i odpowiedzialnością za drugiego człowieka. Jego słowa przewodzą, wskazują drogę, pozwalają uświadomić sobie sensy zdarzeń codziennych i tych wyjątkowych.

 

Książka przeznaczona jest dla dzieci, stworzona z dbałością o ich potrzeby, ciekawość. W tym szumie Pierwszej Komunii Świętej, iluzyjności podarunków – warto sięgnąć po pozycję, która rzetelnie umożliwi dziecku wejść w dialog z sobą, nauczyć się przeżywać wydarzenia tak istotne w życiu chrześcijańskim jak Pierwsza Komunia Święta. Jak to wydarzenie jest przeżywane przez dzieci – nie sposób nie podjąć w domach, w rodzinie rozmowy z wykorzystaniem rzetelnych informacji, odpowiednich przekazów na temat tego, co zmienia się w życiu dziecka i jakie to ma dla niego konsekwencje, co znaczy ta nowa sytuacja i jak należy ją przeżywać.

 

Książka jest rzetelna, merytoryczna i spełnia standardy pedagogiczne. Polecam ją rodzicom, którzy odpowiedzialnie chcą przygotować dziecko na Pierwszą Komunię Świętą.

 

Pozycję oceniam na pięć gwiazdek.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial