Okładka wydania

Syn Nieskończoności

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Syn Nieskończoności | Autor: Adam Silvera

Wybierz opinię:

Karolina

Bliźniacy kontra świat

 

Nic tak nie odpręża jak fantastyka młodzieżowa. „Syn Nieskończoności” zapowiadał się świetnie – bracia bliźniacy jako główni bohaterowie, nieokiełznana magia oraz walka dobra ze złem. Zachęcała także piękna, połyskująca okładka; przekonywały również pozytywne opinie wśród czytelników. Cieszę się, że do zbioru pochwał mogę dopisać i moją - „Syn Nieskończoności” całkowicie na nią zasługuje. 

 

Akcja powieści rozgrywa się w Nowym Jorku. Miasto wygląda jednak trochę inaczej niż w rzeczywistości, którą znamy. Na ulicach można spotkać niebiańskich, czyli ludzi o nadprzyrodzonych zdolnościach. Wśród nich powstało specjalne stowarzyszenie – Iskry. Misją Iskier jest ochrona wszystkich mieszkańców Nowego Jorku przed widmami – istotami, które za pomocą niebezpiecznej alchemii krwi uzyskały moc i nie potrafią nad nią panować lub celowo wykorzystują ją do czynienia wszelkiego zła.W takim świecie żyją Emil i Brighton - bracia bliźniacy, którzy właśnie kończą osiemnaście lat. Brighton wciąż ma nadzieję na to, że przebudzi się w nim moc. Wtedy będzie miał szansę na zostanie prawdziwym bohaterem miasta. Emil pragnie jedynie spokoju dla siebie i swojej rodziny. Wspiera brata w jego marzeniach, jednak ma wobec nich zdecydowanie większy dystans. Gdy jeden z braci odkryje w sobie moce, życie bliźniąt odmieni się już na zawsze. 

 

„Syna Nieskończoności” przeczytałam w mgnieniu oka [czas potrzebny na napisanie recenzji to już inna sprawa ;)]. Ta historia po prostu wciąga i nie pozostawia nawet chwili na oddech. Bardzo mi się podobało to, że jest pełna zwrotów akcji, ucieczek, pościgów i walk. Czary i magiczne moce prawie bez przerwy latają nad głową czytelnika. Na plus zaliczam również wątek więzi braterskiej. Do tej pory rodzeństwo było nierozłączne. Chłopcy ufali sobie bezgranicznie i nic ani nikt nie był w stanie ich rozdzielić. Jednak wraz z życiowymi rozterkami i trudnymi decyzjami, w ich relacji pojawiają się szczeliny; początkowo małe, nic nieznaczące. Czy bracia opanują kiełkującą zazdrość i pychę? Czy może ulegną urokowi heroicznego indywidualizmu? Z pewnością nic nie będzie już tak proste, jak wtedy, gdy byli dziećmi. W ogóle rzadko trafiam na motyw braterstwa, więc jego obecność w „Synu Nieskończoności” była miłą odmianą. Do wątku braci wkrada się później dosyć irracjonalna (wręcz śmieszna) niespójność. Nie będę zdradzać jej szczegółów, ponieważ tym samym ujawniłabym dość istotny element fabularny. Mam jednak wrażenie, że autor zrobił sobie wtedy wolne od logiki i konsekwencji.

 

Na pochwałę zasługuje także cały klimat powieści. Adam Silvera bezbłędnie przykuwa uwagę czytelnika i tworzy swój własny, oryginalny świat. Niebiańscy, widma, feniksy, hydry… Fakt, jest tego dużo. Jednak skoro „Syn Nieskończoności” jest dopiero początkiem dłuższego cyklu, możemy mieć nadzieję na naprawdę ciekawe i porządnie rozbudowane uniwersum.

 

Ogólnie jestem zadowolona po lekturze „Syna Nieskończoności”; powieść zakończyła się w takim momencie, że z chęcią sięgnęłabym po kolejną część choćby zaraz. Niestety, musimy jeszcze trochę zaczekać na polskie tłumaczenie następnej powieści z tej serii. 

 

5/6

Opis Wydawcy

Emil i Brighton dorastali w Nowym Jorku i zawsze podziwiali Iskry – grupę strażników, która poprzysięgła uwolnić świat od niebezpiecznych widm. To one próbują ukraść moc niebiańskim istotom i wszystkim zagrożonym magicznym stworzeniom.

 

Jeśli Adam Silvera kojarzy Wam się z powieściami, które z jednej strony wyciskają łzy, a z drugiej ogromnie bawią, przeżyjecie zaskoczenie, sięgając po najnowszą książkę, której premiera już w nadchodzącym roku. „Syn nieskończoności” to pozycja z gatunku urban fantasy. Nie brak tam feniksów i magii. Wyjdziecie również na spotkanie tajemniczym mocom, które nie przez każdego mogą być posiadane. Emil i Brighton – główni bohaterowie – nie różnią się tak bardzo od nas. Działają w mediach społecznościowych, oczekują wielu polubień na Instagramie i masy wyświetleń na YouTubie. Dzięki czemu świat „Syna nieskończoności” – mimo zawartej w nim magii – nie jest tak bardzo odległy od naszego. Braterska miłość przechodzi ogromną próbę, a świat jednego z bohaterów niejednokrotnie niszczą przeciwności losu…

 

Gdy Emil niespodziewanie manifestuje swoje moce w bójce, zostaje wrzucony w samo serce konfliktu między dwoma frontami i dołącza do grupy bohaterskich Iskier. Staje się tym, kim Brighton zawsze chciał być…

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial