Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Epidemia Smartfonów

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:


Podziel się!

Epidemia Smartfonów | Autor: Manfred Spitzer

Wybierz opinię:

Pomidorowy Podcast

"Epidemia smartfonów - Czy jest zagrożeniem dla zdrowia, edukacji i społeczeństwa?” to książka autorstwa Manfreda Spitzera, który jest niemieckim psychiatrą i neurobiologiem. To właśnie zainteresowanie autora do neurobiologii i działania ludzkiego mózgu popchnęło go do stworzenia “Epidemii smartfonów”. Książka ta z pewnością będzie dobrym wyborem dla zatroskanych rodziców, samoświadomej młodzieży czy po prostu każdej osoby zainteresowanej obecnym światem i wpływem technologii na człowieka i jego mózg.

 

Książka jest właściwie zebraniem wielu badań naukowych, przeprowadzanych w różnych zakątkach świata, na różnych grupach badawczych oraz pod różnymi kątami. Dzięki tej pozycji dowiadujemy się nie tylko jak smartfony wpływają na ludzki mózg, ale także jakie są tego konsekwencje. Autor tę naukową książkę pisze językiem bardzo lekkim, przyjaznym i zrozumiałym. Mimo poważnej treści, którą niesie ta pozycja, jest ona przyjemna w czytaniu. Autor nie komentuje ludzkich wyborów i ich działań. “Epidemia smartfonów” nie jest książką po której będziesz przeżywać “kaca moralnego”. Książka ta ma za zadanie wywołać u ciebie reakcję - chęć do zmiany stylu podejścia do życia, podjęcia próby rozstania się z telefonem na jakiś czas, zachęcenia cię do podejmowania niektórych wyborów, a odrzucania innych, a chociażby wynoszenia telefonu na noc z pokoju. Dzięki tej pozycji nie zaczniesz zdrowiej żyć, ani magicznie nie przestaniesz czuć potrzeby korzystania ze smartfona. Książka ta ma za zadanie głównie pokazać ci jakie zło może wyrządzić ci twoje własne urządzenie - bo właśnie tym jest, nie przyjacielem, nie magicznym przyciskiem, nie twoim pomocnikiem, a urządzeniem, które ma ułatwiać ci życie.

 

Pozycja ta pokazuje w sposób naukowy to, co właściwie i tak już wiemy. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nieustanne patrzenie w ekrany pogarsza wzrok. Nie robimy sobie zbyt wiele z samej świadomości. Jeśli widzimy jednak cyfry, które informują nas jak wielki zrobił się przyrost osób krótkowzrocznych w ciągu ostatnich kilku lat dociera do nas ogrom tej sytuacji. Przytłaczająca staje się świadomość samobójstw popełnianych przez młode dziewczyny, które od najmłodszych lat nasiąkały wyidealizowanymi zdjeciami z Instagrama swoich bogatych i sławnych idolek. W Internecie wszystko wydaje się piękne, mimo, iż w rzeczywistości wcale nie musi tak być. “Epidemia smartfonów” w liczbach i procentach uświadamia, że to, co słyszymy na temat smartfonów i ich szkodliwego wpływu na ludzkie życie wcale nie jest przesadzoną reakcją, a faktem.

 

Uważam, że ta książka jest doskonała dla każdego, kto zainteresowany jest obecnym światem i mechanizmami nim rządzącymi. Będzie to również świetny pomysł na prezent, być może dla osoby, która wygląda na uzależnioną od technologii. “Epidemia smartfonów”, podobnie jak inne książki Spitzera z tej serii, to ciekawe, a zarazem uczące pozycję, z którymi powinien zapoznać się każdy, mimo, iż czasem niełatwo jest czytać o źle, które powodują smartfony. Wypaczony świat, który zmieniły na zawsze wydaje się miejscem smutnym i dążącym do zagłady. Nie można jednak zapominać również o dobrze, które te małe urządzenia przyniosły w nasze życie. Książka pokazuje zły wpływ technologii na ludzkie życia, ale nie zakłada, że wszyscy, którzy z nich korzystają są gorsi. Pozycja jedynie zachęca do znalezienia złotego środka i częściowego ograniczenia technologii, którą niekiedy nadużywamy. Bogata bibliografia, na której oparta jest książka, jest doskonałym rozszerzeniem tematu, który zapewne dla wielu jest niesamowicie interesujący.

 

Ocena 6/6

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial