Okładka wydania

Sztuka Prowadzenia Polskiej Polityki Pieniężnej W Realiach XXI Wieku

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Eryk Łon
 • Gatunek: Popularnonaukowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 188
 • Rok Wydania: 2021
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x205 mm
 • ISBN: 9788382021554
 • Wydawca: Zysk i S ka
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  5,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Sztuka Prowadzenia Polskiej Polityki Pieniężnej W Realiach XXI Wieku | Autor: Eryk Łon

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Polityka pieniężna kraju, to bez wątpienia jedna z najważniejszych dziedzin funkcjonowania każdego państwa, która może zadecydować o jego dostatku i świetlanej przyszłości, jak i też kryzysie i upadku. Jak każda dziedzina życia i polityki, także i ona zmienia się na przestrzeni lat, tak by mogła dostosowywać się do sytuacji na świecie i wymagań, jakie ten stawia. O tym, jak ów zmiana powinna wyglądać, opowiada znakomita książka Eryka Łony pt. "Sztuka prowadzenia polskiej polityki pieniężnej w realiach XXI wieku", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Zysk i Ska.

 

Autor tej książki - ceniony ekonomista i prawnik, stara się wskazać na stronach tej książki najskuteczniejszy model prowadzenia polityki pieniężnej dla naszego kraju, tak by w ten sposób można było zadbać zarówno o szybki wzrost gospodarczy, ale też i o polskich przedsiębiorców, pracowników i zasobność portfeli zwykłych ludzi. W planie tym wskazuje ważną rolę i pozycję Centralnego Banku Polski, jako instytucji, która ma stać na straży polskiej racji stanu w globalnym, finansowym ujęciu ekonomii, ale też i jako wyznacznika kierunku rozwoju i przemian, które w najbliższych latach okażą się niezbędne.

 

Pozycja ta została podzielona na kilka głównych części, z których każda odnosi się do innej kwestii tytułowego zagadnienia. I tak też pierwsza z nich skupia się na roli, polityce i zadaniach Banku Centralnego, gdzie to autor wskazuje kierunek przemian tej instytucji i zadania, jakie powinien podejmować w dzisiejszej sytuacji ogólnoświatowej (m.in. pandemia). Druga część skupia się na międzynarodowej sytuacji i jej wpływie na polskie finanse, gdzie to ujęto m.in. takie kwestie, jak ratingi, Brexit, rynek surowców, polityka poszczególnych Banków Centralnych i światowych organizacji, czy też wreszcie pandemia Koronawirusa.

 

Trzecia część omawia krajowe uwarunkowania prowadzenia polskiej polityki pieniężnej, wśród których znajdują się m.in. repolonizacja polskiego sektora bankowego, polski PKB, skala bezrobocia, publikowanie obligacji skarbu państwa, czy też wartość i rola polskiego złotego. Ostatnia i najciekawsza część książki skupia się na wyzwaniach, jakie stają dziś przed polską polityką pieniężną, tj. optymalny poziom inflacji, ryzyko deflacji, kierunki polityki NBP względem FED i EBC, czy też ciekawe pomysły na inne kierunki działalności NBP, np. skupowanie obligacji korporacyjnych.

 

Książka ta stanowi interesującą analizę polskiej polityki pieniężnej, która obejmuje zarówno naszą teraźniejszość, ale też i odnosi się do nieodległej przeszłości, a nawet wybiega w przyszłość do największych wyzwań, jakie przed nią staną. Eryka Łona omawia owe kwestie w niezwykle szczegółowy i fachowy sposób, posługując się twardymi danymi, faktami i swoją wiedzą. Jednocześnie pozwala on sobie także na odważne tezy i wnioski względem tego, jak powinien zmienić się ten sektor funkcjonowania państwa - m.in. w oparciu o wzorce innych krajów, ale też i światowe tendencje, jakie dziś obserwujemy. To dwa ciekawe ujęcia tej pozycji, które to oba budzą nasze wielkie zainteresowanie.

 

Ekonomia to liczny, dane i statystyki..., dlatego też nie mogło ich zabraknąć także i tutaj. Otóż strony tej książki wypełnia szereg tabel, wykresów i innych grafik, które oddają sobą finanse polskiego państwa, ale też i całego świata w oparciu o ostatnie lata, w liczbach właśnie. To nie tylko ułatwia i uatrakcyjnia lekturę tego tytułu, ale też i czyni go o wiele bardziej fachowym, merytorycznym i naukowym, co zawsze warto docenić. Poza tym nie sposób nie wspomnieć o efektowności wydania tej książki, na które to składa się m.in. także ten powyższy fakt.

 

Komu poleciłabym sięgnięcie po książkę Eryka Łony w pierwszym rzędzie...? Oczywiście ekonomistom i studentom tego kierunku, którzy za sprawą lektury tej pracy mogą nie tylko skonfrontować swoją wiedzę z zawodowym doświadczeniem autora, ale też i autentycznie się czegoś nauczyć. Oczywiście nie da się ukryć, iż książka ta ma bardzo patriotyczny i zarazem prawicowy charakter, ale na szczęście w ekonomii poglądy polityczne mają nieco mniejsze znaczenie. Z swej strony zachęcam was do sięgnięcia po książkę "Sztuka prowadzenia polskiej polityki pieniężnej w realiach XXI wieku", którą oceniam bardzo wysoko.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial