Okładka wydania

Początek Końca Aborcji

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Początek Końca Aborcji | Autor: Shawn CarneyCindy Lambert

Wybierz opinię:

KarolkaCzyta

Żyjemy w czasach, gdzie usunięcie ciąży nie stanowi wielkiego problemu. Nie zawsze czyn ten spowodowany jest przypadkowym zapłodnieniem, choć i takie zapewne się zdarzają. Najczęściej dochodzi do usunięcia lub inaczej mówiąc aborcji, z powodu wad genetycznych płodu, ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w Polsce w roku 2019 zostało wykonanych 1110 zabiegów tego typu,  w tym aż 1074 z powodu przesłanek medycznych. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze usunięcie ciąży w skutek czynu zabronionego lub z powodu zagrożenia życia kobiety.

 

Osobiście uważam, że decyzja dotycząca poddania się zabiegowi lub nie, powinna być podejmowana przez osoby stricte zainteresowane, na pewno jednak nie powinna być narzucana z góry poprzez nakazy i zakazy. Zwłaszcza w takiej formie jaka się ostatnio u nas pojawiła. Każdy z nas zna swoje możliwości i wie jak wiele jest w stanie znieść, nie należy więc zmuszać do całkiem innego spojrzenia na problem. Każdy ma sumienie i to z nim będzie musiał sobie poradzić. Dotyczy to w większości przypadków kobiet, mężczyźni bowiem nie noszą dziecka przez dziewięć miesięcy pod sercem i nie do końca zdają sobie sprawę jak trudną decyzją jest aborcja.

 

Nim przejdę dalej, wspomnę jeszcze, że nie zgadzam się aby to kościół decydował o tym, czy kobieta ma, czy też nie urodzić. Aborcja jest i będzie tematem kontrowersyjnym, która dzieli społeczeństwo na dwa obozy. Jedni są za legalizacją, drudzy oczywiście przeciw. Przeciwnicy to zazwyczaj gorliwi katolicy, którzy uważają, że życie to dar od Boga, a aborcja to morderstwo. Pamiętajmy jednak również o tym, że Bóg dał ludziom wolną wolę oraz sumienie. Dlaczego o tym wszystkim wspominam?

 

Jakiś czas temu wpadła mi w ręce książka napisana przez Shawna Carneya, który jest liderem akcji „40 dni dla życia". Jest również jednym z najbardziej rozpoznawalnych działaczy na rzecz ochrony życia. W Polsce można go kojarzyć z akcji „Nieplanowane" zorganizowanej dzięki filmowi o tym samym tytule. Prywatnie Shawn jest producentem filmów dokumentalnych pro-life, a także autorem książek na temat ochrony ludzkiego życia.

 

„Początek końca aborcji" to zbiór 40 różnych historii. Szczerze się przyznam, że nie tego się spodziewałam. Mój błąd, ponieważ nie do końca doczytałam opis. Nie przepadam za tego typu literaturą, skoro jednak już miałam książkę, to postanowiłam spróbować ją przeczytać. I tu po raz kolejny musze się przyznać, że przepraszam bardzo, ale nie doczytałam książki do końca. Nie byłam wstanie.

 

W tej książce bardzo dużo jest o modlitwie, i że jest ona sposobem na zmianę, na dotarcie do serc, o rozmowie, o zrozumieniu. Nie do końca mnie to wszystko przekonuje. Nie jestem nawet przekonana do tej książki i wybranych przez autora historii. Mam wrażenie, że wszystkie są tak dobrane aby tylko zamydlić oczy, aby pokazać, że prawdziwa i gorliwa wiara może wszystko. W tym przypadku zmieniona ma zostać decyzja w sprawie aborcji. Dla niektórych będzie to zapewne lektura pełna pasji i nadziei, dla innych książka ta to stek bzdur. Ja nie staję ani po jednej, ani po drugiej stronie. Życie to cud i warto o nie walczyć, nie uważam jednak, że powinno to być za wszelką cenę. Jak wspomniałam na początku każdy ma swoje sumienie i to ono powinno mieć decydujący głos w dokonywaniu wyborów.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial