Okładka wydania

Emmanuel - Słuchowisko Dla Dzieci

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Emmanuel - Słuchowisko Dla Dzieci | Autor: Jerzy LatosAleksandra BudaMichał Głowacki

Wybierz opinię:

Tulliana

Jeśli chcecie, aby Wasza pociecha już od najmłodszych lat rozwijała się prawidłowo, zadbajcie o jej wszechstronny rozwój i zapewnijcie dziecku aktywności podbudzające różne zmysły. Godnym polecenia sposobem na spędzanie czasu z dziećmi w wieku przedszkolnym
i wczesnoszkolnym może być włączenie i aktywny odbiór słuchowiska pt. ,,Emmanuel” wydanego przez Wydawnictwo Warto. Przyznam, że nigdy wcześniej o nim nie słyszałam, ale odkąd posiadam trzy słuchowiska przez nie przygotowane, jestem pod ogromnym wrażeniem bajek w wersji audio i na pewno pomyślę o zakupie synkowi kolejnych płyt CD z uroczymi opowieściami o dobrych zwierzętach, życzliwych ludziach i kochającym Bogu.

 

Recenzowane tutaj słuchowisko pt. ,,Emmanuel” powstało na podstawie spektaklu Teatru Dobrego Serca w Warszawie. Bajka w wersji audio została wzbogacona w piękne piosenki, niezwykłe efekty dźwiękowe, zaś głosów bohaterom słuchowiska udzielają dysponujący świetnymi głosami aktorzy. ,,Emmanuel” to bajka do słuchania, którą możemy rozważać i omawiać wraz z dzieckiem na dwóch poziomach – podstawowym czyli bardzo dosłownym oraz przenośnym, czyli bardziej złożonym, odwołującym się do wartościowych postaw i konkretnych treści związanych z nauką Kościoła katolickiego. Akcja opowieści rozgrywa się wśród ukwieconych łąk i w okolicach starej szopy, którą od dawna zamieszkują sympatyczne robaczki – gąsienice o imionach Zieleusz, Błękitniś, Pomarysia, Granatasz i Fioletarz. Pewnego zaprzyjaźnione ze sobą kolorowe gąsienice odwiedza niezwykły wysłannik od Wielkiego Ogrodnika – gąsienica Emmanuel. Niespodziewany gość przynosi gąsienicom mieszkającym w szopie ważne przesłanie od Wielkiego Ogrodnika np. ,,Nie gromadźcie skarbów na ziemi, ale w niebie”, czy też ,,Prawdziwa miłość Was uskrzydli”. Wspominany Emmanuel staje się powiernikiem i przyjacielem Zieleusza oraz jego towarzyszy i obiecuje nauczyć ich latać z pomocą Białej Ćmy, która wie, co to znaczy żyć w bliskości Wielkiego Ogrodnika.

 

Opowieść jest bardzo pogodna i przepełniona pozytywną energią,  ale nie brakuje w niej też niepokojących dźwięków i złych bohaterów. Przykładem może być tutaj Ciemna Ćma, która twierdzi, że Emmanuel jest zwykłym oszustem, a gąsienice nie będą latać, bo w przeciwieństwie do niej nie mają skrzydeł. Jak widać fabuła tego słuchowiska jest bardzo interesująca i można rozpatrywać ją w tej podstawowej wersji tzn. jako bajkę z morałem o losach sympatycznych robaczków, które zdobywają niezwykłego przyjaciela i obserwują walkę dobra ze złem. Jeśli jednak wsłuchacie się w treść bajkowej opowieści dokładniej, zrozumiecie jej drugi sens i będziecie mogli porozmawiać o nim z dzieckiem. Słowa kluczowe w tym przypadku to: Wielki Ogrodnik; lepsze życie w niebie; miłość zwyciężająca zło; uzdrowienie chorego, który uwierzył; nauczyciel o imieniu Emmanuel, który zwiastuje dobrą nowinę; kuszenie przez złe moce; 40-dniowy post. 

 

Słuchowisko ,,Emmanuel” to mądra, wartościowa i przyjemna w słuchaniu historia przybliżająca małym dzieciom ważne prawdy wiary katolickiej – dzięki tej bajce będziecie mogli wytłumaczyć dzieciom, kim jest Bóg i jego Syn Jezus, dlaczego warto podążać za ich wskazówkami i kim jest szatan w postaci bajkowej Ciemnej Ćmy. ,,Emmanuel” to słuchowisko, które przekazuje proste mądrości, wyjaśnia, czym jest wiara,  pokazuje, jak może wyglądać życie człowieka ufającego w dobroć Emmanuela i Białej Ćmy symbolizującej świetlistego anioła. Jestem pod dużym wrażeniem opisywanej tutaj bajki, mój synek słucha jej często i to bardzo chętnie. Dlatego z pełnym przekonaniem polecam to słuchowisko Waszej uwadze.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial