Okładka wydania

Mistrzowski Rodzic

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Mistrzowski Rodzic | Autor: Jagoda Smoleńska

Wybierz opinię:

Tulliana

Całkiem niedawno w moje ręce trafiła niezbyt gruba, ale ładnie wydana książeczka Jagody Smoleńskiej o intrygującym tytule ,,Mistrzowski rodzic”. Publikacja powstała w nurcie modnych ostatnio poradników dla nowoczesnych rodziców, ale  z pewnością wyróżnia się zarówno swoją specyficzną tematyką, jak i formą – jest to coś w rodzaju przystępnie napisanego kompendium wiedzy z ciekawymi ćwiczeniami dla dzieci i ich rodziców. Kim jest wspomniany w tytule książki ,,mistrzowski rodzic”? Wbrew pozorom nie musi to być wybitny sportowiec, ani nawet doświadczony nauczyciel kultury fizycznej. Autorka  powołując się na wiele przykładów, wyjaśnia, że każdy rodzic może, a nawet powinien dbać o harmonijny rozwój swojego dziecka i od najmłodszych lat zachęcać je do aktywnego życia, ruchu na świeżym powietrzu, uprawiania przeróżnych dyscyplin sportowych.

 

,,Mistrzowski rodzic” to bez wątpienia książka bardzo wartościowa, powinna się znaleźć w biblioteczce domowej każdej rodziny. Warto wiedzieć, że jej autorka – Jagoda Smoleńska to uznany psycholog sportu i ekspert HR, jak również działaczka w Polskim Towarzystwie Psychologicznym oraz Zespole ds. Psychologii Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Autorka publikacji ,,Mistrzowski rodzic” koncentruje się na założeniach psychologii pozytywnej i z powodzeniem uczy innych, jak zachować  balans między sportem, pracą zawodową, jak również swoim życiem prywatnym. Opisywana tutaj książka poprzedzona jest krótkim wstępem, po którym następuje pięć rozdziałów, zakończenie oraz wykaz bibliografii.

 

Jeśli jesteście ciekawi, jak zaczęła się przygoda autorki ze sportem i dlaczego postanowiła ona zostać właśnie psychologiem sportowym, serdecznie zachęcam do wnikliwego przeczytania wstępu. Po tym wprowadzeniu będziecie mieli okazje się dowiedzieć np. jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej, jak rozmawiać z pociechami o emocjach. Dzięki tej niezwykłej książce zdecydowanie łatwiej Wam będzie nauczyć dziecko oswajania się ze stresem, sukcesem i porażką, które to przecież nierozerwalnie związane są z każdą dyscypliną sportową. Recenzowana tutaj publikacja pozwoli Wam ćwiczyć z dzieckiem koncentrację, jak i przygotować się do rywalizacji sportowej, oraz jakie wnioski wyciągać ze sportowej rywalizacji. ,,Mistrzowski rodzic” to książka przede wszystkim, ale nie tylko o sporcie. Korzystając ze wskazówek w niej zawartych będziecie mogli  spróbować nowego stylu wychowania dziecka, nauczycie się lepiej korzystać z czasu spędzanego wspólnie z rodziną, zrozumiecie, jak dobroczynny wpływ na życie rodzinne ma regularne uprawianie sportu. Zapewne to w tej właśnie publikacji znajdziecie  odpowiedzi, które od dawna Was nurtują, a których nie mieliście okazji, czy z jakiegoś innego powodu nie chcieliście postawić psychologowi. Niewątpliwym atutem książki jest jej przejrzysty układ graficzny, podzielenie treści na wiele niezbyt skomplikowanych, ale przekonujących podrozdziałów. Po przeczytaniu części teoretycznej macie okazję przetrenować nowo zdobytą wiedzę. Temu służą proste ćwiczenia umieszczone w książce. Swoje odpowiedzi możecie w łatwy sposób zapisać w wolnych linijkach pod poleceniem każdego ćwiczenia. Dzięki temu w razie potrzeby możecie zawsze wrócić do czytania książki, wzbogaconej już dodatkowo o Wasze osobiste refleksje, przemyślenia, twórcze pomysły na zabawę z dzieckiem albo wspólne aktywności na świeżym powietrzu.

 

,,Mistrzowski rodzic” to godna polecenia lektura dla tych, którzy kochają swoje dzieci i szanują ich zdanie, chcieliby przetrenować pozytywną dyscyplinę w ich wychowywaniu. Książka uczy mądrej rozmowy z dzieckiem, pokazuje, jak stymulować malca do podejmowania samodzielnych wyborów. ,,Mistrzowski rodzic” to lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce pokazać dziecku, czym jest sportowa pasja i dlaczego dbać o harmonijny rozwój, uwzględniając również troskę o swoją kondycję fizyczną.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial